Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Sormamış olsanıza rağmen bende iyiyim. Evde sıkılıyorum işte ne yapayım. O yüzden kendimi animedir, kitaptır, dizidir, filmdir vb. şeylerle uğraştırıyorum. Bugünde canım sıkıldı dedim madem televizyonda da Netflix var açayım şöyle kısa bir dizi izleyeyim dedim. Listemde gezerken de uzun zaman önce gözüme kestirdiğim Family Businesse başlayayım dedim. 6 bölüm ve yarım saatlik bölümleriyle çabucak bitti.

Değdi mi? Sorun bir değdi mi? Değmedi. Neden değmediğini anlatacağım ama ondan öne merak edeler için size diziyi tanıtayım.

Family business - family business dizi tanıtım ve i̇nceleme - figurex dizi

Yayın Yılı: 2019

Bölüm Sayısı: 6

Konusu: Joseph Hazan babasının kasap dükkanını devralacaktır. Ama bunu hiç istememektedir. Bir gün bir arkadaşı yeni Bakan’ın Kenevir’i yasallaştıracağını söyler. Bunun üzerine Joseph’in aklına bir fikir gelir. Eski kasabı kenevir dükkanına çevirecektir. Bunun için ise ailesini bu yeni fikre ikna etmesi gerekmektedir.

 

Benim düşüncelerim…

Benim düşüncem izleseniz size bir şey katacak bir dizi değil. İzlemezsenizde hiçbir şey kaybetmezsiniz. Ben hem kısa hem de fragmanı güzel geldiği için başladım ama pek değmedi.

Öncelikle sıkıcıydı. Tam bir şey olacak gibi geliyor ama olmuyor. İzlerken bazı yerlerinde artık bitsinde kurtulayım dediğim yerler oldu. Ama belki finalini güzel yaparlar düşüncesi ile sonuna kadar bekledim. O da pek değmedi. Hatta midem bulandı. Son bölümde bir kadın geldi ve beni çok rahatsız etti. Adamların suratına şey yaptı. Şey işte. Söylemek bile istemiyorum. O kadar rahatsız etti.

Bazen komiklik yapalım diye iğrençleştiler. Bu gerçekten kötü olmuştu. Çocuklarını dinlemeyen ve onların düşüncelerini önemsemeyen bir baba, sürekli yeni işler deneyen ama başaramayan erkek evlat ve Japonya’daki sevgilisine gitmeyi planlayan bir kız evlat. Evet burada da Japon’ları buldum. Resmen çekiyorum ve nedenini bilmiyorum XD.

İkinci sezonunun gelme ihtimali bence çok ama çok düşük. Gerçi finali hem ucu kapalı hem açık yaptılar. Geledebilir gelmeyedebilir. Tuhaf bir final yaptılar.

Kısacası demek istediğim izlemeseniz de olur. Bir şey kaybetmezsiniz. Family Business benim izlediğim ilk Fransz dizisi olduğu için belki de beklentimi çok yüksek tuttum. O yüzden bu kadar hayal kırıklığı yaşadım belki de. Kim bilir.

Bu yazıdan bu kadar. Yakında başka yazılarla da sizinle olacağım. Beklemede kalın.

NOT: Önermek isteyeceğiniz eğlenceli diziler falan varsa çekinmeyin. Bekliyorum.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın