Anime Önerileri

Hayvanların Etrafında Geçen Animeler

Shirokuma Cafe scaled

Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Bugün size çok göremediğimiz türde animeleri tanıtacağım. Bu seferki listemde size başlıktada okuduğunuz gibi Hayvanların Etrafında Geçen Animeler‘i tanıtacağım.

Arada sırada hayvanların etrafında geçen animeleri izlemek sürekli insanların etrafında geçen animeleri izlemekten daha güzel bence. Hepsi birbirinden güzel seriler.

Haydi listemize başlayalım.

Hayvanların Etrafında Geçen Animeler

Beastar – MAL: 8,14Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Oda Cinnamon Nobunaga – MAL: 6,56Tür: Tarihi – Komedi – Yaşamdan Kesitler – Seinen

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Oda Nobunaga Honno-ji Olayı’nda ölür. Tekrardan gözünü açtığında ise günümüz Japonya’sında olduğunu görür. Üstelik Cinnamon adında bir köpeğin bedenindedir. Köpek olarak yaşadığı süre boyunca kendi gibi ölüp köpek olarak reankarnasyon olan diğer savaş lordları ile karşılaşır. 


My Roommate is a Cat – MAL: 7,79Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Shirokuma Cafe – MAL: 7,95Tür: Yaşamdan Kesitler – Josei – Komedi

Bölüm Sayısı: 50

Konusu: Kanadalı bir kutup ayısı çalıştığı işinden sıkılır ve hayvanat bahçesinin yakınına bir kafe açmaya karar verir. 


Aggressive Retsuko – MAL: 7,63Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Wolf’s Rain – MAL: 7,83Tür: Fantastik – Macera – Aksiyon – Gizem – Bilim Kurgu – Dram 

Bölüm Sayısı: 30

Konusu: Söylenene göre kurtların soyu 20 yıl önce tükenmiştir. Ama bu doğru değildir. Kurtlar hala yaşamaktadır sadece artık insan kılığındadırlar. Yalnız bir kurt olan Kiba cennetin anahtarı olduğuna inandığı çiçeğin kokusunu bir şehre kadar takip etmiştir. O şehirde insan şeklinde yaşayan üç kurt daha vardır. 


Inu to Hasami wa Tsukaiyou – MAL: 6,60Tür: Komedi – Doğaüstü Güçler

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Harumi Kazuhito kitapları çok seven bir liselidir. Özellikle Natsuno Kirihime’nin kitaplarını çok sevmektedir. Bir gün Harumi Natsuno Kirihime’yi bir cafede görür. Onun vurulacağını anlayan Harumi kurşunun önüne atlar ve kendi ölür.  Ama kitap kurdunun gücü sayesinde yeniden hayata döner. Sadece artık bir köpektir. 


Murenase! Seton Gakuen – MAL: 7,15Tür: Komedi – Okul

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Seton Akademisi nüfusun azalmasından dolayı az insanın olduğu bir okuldur. Hayvan düşmanı olan Mazama Jin ise okuldaki tek erkektir. Jin hoşlandığı kıza açılmayı planlarken Ranka adındaki bir dişi kurt onu alıkoyar ve Jin daha ne olduğunu anlamadan kendini onun sürüsünün içinde bulur.


BNA – MAL: 7,54Tür: Fantastik – Süper Güçler – Aksiyon

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: 21. Yüzyılda yüzyıllarca karanlıkta yaşamış insansı hayvanların varlığı açığa çıkmıştır. Michiru ise ne olduğunu anlamadan kendini tanuki insan (rakın insan) olarak bulur. Kurt Oogami Shiro ile birlikte Anime City’ye gider ve başına bir sürü tuhaf olaylar gelmeye başlar.


Uchi Tama?! Uchi no Tama Shirimasen ka? – MAL: 6,91Tür: Yaşamdan Kesitler

Bölüm Sayısı: 11

Konusu: Anime Tama isimli bir kedi ve onun hayvan arkadaşlarının günlük hayatlarından kesitler sunmaktadır.


Africa no Salaryman – MAL: 6,52Tür: Yaşamdan Kesitler – Komedi

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: İyi yürekli bir aslan, yorgun bir kertenkele ve sapkın bir Tukan bir iş yerinde çalışmaktadır. Beladan uzak duramayan bu üç hayvanın hayatının  anlatıldığı bir komedi animesidir. 


BONUS

Killing Bites – MAL: 6,67Tür: Aksiyon – Ecchi – Bilim Kurgu – Seinen

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Üniversite öğrencisi Nomoto Yuuya’nın arkadaşları bir kızı almak için onun yardımını ister. Başta bunun bir kız kaçırma olduğunu anlamayan Yuuya yaptığı şeyin  ne olduğunu farkettiğinde ise biraz geç kalmıştır. Üstelik kaçırdıkları kız bir hayvan melezidir. Yuuya daha ne olduğunu anlamadan ise bütün arkadaşları öldürülür. 


Kısa bir liste olduğunun farkındayım ama başta da dediğim gibi hayvanların etrafında geçen animeler pek yok. Bende bulduklarım arasından güzellerini seçmeye çalıştım. Bonus animesi Killing Bites’da bir çeşit o türe giriyor bence. Sonuçta çevredeki herkes hayvan melezi.

Umarım izlerken eğlenirsiniz. Şimdiden iyi seyirler.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın