Manga Haberleri

Karakuri Circus Sahne Gösterisi Oluyor

Karakuri Circus Sahne Gösterisi Oluyor. Daha yeni animesi çıkan Karakuri Circus Mangası bu seferde Stage Play olarak karşımıza çıkıyor. Gene fantastik ve harika bir manga sahne gösterisi oluyor. Ve gene tek umudum Japonların bu güzelim seriyi sahne gösterisi ile mahvetmemeleri.

1997’den 2006 yılına kadar devam eden harika bir seri olan Karkuri Circus bu ay anime olarak yayınlanmaya başlayıp mangayı sevenleri ve bildiği halde unutanları oldukça mutlu etti. Bilmeyenleri de (bu ben oluyorum) kendine aşık etmeyi başardı. Şu çizimlere ve karakterin güzelliğine bakınca beğenmemek biraz zor oluyor.

Öhö öhö. Hadi asıl konumuza dönelim. Biliyorum Shirogane çok güzel ve gözlerinizi alamıyorsunuz ama bu yazıyı neden açtığınızı hatırlayıp yazdıklarımı okumanızı istiyorum.

Kazuhiro Fujita’nın dünyaca ünlü mangası Karakuri Circus. Türkçeye çevirirsek Kukla Sirki. Manga olarak büyük bir hayran kitlesine sahip olan seri Myanimelist‘in manga bölümünde 7,92 puan almıştır. Yuvarlak hesap 8 puan. Bu puanı aldıysa demek ki okumaya değer bir manga.

Bu arada Kazuhiro Fujita Ushio to Tora’nında yaratıcısıdır.

10 ile 20 Ocak arasında Tokyo Shinjuku Face Theatre’de sahne alacak gösterinin şimdiden bütün oyuncuları belli sayılır. Şimdilik Stage play ile ilgili sadece bu resim yayınlandı.

Oldukça güzel bir resim ha.

Yönetmenliği Yu Murai, senaristliği de Keita Kawajiri yapıyor.

Ushio to Tora mangası 1990’da başlayıp 1996’da bitmiştir. Weekly Shounen Sunday’de yayınlanan manga bittikten kısa süre sonra Kazuhiro Fujita Karakuri Circus mangasını yayınlamaya başlamıştır. Birini bitirdiği gibi diğerine başlamış. Shounen Sunday’in onun yerine başka birini bulsak mı acaba diye düşünmesine fırsat bile vermemiş adam.

1996’dan 2006 yılına kadar Shougakukan için toplamda 43 sayı çıkardı. 2011 ile 2013 yılları arasında 23 ciltlik yeni bir baskı daha yayınladı. Manganın bilinen üzere 15 milyondan fazla kopyası satıldı.

Oyunculardan bahsedelim biraz da.

Masaru Saiga olarak Taiga Fukazawa

Narumi Kato olarak Koudou Takikawa

Shirogane olarak Momoka Onishi (AKB48) ve Riho Iida

Shirogane rolü double cast olarak oynanacak. Nedeni söylenmediği için bende bilmiyorum. Ama bana göre Shirogane tek bir kişinin oynaması için zor bir karakter. Bu yüzden iki kişi seçilmiş olabilir.

Bairi olarak Kairu Miura

Kendisi aynı zamanda Haikyuu Stage Live‘ında Yamaguchi’yi canlandırdı.

Bao Jin olarak Ryotaro Kosaka

Bu arkadaşımızda gene Haikyuu Stage Play‘inde Tsukishima’yı oynamıştı. Yamaguchi ve Tsukisihima anime dışında da ayrılamıyor.

Ashihana olarak Kenir Eiryo

George LaRoche olarak Shojiro Yokoi

Guy Christophe Rech olarak Yuki Ochi

Dottore olarak Shuyhei Izumi

Columbine olarak Seshiru Daigo

Arlecchino olarak Hiroya Matsumoto

Pantalone olarak Mitsuru Karahashi

 

Konusu hakkında biraz bilgi vereyim.

Konusu: Kuklacı olmayı planlayan 5. sınıf öğrencisi Masaru Saiga’nın babası bir gün vefat eder ve Masaru’ya on sekiz milyon miras kalır. Servetin peşinde olan insanlar Masaru’nun peşine düşer ve onu öldürmeye çalışırlar. Masaru’yu servet avcılarından  Narumi Kato ve Shirogene kurtarır. Shirogene Masaru’yu korumak için hayatından bile vazgeçmeye hazırdır.  Shirogene ve Narumi Masaru’yu servet avcılarından korumak için türlü olaylara bulaşır.

 

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın