Minecraft Dungeons :  Mojing’ın ve Dünyanın en büyük oyunlarından birisi olan Minecraft ‘ın yeni oyunu çıkıyor. İçinde sınır tanımayan yeni oyunun detayları için haberi okumaya devam edebilirsiniz.

Yeni Bir Minecraft Oyunu Çıkıyor!

Minecon da yayınlanan yeni traileriyle birlikte hayranlarına merakta bırakan oyunla ilgili yeni detaylar yayınlandı. Bu detaylar ise oyunu normal minecrafttan biraz daha farklı kılıyor gibi. Yeni oyunun ismi de Minecraft Dungeons yani Minecraft:Zindanlar. Oyunun zindanlarda geçen bir oyun olacağı adından da kabul edilebilse bile oyunun serbestliği kısılacak demek oluyor bu. Bunun nedeni bir kısımın zindanlardan çıkamayacağımızı düşünmesi hatta belki geçtiğimiz günlerde kapanan TellTale Games’in yaptığı Minecraft:Story gibi olacağını düşünüyorken bir kısım ise 4 kişi ile zindan temizlediğimiz coop tarzı bir oyun gibi durduğunu söylüyor. Her 2 teoride de bildiğimiz oyunun serbestliği biraz kısılmış gibi. Mojang ekibi ise çoktan üzerinde çalışmaya başladığı oyununu 2019 ile etiketlendirdi.

Minecarft:dungeons çıkıyor

Minecarft:Dungeons Çıkıyor

Oyunun Detayları:

Büyük bir kesim yukarıda yazdığım gibi oyunun 4 kişi olarak online bir şekilde oynadığımız bir Zindan temizleme oyunu olduğunu düşünüyor. Bunun yanında gördüğümüz trailerde oyuna normalde modla eklenen bir çok güzel eklentinin oyunun kendisinde de olduğunu görüyoruz. Bunlar asansörler, büyü eşyaları , asalar , özel zırhlar gibi gibi. Oyunu oynayanların bileceği gibi zindanlar( oyunun içindeki ismiyle mineshaftler ) oyunda büyük bir yer kapsıyor. Bu zindanları kullanarak oyunu bitirebiliyor, End’e giderek  Ender Dragon’u kesebiliyorduk. Burada ise silahlar, büyüler , asansörler ,kalkan ve kılıçlar gibi eşyaları kullandığımız RPG tarzı dev bir oyun 2019’da bizi bekliyor olacak. Oyunun hayranları oldukça heyecanlanmış olacak ki bunun Story oyunundan sonraki en iyi oyun olacağı tahmin ediliyor. Oyunu Microsoft Store ve ya Mojang’ın kendi sitesi üzerinden alabilirsiniz.

Trailer:

 

 

About Ozan Kurtcu

Ben Ozan. Genellikle oyun oynuyorum ve anime izliyorum. Oyun yazılarına ağırlık verebilecek biriyim. Her türlü oyunu, oyun sitesini ve yorumcularını takip ediyorum. 2 yılı aşkındır bu sektördeyim ve 500'den fazla anime izledim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın