Oyun

Metal Reaper Online – İnceleme

Yapımcı Şirket: JC Planet

Yayıncı Şirket: JC Planet

Oyun Türü: MMORPG, Shooter

 

Oyunumuz 2043 yılında geçiyor. Yeni bir fikir bulmak yerine şu Apocalypse rüyasından vazgeçememeleri biraz can sıkmaya başlıyor. En azından benim için öyle. Oyunun kamerası tepeden baktığı için, “Aman boşverin karakter detaylarını biz iki üç seçenek koysak yeter.” diye düşünüp karakter yaratma ekranını rezil bir şekilde bırakmışlar. Hani oyun kıyamet sonrasını konu alıyor ya, karakter yaratma ekranı da bu kıyametten etkilenmiş gibi.

Metal-Reaper-Online-11

 

Bu birkaç seçenekten ibaret olan karakter yaratma ekranından sınıfımızı da seçip kullanacağımız silaha göre karakterimizi şekillendiriyoruz. Hafif tabancadan Flamethrower‘a varan birçok silah çeşidi var. Görevleri tamamlayıp seviye atlıyor ve bunları yaptıkça yeni eşyalar/silahlar kazanıyoruz. Ekranın sağ üst kısmında görevlerinizi gösteren bir kısım bulunuyor ve hangi görev için nereye gitmeniz gerektiğini her göreve ait ok işaretleriyle gösteriyor. Bu sistem oyun kolaylığı açısından hoşuma gitti, en azından görevim nerede diye arayıp durmak zorunda kalmıyorsunuz.

image_801

 

Şimdi size bu kadar özensiz bir karakter ekranı sunan bir sistemden muhteşem grafikler beklemiyorsunuz değil mi? Beklememelisiniz de zaten. Haritayı doldurmak için koyulmuş bir sürü gereksiz obje, detay veripte zaman kaybetmemek için kameranın önüne geçmesi hesaplanarak puslu gördüğümüz elektrik direkleri, bazı çizimlerin(karakterin yürümesi için tıkladığınızda yerde çıkan hedef işareti gibi) oyunun harita ve grafik yapısına uymayıp fazla canlı görünmesi. Bu çeşit hataları sorun etmeyecek biriyseniz Metal Reaper Online‘nin kolay oynanış biçimi hoşunuza gidebilir.

Related Posts

Bir cevap yazın