Anime Haber, Anime, Genel, Manga Haberleri

Chainsaw Man Animesi İçin İlk Fragman Yayınlandı!

Mappas Chainsaw Man

Öncelikle selamlar, bu sıcak havalarda tatile gitmek yerine evinde oturup deli gibi yaz animeleri izleyen anime hayranları sizler de hoş geldiniz. Bugün sizlere birçok kişinin beğendiği -bunlardan biri benim- ve animesi çıkmamış olmasına rağmen en çok satılan manga listesine girebilen seri olan Chainsaw Man için yeni haberlerim var!

Animasyonunu üstlenen stüdyo MAPPA tarafından, Pazar günü düzenlenen 10. yıl dönümü canlı yayın etkinliğinde Tatsuki Fujimoto‘nun yazdığı Chainsaw Man mangasının anime versiyonu için ilk tanıtım videosunu yayınladı. Fragmanda aynı zamanda içeriğinde yer alacak birçok ismi de bizlere sunuldu.

İzlediğimiz fragmanın biraz içeriğine değinmek gerekirse öncesinde sizlere bu animede yer alacak personelleri tanıtmak isterim:
Ryū Nakayama (Black Clover, Jujutsu Kaisen) bu animede yönetmen koltuğunda ve Hiroshi Seko (Ajin, Attack on Titan Final Sezonu) senaryo kısmında yer alıyor. Kazutaka Sugiyama (Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation) karakterler tasarımındayken Kiyotaka Oshiyama (DEVILMAN crybaby, Space Dandy) ise şeytanları tasarlıyor olacak. Ve Yūsuke Takeda (Eden of the East, Vinland Saga) animenin sanat bölümünü ele alacak. Kensuke Ushio (DEVILMAN crybaby, Liz and the Blue Bird, A Silent Voice) de müzikleri besteliyor.
Ve tabi ki animasyon kısmını bu yılın belki de en çok konuşulan ismi MAPPA stüdyoları devralacak.

Chainsaw Man’in mangası şuanda ilk bölümünü bitirdi ve yazarın duyurusuyla da manganın devam serisinin hazırlıkları başlandı. Viz Media’nın dijital ortama yayınladığı seri ayrıca basılı olarak da yayınlanıyor.
Shueisha’nın MANGA Plus sitesi de mangayı dijital ortama İngilizce olarak yayınlıyor. Peki bu bahsettiğimiz Chainsaw Man, bizlere ne anlatıyor? Konusu ne bu manganın? diye sorular sorabilirsiniz. O zaman dilerseniz ben sizlere bu manganın konusundan birazcık bahsedeyim:

Chainsaw Man Mangasının Konusu

Denji, para için her şeyi yapabilecek hatta en sevdiği şeytan köpeği Pochita ile şeytanları avlayan, fakir bir gençtir. Basit hayalleri olan, borç çukurunun içinde boğulan basit bir adam.
Ama günün birinde güvendiği biri tarafından ihanete uğradığında üzücü hayatı birden altüst olur. Şimdiyse içindeki şeytanın gücüyle, Denji yepyeni bir adam oldu… Testere Adam!

Yıldönümü etkinliğinin en önemli olayı olan Chainsaw Man, yaklaşmakta olan anime uyarlaması dünya çapında trend oldu. Bunların yanında, Tatsuki Fujimoto‘nun orijinal manga serisi giderek daha fazla ivme kazandı ve bugün serinin (dijital olarak) ve basılmış (fiziksel olarak) 11 milyon kopyayı aştığını ortaya koydu (ve bu yalnızca Japonya’da piyasaya sürülen 11. cilt ile oldu)! Ayrıca Tatsuki Fujimoto‘nun 19 Temmuz‘da Jump+ dijital hizmetinde tek seferlik bir manga çıkaracağını duyuruldu. Bu Chainsaw Man’nin 2. bölümü olarak yer alacak seri platformda başlamadan önce henüz bir tarih onaylanmadı.

Bugünlük de bir anime haber tanıtımın sonunda geldik. Umarım öğretici ve bilgilendirici olmuştur. Bir hata yaptıysam şimdiden özür dilerim. Eğer bunu yorumlar kısmında belirtirseniz çok mutlu olurum. Bunun gibi birçok anime haberine ulaşmak için BURAYA veya kullandığım kaynağa ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterli. Şimdiden herkese iyi ve keyifli anime günleri dilerim!

Related Posts

Bir cevap yazın