Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda daha önce yapmadığım bir şey yapıp dizi inceleme yazısı yazacağım. Hepiniz Netflix‘in yeni dizisi The Umbrella Academy‘i duymuştur. Duymayanlar bile otobüs duraklarında yada köşe başlarındaki reklam panolarında posterlerini görmüşlerdir. Bende öyle gördüm ve başta umursamadım ama sonra başka yerlerde de gördüm ve diziyi araştırdığımda Netflix‘in en yeni dizilerinden biri olduğunu duydum. Ülkemizde La Casa Del Papel kadar ünlü olamasa da bence oldukça güzel bir diziydi. Şarkıları falan oldukça güzeldi. Hatta şarkılardan birinin adı İstanbul. Oldukça güzel bir şarkı.

Belki dinlemek isterseniz diye şuraya koyayım.

Bilmeyenler için konusunu anlatayım.

Netflix the umbrella academy 1 - the umbrella academy tanıtım ve i̇nceleme - figurex genel

Hamile olmayan 43 kadının birden karnı şişer ve doğum yaparlar. Ünlü bir milyarder tarafından sahiplenilen yedi çocuk Umbrella Academy adlı bir okulda eğitim görmeye başlarlar. Zaman ilerledikçe bu sıradışı doğan çocukların ilginç güçleri olduğu ortaya çıkar. Belli bir yaşa gelince evden ayrılan kardeşler babalarının ölümü ile tekrardan bir araya gelir.

 

Şimdi siz merak etmişsinizdir ben neden kapağa dizinin fotosunu koymadım. Bu dizi aynı isimli bir çizgi romandan uyarlama olduğu için çizgi romanın resmini koymak daha mantıklı geldi bana. Şimdi gelelim diziye.

Konuda da dediğim gibi bu yedi kardeşin belli yetenekleri var. Yeteneklerini söylemeyeceğim bu size sürpriz olsun. Dizi normal bir Netflix dizisi tadındaydı. Başları çok hızlı sonra biraz yavaşlıyor sonra güzel bir final yapıyor. Fazla yabancı dizi izlemeyen biri olarak benim oldukça hoşuma gitti. İkinci sezonunu sabırsızlıkla bekliyorum. Dizi çoktan onayı aldı bile.

Dizide komedi ve aksiyonu güzel bağlamışlar bence. Kavga sahnelerini izlerken kendinizi kahkaha atarken buluyorsunuz. Çünkü kötü adamlar bile ayrı kafada. Hayvan maskeleri ile oradan oraya dolaşıyorlar.

Spoiler vermeden yazı yazmak çok zor. Diğer yazarlar nasıl yapıyor bunu anlamıyorum.

Benim dizide bir favorim var. Bayılıyorum ona. Bana göre dizideki asıl komediyi yaratan kişi o. Kendisi Klaus karakteri ile tanıdığımız Robert Sheehan.

Robertsheehannm - the umbrella academy tanıtım ve i̇nceleme - figurex genel

Kendisi müthiş bir oyuncu bence. Bu diziyle bunu daha da kanıtladı bana göre. Diğer karakterleri de seviyorum ama Klaus’u ayrı bir seviyorum.

Neyse daha fazla yazmaya kalkarsam spoiler vermeye başlayacağım ve bunu istemiyorum. Yani lütfen izleyin. Bu arada Netflix diğer dizilerine yaptığı gibi bunun içinde Türkiye’de özel yetenekli insanlar adı altında bir video hazırlamış. Onu da buraya bırakıyorum ve yavaş yavaş uzaklaşıyorum.

Size şimdiden iyi seyirler.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın