Genel, Dizi

Netflix’te İzleyebileceğiniz Belgeseller

kapakk

Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Bende iyiyim. Bu yazımda size bazı Netflix Belgesel lerinden bahsedeceğim. Bildiğiniz gibi Netflix sadece film ve dizi sitesi değil. İçinde oldukça güzel belgeseller ve yarışma programları da var. Merak ediyorsanız sizin için hazırladığım yarışmalar listesine buradan bakabilirsiniz.

Hazırsanız listeye başlayalım.


Netflix’te İzleyebileceğiniz Belgesel Diziler


 


Masonlar


 


Bölüm Sayısı: 5 Bölüm

Konu: Baştan sona gizlilik içinde, gelenekleri ile çevrili bir kardeşlik topluluğu olan Masonlar’ın geçmişlerini ve geleceklerini keşfe çıkın. 


 


Küfürler Tarihi


 


Bölüm Sayısı: 6

Konu: Yıllardır kullandığımız küfürlerin nerede ve nasıl ortaya çıktığını biliyor musunuz? Nicholas Cage’in sunumu ile küfürlerin geçmişlerini oldukça eğlenceli bir şekilde öğrenebilirsiniz.

NOT: Belgeselde bir sürü komedyende Nicholas Cage’e eşlik ediyor. Gerçekten çok eğlenceli bir belgesel.


 


Kayıp Korsan Krallığı


 


Bölüm Sayısı: 6

Konu: Bu Netflix Belgesel inde gerçek Karayip Korsanları’nın hikayelerini öğreneceksiniz.


 


The Toys That Made Us


 

Sezon Sayısı: 3 (Her sezon 4’er bölüm)

Konu: Hiç dünyaca ünlü oyuncakların nasıl ortaya çıktığını düşündünüz mü? Bu fikir akıllarına nasıl gelmiş. Bugünlere kadar nasıl getirmişler. İşte bu belgeselde dünyaca ünlü oyuncakların nasıl tasarlandığını ve bugünlere gelene kadar başlarından neler geçtiğini öğreneceksiniz.

NOT: Gerçekten eğlenceli bir program. Ninja Kaplumbağalardan Star Wars’a kadar bir sürü popüler oyuncağın geçmişini öğreniyorsunuz.


 


Amigolar


 


Bölüm Sayısı: 6

Konu: Bu belgesel dizisi Navarro Yüksekokulu’nun ünlü amigo takımının yaşadığı zorlukları anlatmaktadır. 


 


Home Game


 

Bölüm Sayısı: 8

Konu: Bu belgesel dizisinde dünyanın dört bir yanından eşsiz ve tehlikeli geleneksel sporları ve bu sporlar içinde yetişmiş toplulukları görüyoruz. 


 


The Movies That Made Us


 


Bölüm Sayısı: 4

Konu: Bu belgesel dizisinde gişe rekortmeni filmlerin yapılış aşamalarını göreceğiz. Ve bu aşamaları filmin oyuncularından dinleyeceğiz. 


 


High Score


 


Bölüm Sayısı: 6

Konu: Oyunlardaki dünyalar ve karakterlere hayat veren insanların görüşlerinin anlatıldığı bu belgesel dizisinde klasik video oyunlarının geçmişleri anlatılıyor.


 


Casusluk Sanatı


 


Bölüm Sayısı: 8

Konu: Casusluk ciddi bir iştir. Bunun için özel olarak geliştirilen aletler ve teknolojik ürünlerde yıllardır casusların kendileri kadar önemlidir.


 


The Last Dance


 


Bölüm Sayısı: 10

Konu: Bu belgeselde efsanevi oyuncu Michael Jordan ve Chicago Bulls’un 90’lardaki yükselişi anlatılmaktadır. 97-98 sezonundaki daha önce yayınlanmamış görüntülerde belgeselde yayınlanmaktadır.


 


Bu Bir Soygundur Dünyanın En Büyük Sanat Hırsızlığı


 


Bölüm Sayısı: 4

Konu: 1990’da polis kılığında iki adam Boston’daki bir müzeye sızarak servet değerindeki sanat eserlerini çalmıştır. Bu belgeselde bu cüretkar hırsızların iç yüzlerini keşfedebilirsiniz.


 

Eee nasıl buldunuz? Bu listedekiler benim beğendiğim bazı belgeseller. Umarım sizde izlerken benim gibi severek izlersiniz. Özellikle Küfürler Tarihi benim favorim. Gerçekten çok eğlenceli bir belgeseldi. 

Bir yazımızın daha sonuna geldik. Başka bir yazıda görüşmek üzere.

 

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın