Dünyaca ünlü manga Kengan Ashura mangası 9 Ağustos’ta sona ermişti. Lakin kısa süre sonra manganın 2019’da animeye uyarlanacağı duyuruldu. Onun duyurusunda da kısa süre sonra manganın 2019’da yeni arc ile devam edeceği duyuruldu. Bir duyuru sindirilmeden hemen diğerini yayınladılar.

İnsanlar manganın bitmesine mi üzülsün, animeye çevrileceğine mi şaşırsın yoksa yeni arc geleceği için heyecanlansın mı? Hangisi?

2db7269b2be61a3b817ff8ad17f215b11521482150 full 3 - kengan ashura mangası 2019'da yeni arc ile dönüyor - figurex manga haberleri

Şiddet içerikli bir manga olan Kengan Ashura benimde oldukça merak ettiğim bir seri. Manganın bitmesi benim başlamam ile aynı zamanlara denk geldi. Çünkü sürekli yeni bölüm beklemek bazı mangalar için işkence oluyor. Kengan Ashura‘da iyiki yeni bölüm beklemeden okuyorum dediğim bir manga serisi. Tabi final verdiğini bilmek bir yandan üzüyordu çünkü manga çok güzel. Bana göre tabi. Şiddet içerikli şeyler sevmiyorsanız pek hoşunuza gitmeyebilir tabi. Ama size şunu söyleyeyim kesinlikle ödül almayı hak eden bir manga ki zaten ödül almışlığı da var.

Dn 2zt6xuae8sef 2 - kengan ashura mangası 2019'da yeni arc ile dönüyor - figurex manga haberleri

Yabako Sandrovich tarafından yazılan ve Daromeon tarafından çizilen mangayı hepinize şiddetle öneriyorum.

Shogakukan Ura Sunday Dergisinde yayınlanmaya başlayan manganın bu zamana kadar 22 cildi çıktı ve son cildi de Ekim ayında okuyucularla buluştu. Manga aynı zamanda 100-Mannin ga Erabu Omoshiroi WEB Comic wa Kore da!’yı da kazandı.

Kısacası okumaya değer bir seri işte.

 

Manganın konusu; 

Japonya’da Edo dönemlerinden itibaren belli bölgelerde gladyatör arenaları bulunmaktadır. İnsanlar bu arenada savaşan Gladyatörler üzerinden bahis oynar ve oldukça yüksek miktarda para kazanıp kaybederler. Toki Taouma bu arenalardan birine katılır ve rakibini yerle bir eder. Düşmanlarını yenmek için yeteneğini kullanan Touma ünlü iş adamlarının ilgisini çeker. Özellikle dünyaca ünlü Nogi Grup Başkanı Nogi Hideki’nin ilgisini çeker.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın