Bu sene yapılan 47. Shogakukan’da Haftalık Shounen Sunday dergisi yeni bir manga serisi yayınlamaya başlayacaklarını duyurdu. Gungho Online Entarteinment’in dijital kart oyunu Chrono Ma:gia‘nın Chrono Ma:gia Mugen no Haguruma adlı bir  manga serisine dönüşeceğini duyurdu.

Chronomagia - kakegurui ve denpa kyoshi'nin yaratıcılarından yeni manga geliyor - figurex manga haberleri

31 Ekim’de başlayacak olan manga ile Takeshi Azuma ( Denpa Kyoshi ) ilgilenecek. Çizimlerle ise Homura Kawamoto ( Kakegurui ) ilgilenecek.

Chronomagia 1 - kakegurui ve denpa kyoshi'nin yaratıcılarından yeni manga geliyor - figurex manga haberleri

10 Nisan’da oyunu dünyaya sunuldu. Konusu;

The Timesea zamanın ilahi yöneticileri tarafından yönetilen bir dünya. Zaman çizgisi üzerinde bulunan dünya Chronocardian’da Magia’nın güçlü ve yetenekli olanların arasındaki mücadelenin anlatıldığı bir yer.

Oyunun resmi youtube kanalı Şubat ayında oyun için bir anime tanıtım videosu yayınladı.

https://youtu.be/swiHd0UCXcI

Oyun da manga da benim ilgimi çekti. Belki bende oynamaya başlarım. Güzel bir seriye benziyor belki ilerleyen zamanlarda anime olarak da karşımıza çıkar.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın