Hajime No Ippo için geçtiğimiz günlerde röportaj veren George Morikawa ilginç açıklamalarda bulundu. Manganın yaratıcısı George Morikawa, 5 Mart’ta manganın 30. yılı için Abema TV programına konuk oldu. 30 yıldır manga yayınlayan birisi için malzeme konusu kalmamıştır ve konu sıkıntısı çekiyorsunuzdur iması üzerine,  Morikawa, “[hikaye] materyalini düşündüğümde, planladığımızın sadece yarısını tamamladık” şeklinde cevap verdi. Daha sonra şaka yaptığını belirten Morikawa . “Mangaya bir 30 yıl daha devam etmek gerçekten sıkıntılı olurdu.” açıklamasını yaparak mangaya bir 30 yıl daha devam etme planlarının olmadığını açıkladı.

2 - hajime no ippo george morikawa: " materyalin daha yarısını tamamladım. " - figurex manga haberleri

Görüşmede, Ippo’nun boksörlerde, MMA savaşçılarında ve Pro Wrestlers’da yaygın olan “kronik travmatik ensefalopati” (CTE) muzdarip olduktan sonra boks emekli olmasından bahsetti. Hikâye de şimdi aktif bir dövüşçünün aksine bir eğitmen olarak hizmet ediyor.

Morikawa, 1989’da Hajime no Ippo’yu piyasaya sürdü ve seri onun tek mangası. Kodansha, manga’nın 123. ciltleme kitabını geçen kasım ayında yayınladı ve 124. sayısını (aşağıda) Cuma günü yayınlayacak.

Ippo124 - hajime no ippo george morikawa: " materyalin daha yarısını tamamladım. " - figurex manga haberleri

Manga, 2000 yılında bir televizyon anime adaptasyonuna ilham verdi. Ardından 2009 yılında Hajime no Ippo: New Challenger’in devamı ve 2013’te Hajime no Ippo Rising’in devamında devam etti. 2003 yılında Kimura orijinal video anime vs Mashiba. Geneon Entertainment, şirket 2007’de faaliyete geçmeden önce Kuzey Amerika’daki DVD’de ilk televizyon anime sezonunu yayınladı.

Hajime No Ippo için en son 1255. bölümünün yayınlandığını hatırlatalım 😀

Hajime No Ippo resmi web sitesi için Buraya ve daha fazla haber için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın