Anime Önerileri

Hakettiği Değeri Görememiş Animeler – 1

kapak 1

Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Bende iyiyim. Bu yazımda size Hakettiği Değeri Görememiş Animelerden bahsedeceğim. Bunlar benim izlerken çok keyif aldığım ama konuşan kimseyi görmediğim animelerden.

Tamam yeni animeler iyi güzel. Çizimler güzel, konular eh işte olabilir ama eski animelerde çok güzel. Onu da geçtim artık kimse Ecchi olmayan anime izlemiyor. Arkadaşlar anime evreni koşarken sallanan göğüslerden ibaret değil. Lütfen başka şeylere de yönelin. İşte bende bu yazımda size o tarz animeler önereceğim. Umarım izlerken sizde benim gibi beğenirsiniz.

Haydi başlayalım.

Hakettiği Değeri Görememiş Animeler – 1


 

Aoi Bungaku Seires


 


Tür: Tarihi – Seinen – Psikolojik – Dram – Gerilim

Bölüm Sayısı: 12

Anime hakkında detaylı bilgileri buradan okuyabilirsiniz.

Animeyi buradan izleyebilirsiniz.


 

Innocent Venus


 


Tür: Mecha – Askeri – Bilim Kurgu – Macera – Dram

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: 2010 yılında yaşanan sel felaketleri yüzünden 5 milyara yakın insan hayatını kaybetmiştir. Geriye ise 3 milyara yakın insan kalmıştır. Japonya ve bir kaç ülke hariç diğer ülkeler askeri ve ekonomik güçlerini kaybetmiştir. Japonya’da yaşam ikiye ayrılmıştır. Logos’lar refah içinde yaşarken Revenus’lar ise sefillik içinde yaşamaktadır. 

Animeyi buradan izleyebilirsiniz.


 

Bartender


 


Tür: Yaşamdan Kesitler – Dram – Seinen

Bölüm Sayısı: 11

Konusu: Şef Kamishima bir restoranın barının yenilenmesi için işe alınır. Ancak minik bir sorun vardır. Kamishima barlardan nefret etmektedir. Bu yüzden yenileme işinde sorunlar yaşar. Kamishima birinin önerisi üzerine Eden Hall adlı yere gider. Barmen Ryu’ya yaşadığı zorluğu anlatan Kamishima onun ilgisizliği ile karşılaşır. Ryu ona bir Mizuwari (su karıştırılmış viski) verir. İçkiyi içen Kamishima böyle basit bir içkinin nasıl bu kadar güzel olabileceğine şaşırır. 

Kısacası anime sorunları olan insanların Barmen Ryu’nun içkileri ile karşılaştıkları sorunlara çözümler bulmasını anlatıyor.

Animeyi buradan izleyebilirsiniz.


 

Runway De Waratte


 


Tür: Okul – Shounen – Dram – Yaşamdan Kesitler

Bölüm Sayısı: 12

Anime hakkında detaylı bilgileri buradan okuyabilirsiniz.

Animeyi buradan izleyebilirsiniz.


 

Hikaru no Go


 


Tür: Oyun – Komedi – Doğaüstü Güçler Shounen

Bölüm Sayısı: 75

Konusu: Hikaru Shindo dedesinin eski eşyalarını karıştırırken bir go tahtası bulur. Üzerinde kan lekeleri olan tahtayı silerken aniden bir ruh ortaya çıkar. Sai Fujiwara adındaki hayalet Heian döneminde imparatorun iki go öğretmeninden biridir. Diğer öğretmen Sai’yi saraydan attırmak için onu bir maça davet eder. Maç sırasında hile yapan hocayı fark eden Sai daha adamı suçlayamadan karşı taraf tarafından hile yapmakla suçlanır. Saraydan atılan Sai intihar eder. Kendi yaşamında elde edemediği Kamino Itte’yi Haikaru sayesinde elde etmeye karar verir.

Animeyi buradan izleyebilirsiniz.


 

My Roommate Is A Cat


 


Tür: Yaşamdan Kesitler – Komedi

Bölüm Sayısı: 12

Anime hakkında detaylı bilgileri buradan okuyabilirsiniz.

Animeyi buradan izleyebilirsiniz.


 

A.I.C.O.: Incarnation


 


Tür: Bilim Kurgu – Aksiyon

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: 2035 yılında yanlış giden bir deney yüzünden büyük bir kaza meydana gelir ve bu kazaya Kıvılcım adı verilir. Bu yüzden Kurobe Gorge şehri yapay yaşam formu Madde ile kaplanır. Bir zamanlar insanlığın umudu olarak görülen bu şehir artık hükümet tarafından karantinaya alınmıştır. Kıvılcımdan iki yıl sonra ailesini patlamada kaybeden Aiko Tachibana yeni öğrenci Yuya Kanzaki’nin ona yazdığı br not ile sarsılır. Kanzaki Aiko’nun bedeninde gizemli bir sırrın saklı olduğunu ve bu sırrı ancak patlamanın merkezine giderse öğrenebileceğini yazmıştır. 

Animeyi buradan izleyebilirsiniz.


 

Kaleido Star


 


Tür: Fantastik – Dram – Komedi – Shoujo

Bölüm Sayısı: 51

Konusu: Sora’nın hayali Kaleido sirkinde sahneye çıkmaktır. Bunun için anne ve babası ne derse desin Japonya’dan Amerika’ya seçmelere gider. Ama bazı aksilikler olur ve geldiği gibi polislik olur. Bu yüzden seçmeleri kaçırır. Ama sirkin sahibi ona bir sanş vermeye karar verir. Bu da diğer insanlar arasında Sora’nın torpilli olduğu dedikosunu yayar. Sora artık torpille değil yeteneğiyle seçildiğini insanlara ispatlamalıdır.

Animeyi buradan izleyebilirsiniz.


 

Cross Ange – Tenshi to Ryu no Rondo


 


Tür: Mecha – Aksiyon – bilim Kurgu

Bölüm Sayısı: 25

Konusu: Teknolojinin hüküm sürdüğü bir toplumda teknoloji artık evrim geçirmiştir ve insanlar ona Mana demeye başlamıştır. Aynı büyüye benzeyen Mana sayesinde artık savaşlar olmamaktadır ve açlık neredeyse bitmiştir. Misurugi İmparatorluğunda taç giymeye hazırlanan Prenses Angelise’nin ise son anda bir Norma olduğu ortaya çıkmıştır. Norma’lar mana kullanamayan insanlara denir ve toplumdan dışlanarak insanların olmadığı bir adaya sürgüne gönderilirler. Prenses olmasına rağmen bu kuraldan kaçamayan Angelise sürgün edilir. Ama sürgün edildiği yerde tek başına değildir. Adada Para-mail adlı robotları kullanan bir grup genç kız ile tanışır.

Animeyi buradan izleyebilirsiniz.


 

Gosick


 


Tür: Tarihi – Dram – Romantizm – Gizem

Bölüm Sayısı: 24

Konusu: Hikaye 1924 yılında küçük bir Avrupa ülkesi olan Sauville’de geçmektedir. Japon ordusunda rütbeli bir askerin 3. oğlu olan Kujo Kazuya notları sayesinde Sauville’nin en prestijli okulunda okumaya hak kazanır. Okulda korku hikayeleri çok yaygındır. Kazuya’da diğer öğrencilerle daha yakınlaşabilmek için kütüphanede korku hikayelerini araştırmaya başlar. Bu sırada Victoria adında genç bir kızla tanışır. Victoria Kazuya’nın sınıf arkadaşı olduğu halde ne derslere katılmaktadır ne de derslere girmektedir. Bunlar yerine zamnını kütüphanede kitap okuyarak ve kimsenin çözemediği cinayetleri çözerek geçirir.

Animeyi buradan izleyebilirsiniz.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın