Genel, Light Novel, Listeler, Manga, Manga Haberleri

Yen Press Kasım 2021 Manga ve Light Novel Listesi Açıkladı!

LEAGUE OF LEGENDS

Öncelikle selamlar, ellerindeki mangaları bitiren anime hayranları sizler de hoş geldiniz! Uzun bir aradan sonra Kuzey Amerikalı yayıncı Yen Press yeni planını açıkladı! 9 yeni seriyle 2021 Manga ve Light Novel ‘ları yayınladı!

Bunların arasında altı manga (Puella Magi Madoka Magica: Wraith Arc da dahil) bunun yanında dört tane de light novel bulunmaktadır. Gelin dilerseniz bu yeni serilere bir göz atalım… 2021 Manga ve Light Novel ilk ismi..!!!

=Mangalar=

1- The Hero Laughs While Walking the Path of Vengeance a Second Time

Yazar: Kizuka Nero
Mangaka: Yamo Yomoya

Kaito, kahraman olarak başka bir diyara çağırılır ve her şey bu yeni dünyada harika giderken günün birinde kendi ekibi tarafından ihanete uğrar ve her şeyin sonunda acımasızca öldürülür.
İntikam ateşi ile yeniden hayat bulan Kaito, hayatını yeninden inşa etme şansı kazanır. İlk çağrıldığı yere geri dönen kahramanımız, onu sırtından bıçaklayan herkesin intikamını almaya yemin eder.

The Hero Laughs While Walking the Path of Vengeance a Second Time, Ekim 2021’de yayınlanması planlanan “Yen On” Light romanına dayanan karanlık bir isekai mangasıdır. (Tanıdık geldi mi..hmmm)
Karanlık fantezi manga hayranlarının kaçırmaması gereken bu yeni seri, meraklıları için harika bir iş çıkaracağına ve iyi bir keyif sürdüreceğine eminim…


2- Let This Grieving Soul Retire 

Yazar: Tsukikage
Mangaka: Rai Hebino
Karakter Tasarımı: Chiko

Bu adam; olağanüstü güçlü bir kahraman mı yoksa sadece sıradan bir insan mı?
“Aradığım şey dünyanın tek ve en güçlü kahramanı olmak.”

Cry, çocukluk dostlarıyla birlikte dünyanın en güçlü kahramanları olmaya yemin etmişlerdir. Fakat bunun sonunda hiçbir yeteneğe sahip olmadığını fark eder.
Yine de, bazı nedenler yüzünden çevresindeki beklentiler her geçen gün artmaya devam etmiştir. “Daha kötü olabilir ki?” dercesine Cry, her şeyi yoluna koymaya karar verir.

Let This Grieving Soul Retire, Yen On’nun “Defeating The Demon Lord’s a Cinch” ve “The King of The Dead at the Dark Palace”nın yaratıcı olan Tsukikage’nin ortaya koyduğu fantastik light novel serisinin mangaya uyarlanmış halidir. İsteksiz bir kahramanı konu alan bu komedi macerası hayranlarını Ekim ayına çağırıyor!


3- Namaiki Zakari

Yazar ve Mangaka: Miyuki Mitsubachi

Bastekbol kulübünün yöneticisi olan Yuki’nin herkesten sakladığı bir sırrı vardır: Gizliden gizliye takım kaptanına aşıktır! Fakat küstah kouhai (senpai’nin tam tersi)’si Naruse, bu sırrı öğrendiğinde zor bir durumun içinde kalır. Eskide olduğu gibi onunla hala dalga geçebilecek miydi? Hiç sanmıyorum…

Yine klasik Namaiki Zakari’nin büyüleyici erkek modellerini ve aşk üçgenini bu mangada da göreceğiz. Hikaye çoğunlukla basketbol takımının etrafında dönen sevimli ve romantizm dolu bir okul mangasından farksız olacak! Kesinlikle Shoujo hayranlarının bakması gereken bir mangaya benziyor…


4- I’ve Been an Omega Since Today

Yazar ve Mangaka: Maiki Sachi

Her şey klasik bir çocukluk arkadaşı ile başlar ama sonrasında bire aşk hikayesine dönüşür… Ortalama bir hayat süren Kanade ile onun züppe en iyi arkadaşı Munechika arasından ilerler hikayemiz! Lise romantizminde ilerleyen bu seride: Kanade Beta iken Munechika Alfa rolündedir. Ve zaten bu tür yaoi serilerini okuyanlarda Beta/Alfa arasındaki ilişkileri çok iyi bilirler…

Yaoi hayranları bu seri tam sizler için! “Sasaki ve Miyano” ve “I Can’t Reach You” gibi etkileyici serilerinden sonra Yen Press, yeni Omegasını bulmuş sanırım!

5- The Splendid Work of a Monster Maid

Yazar ve Mangaka: Yugata Tanabe

Bir “nekomata” hayaleti olan Sumire, sevgili efendisini kaybeder. Yalnız geçirdiği uzun zamanlardan sonra yabancı bir iblis dünyasına giriş yapar!? Şimdi ise, Rose adında bir ölümsüzle ve Ivy adında bir android ile yeni efendisinin altında hizmet vermektedir. Acaba bu efendisini geri getirebilecek bir iş mi?!

Canavar bir hizmetçi görkemli bir işte şeytanların arasında çalışmasını konu alan ve bunun etrafından dönen hayali bir mangadır! Hem güzel hem de etkileyici sanat ve hikayeye sahip olan bu seriyle, Black Butler ve Kaori Mori’s Emma hikayelerini anımsatıyor…


6- Puella Magi Madoka Magica: Wraith Arc

Yazar: Magica Quartet
Mangaka: Hanokage

Geçmişte ve gelecekteki evrenlerde tüm cadılar yok olmuş olabilir fakat onların yerine duygularla beslenen “hayalet” insanlığın yeni düşmanıdır! Büyülü kızlar Mitakihara Şehri’ni bir kez daha kurtarmak için tüm güçleriyle savaşa hazırdır!

Puella Magi Madoka Magica: Wraith Arc, Puella Magi Madoka Magica ve Puella Magi Madoka Magica the Movie: Rebellion bölümlerin arasında geçecek olan bu yeni manga, aslında bir spin-off yani bir yan hikayedir.


Puella Magi Madoka Magica: Wraith Arc mangasıyla da mangaları bitirmiş bulunmaktayız. Umarım aralarında ilginizi çeken seriler bulmuşsunuzdur. Şimdi ise bundan sonra Light Novel’lara giriş yapıcağız. Hazırsanız başlıyalım!

=Light Novel’lar=

1- Magical☆Explorer

Yazar: Iris
Çizimler: Noboru Kannataki

Efsanevi bir eroge unvanı “Magical Explorer” da bir karakter olarak reenkarne olan kahramanımız, oyunun “Lady-killer” şanssız bir yan karakter olarak sona erer. Ama endişelenecek bir durum yok! Oyun hakkindeki derin bilgisi ve sahip olduğu hile kodları sayesinde kahramanın gönlünü çalan ve Büyücü Akademisi’nde en başarılı öğrenci olarak çıkmak için elinden ne geliyorsa yapacaktır!

Magical Explorer, oyunun bir parçası olarak reenkarne edildiğinde dünyaya hakim olmak için uzmanlığını kullanan bir kahramanı içeren bir isekai light novel serisidir.
Fantezi isekai ve romantik komediler, light novel dünyasındaki en popüler türler arasındadır ve Magical Explorer’ı çok çeşitli okuyuculara hitap edecek bir dizi haline getirecek gibi duruyor!..


2- Cross-Dressing Villainess Cecilia Sylvie

Yazar: Hiroro Akizakura
Çizimler: Dangmill

Bir Otome oyununda (kadınları hedef alan hikaye tabanlı bir video oyunudur.) kötü karaktere reenkarne olan Cecilia, kahramanın rakibi olarak nereye giderse gitsin öleceğini fark eder. Bir erkek olarak ölüm bayrağından kaçabileceğine güvenerek kılık değiştirerek yeni bir kimliğe bürünür. Aynı zamanda da yakın dostunu da kahramanı korumakla görevli olan bir şövalye olarak değiştirmiştir.
Şimdi onu ölüme mahkum etmesi gereken Prens her zaman onun etrafında takılmak istiyor…NE?! Cecilia huzurlu ve kaygısız bir yaşam elde etmek için ne gerekiyorsa yapacak, ama eğer kılık değiştirirse, oyun biter!

Kılık değiştiren bir kötü adam Cecilia Sylvie, Otome oyununun dünyasında reenkarne olmanın isekai konseptine benzer bir hal alır! Onun hayatını kurtarmak için, bizim kahramanı bir adam olarak maskeli, bu eğlence dolu ışık Roman serisinde kaos bir sürü yol açan bir seçim!


3- The Girl I Saved on the Train Turned Out to Be My Childhood Friend

Yazar: Kennoji
Çizimler: Fly

Günün birinden sabah okula gitmek için evden çıkan Lise ikinci sınıf öğrencisi Takamori Ryo, çocukluk arkadaşı olan Fushimi Hina’yı kalabalık bir trende cinsel tacizciden kurtarır. Her ne kadar ikisi de popülerlik konusunda pek iyi olmasalar da ve uzun bir süredir konuşmuyorlar bile, Hina kendini habersiz Ryo ile aşık olmuş olarak bulur. (tatlı, sıfır stresli bir romantik komedi!)

The Girl I Saved on the Train Turned Out to Be My Childhood Friend, ortaokul günlerinden yıllarca ayrıldıktan sonra lisede yeniden bir araya gelen aşk çıkarlarının hikayesini anlatan tatlı bir Light Novel. Light Novel dünyasındaki bu yükselen yıldız, Hazure Skill’in yazarı Kennoji tarafından yazılmıştır…


4- Rust-Eater Bisco

Yazar: Shinji Cobkubo
Çizimler: Akagashi and mocha

Uzak bir gelecekte, “Rusty Wind” olarak bilinen bir felaket, Japonya’yı tam anlamıyla çorak bir çöle çevirmiştir. Uygarlığın yok olduğu bu bu diyarda, öğretmeni bir çeşit pas hastalığı yüzünden yataklara düştükten sonra roguish Bisco Akahoshi, hastalığı tedavi ettiği söylenen sadece pas yiyen olarak bilinen bir mantar elde etmek için kumlu atıklarda yolculuğa çıkar.
Birlikte atılgan genç bir doktor olan Milo ile, her şeyi düzeltmek için affetmez çevre ve diğer wanderers ile uğraşmak zorunda kalacak…

Rust-Eater Bisco, muhteşem çizimlerlerle tamamlanan mükemmel bir dünya evrenine sahip, kıyamet sonrası light novel serisidir. Bu ödüllü serinin bir anime uyarlaması yakın zamanda gelecek sürüm için açıklandı!


Bugünlük 2021 Manga ve Light Novel haber tanıtımın sonunda geldik. Umarım öğretici ve bilgilendirici olmuştur. Bir hata yaptıysam şimdiden özür dilerim. Eğer bunu yorumlar kısmında belirtirseniz çok mutlu olurum. Bunun gibi birçok anime/manga haberine ulaşmak için BURAYA veya kullandığım kaynağa ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterli. Şimdiden herkese iyi ve keyifli anime günleri dilerim!

Related Posts

Bir cevap yazın