Anime Haber

En İyi 2018 Yaz Animeleri Japon Fanlar Tarafından Oylandı

tumblr pb626guUOE1qdidrso1 1280

En İyi 2018 Yaz Animeleri Japon fanlar tarafından oylandı. Malum yaz sezonunu geride bıraktık. Her sezon olduğu gibi bu sezonda anime açısından oldukça renkli geçti diyebiliriz. Bir çok beklenen animenin yeni sezonları sonbaharda yayınlanacağı için sonbahar sezonu kadar heyecanlı olmasa da yaz sezonunda kendi çapında keyifli geçtiğini düşünüyorum. Japon video yayın şirketi Niconico başlattığı ankete büyük oranda katılım gerçekleşti.

Açıklanan sıralama şu şekilde :

10. Late Night! Genius Bakabon
9. Banana Fish
8. Chio’s School Road
7. Back Street Girls
6. Asobi Asobase
5. Happy Sugar Life
4. High Score Girl

3. Hanebado!

Konusu :

Kanagawa Prefectural Kitakomachi Lisesi’nde birinci sınıf bir öğrenci olan Ayano Hanesaki, spor yapmanın önüne geçerek, zahmetsizce başkalarını geçebilecek bir badminton yeteneğine sahip. Japonya’nın en iyi oyuncusu olmayı hedefleyen gece ve gündüz antreman yapan üçüncü sınıf bir öğrenci olan Nagisa Aragaki ile tanıştır. Kulüp meslektaşları tarafından desteklenen ve çeşitli rakipler tarafından ateşlenen antrenör Tachibana Kentarou tarafından teşvik edilen iki kişi, gençliklerine yaşamaya ve yüksek hızda uçtuğunuz bir mekik gibi heyecanlı spora katılır.

2. Revue Starlight

Konusu :

Starlight, dünya çapında sevilen bir şarkı ve dans revütaj topluluğu. Karen ve Hikari gençken birbirleriyle bir söz veriyor: bir gün Starlight sahnesinde birlikte duracaklar. Zaman geçiyor ve şimdi kızlar 16 yaşında. Karen, her gün aldığı dersler konusunda çok hevesli, kalbine olan sözünü tutuyor. Hikari okulları başka bir okula transfer edildi ve şimdi Karen’den uzak. Ama kaderin çarkları dönüyor ve ikisi tekrar buluşacak.Kızlar ve diğer Sahne Kızlar, revue’ye kabul edilmek için gizemli bir seçmelere katılacaklar.

1. Cells at Work!

Konusu :

Bu senin hakkında bir hikaye.Vücudunuzun içi ile ilgili bir masal. Yeni bir araştırmaya göre, insan vücudu yaklaşık 37 trilyon hücreden oluşmaktadır. Bu hücreler, her gün, vücudunuz olan bir dünyada çalışmak için zordur. Oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerinden bakteri ile savaşan beyaz kan hücrelerine kadar, içinde olmayan kahramanları ve dramaları tanıyın! Hücrelerin hayatı olan tuhaf bir şekilde ilgi çeken ve ilginç bir hikaye!

En İyi 2018 Yaz Animeleri için Japonlar böyle düşünüyor. Peki sizin favori animeleriniz hangisiydi ? Neden o animeleri seçtiniz ? Yorumlarda belirterek bize hem fikir hemde destek olabilirsiniz.

Haber kaynağı için Buraya ve daha fazla haber için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın