MSI boyunca istediği performansı gösteremeyen ve Çin Ligi ekiplerinden EDG’ye final de kaybederek hayranlarını hayal kırıklığına uğratan bir SKT , nasıl oluyor da görebildiğimiz bunca problemi bir çırpıda çözebiliyor? Aslında sorunun cevabı basit.

İstikrar, istikrar, istikrar.

Maç Kalista üzerine oynanan bir kompozisyondan ibaretti aslında SKT (Darius – Marin ) (Elise – Bengi) (Ryze –Faker) (Bang-Tristana) (Wolf – Morgana)  çok fazla kitle kontrol’e sahip bir takımla EDG’nin (Gnar – AmazingJ) (Gragas – Clearlove) (Twisted Fate – Pawn) (Kalista – Deft) (Thresh – Meiko) taşıyıcısına olan güvenine dayalı kompozisyonunu yerle bir etti.

İlk iki kill Top lane’den gelmesine rağmen 8. Seviye olmuş Twisted Fate – Pawn yardım etmeyi bir kez bile denememesi  oldukça dramatik bir sonun başlangıcıydı. Ayrıca Elise-Bengi rakibin Kırmızı güçlendirmesini oyunun başında 2 defa çalarak takımının da nereye, ne zaman, ne şekilde oynayacağının da habercisiydi. SKT turnuva boyunca orta koridor oyuncusu Faker’ı kullanmadan rakiplerini uyutarak maçları kazanmaya alıştı. Maçın 5 ile 6. Dakikaları arasında Top lane’de SKT lehine oluşan 57-22’lik minyon farkı da oldukça muazzamdı. Yukarı koridora ilk ultisini mid game’e girilirken kullanan Twisted Fate – Pawn bu koridordan bir kill çıkartılmasına yardımcı oluyor ancak lane boyunca teslim olmamak adına çok uğraştığı kulesini de resmen hediye ediyordu.

Hemen ardından Ryze –Faker ‘ın 15.34’te birebir de Twisted Fate – Pawn‘ı öldürmesi de haritanın üst tarafının tamamen SKT ‘nin eline geçmesine yol açtı. Ayrıca kısa bir bilgi SKT Kore LCK Summer’dan bu yana oynadığı 10 maçın 8’inde 15. Dakikada rakip ormanı ele geçirdi.
Bu huylarına devam ederlerse sistematik olarak hiçbir takımın karşılarında duramayacağı da ortada. 17. Dakikada Wolf – Morgana ve  Ryze –Faker‘ın Ejder etrafında yakalanması ile başlayan takım savaşında sonradan katılan Bang-Tristana ve diğer takım arkadaşları ile gelen katliam’ın ardından SKT oyunu rölantiye aldı. Ayrıca bu kısa süre zarfında oluşan 10.000 altın farkı ise EDG adına oldukça üzücüydü.

21. Dakikada gelen Baron ile birlikte SKT ne kadar tehlikeli bir takım olduğunu sadece EDG ‘ye değil turnuvada yoluna devam eden tüm takımlara gösterdi.
SKT ‘nin bu değişimi Tank metasının son bulması ile birlikte tekrardan yeteneğin ve zekanın birleştiği bir Metaya doğru yola çıktığımızın habercisi de oluyor.
EDG eski günlerine dönebilmek adına Koro1 ‘nun dönüşünü dört gözle beklemek zorunda!. Bugün ki kompozisyonlarına uygun olan oyuncularını kullanmamaları da kendileri adına bir talihsizlik. Fakat turnuvanın ve dünyanın şu ana kadar ki en iyi takımı olarak adlandırılan SKT ‘nin karşısında kimin durabileceği merak konusu.

 

Yazı: Park S.U

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın