Merhaba arkadaşlar. Bugün size Runway De Waratte animesini tanıtacağım. Bu animeyi daha dün bitirdim. Nasıl denk geldiyse tam sahur vaktine denk getirdim. İzlerken de gerçekten eğlendim. Kendi düşüncelerimi yazmadan önce size animeyi tanıtayım.

Runway. De. Waratte. Full. 2791319 - runway de waratte anime tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

MAL Puanı: 7.75 / Opening

Tür: Okul – Shounen – Dram – Yaşamdan Kesitler

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Chiyuki Fujito’nun hayali Paris Collection modellerinden biri olup podyumda yürümek. Ama bunun için boyu en 1.75 olmalıdır. Ama Chiyuki’nin boyu 1.58’den sonra uzamayı kesmiştir. Bu yüzden çevresindeki herkes bu hayalinde vazgeçmesini söylemektedir. Kendi babası da dahil. Bir gün sınıfındaki Ikuto Tsumura’nın da moda tasarımcı olmak istediğini ve bu konuda yetenekli olduğunu görür. Ama Ikuto ailevi sebepler yüzünden hayalinden vazgeçmiştir. Chiyuki’nin sayesinde hayaline tekrardan sarılır ve moda tasarımcısı olmak için çalışmaya başlar.

 

 

Benim düşüncelerim….

Runway De Waratte bana bu zamana kadar en çok ilham veren anime olabilir. Çünkü Chiyuki ve Ikuto’nun hayallerinin peşinden böyle koşmaları  benim de artık yapmak istediğim şey için harekete geçmem gerektiği hissini oluşturdu.  Neyse benim durumumla sizi sıkmayacağım merak etmeyin.

Konusunda da dediğim gibi Chiyuki Paris Collection’da podyumda yürümeyi her şeyden çok isteyen biri. Çocukluğundan beri bunun hayalini kurmuş ve çalışmış. Ama boyu 1.58’de kalınca birden herkes ona bu boyla Paris’i boşver Japonya’da bile podyuma çıkamazsın demeye başlıyor. Ama Chiyuki buna inat her gün çalışıyor ve onlara bunun doğru olmadığını kanıtlamaya çalışıyor. İşte şans eseri o sırada sınıf arkadaşı Ikuto ile tanışıyor.

Evet sınıf arkadaşı ile yeni tanışıyor. Ikuto’da zaten sesiz sakin etliye sütlüye karışmayan biri. Alesinin durumu zor olduğu için okuldan sonra çalışmayı planlıyor ama Chiyuki onun bağışlanmış ve eski kıyafetlerden yaptığı yeni kıyafetleri gördüğünde Ikuto’ya destek oluyor ve hayallerinin peşinden gitmesi için yardım ediyor. Ikuto’nun hayatı da zaten ona yardım ettiği gün değişiyor. Ve bu değişimi izlemek bana çok keyif verdi.

Tumblr 4a3b8cdf943be7969939e1aa8789bbb3 e6afa08c 540 - runway de waratte anime tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Zaten animenin başında da dedikleri gibi bu anime Ikuto’nun moda tasarımcısı ve Chiyuki’nin Top Model oluşunun hikayesi. Mangası hala devam ediyor o yüzden yeni sezon gelir mi emin değilim ama  gelmeyebilir çünkü ucu açık bir final yapmadılar.

Şimdi gelelim Runway De Waratte animesinin kötü yanlarına. Çok bir şey yok aslında. Sadece ir şey az biraz rahatsız etti. O da animenin başında Chiyuki gösterildi ama devamında Ikuto daha fazla gösterildi. Sanki Chiyuki biraz ikinci plana atılmış gibi geldi bana. Ikuto’nun sorunlarına daha fazla odaklanmışlar gibi geldi bana. Tamam daha fazla sorunu olabilir ama bu animenin iki ana karakteri var. Birini daha az göstermek pek iyi olmamış. Onun dışında pek bir sıkıntısı yoktu animenin. İzlemesi oldukça keyif vericiydi.

Eğer yaşamdan kesit animeleri seviyorsanız Runway De Waratte kesinlikle kaçırılması gereken bir anime.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın