Kalbimizde Özel Yer Edinmiş Anime Anneleri yazımızla herkese bir kez daha merhabalar,

Geçtiğimiz günlerde Anneler Günü’nü kutladık. Hayatımızın her zaman en özel kişisi olan annelerimize minnettarlığımızı ne kadar göstersek az olduğunu düşünüyorum. İnanılmaz sancılı geçen hamilelik döneminden tutun ben neredeyse 30 yaşıma geldim, zavallı anneciğim hala daha benim derdimle dertlenir. O yüzden bu özel mi özel varlıkların anime versiyonlarına bakıp, içimizi ısıtacak anne karakterlerini bir hatırlayalım 🙂 Listeyi ben hazırlayınca benim sevdiğim animeler listesi oldu 😀 Sizin eklemek istedikleriniz varsa yorumlarla bizimle paylaşabilirisiniz.

Bell-mère – One Piece

Bell mère protects nami and nojiko - kalbimizde özel yer edinmiş anime anneleri - figurex anime

Yeri bende her zaman ayrı olacak olan anime One Piece ile başlayalım. Animede ki favori anne karakterim kesinlikle Bell-mère. Tayfanın her üyesinin acılı bir geçmişe sahip ve gösterilen annelerin hepsi mükemmel fakat beni en çok Bell-mère, Nami ve Nojiko’nun hikayesi derinden etkilemişti.

Evlat edindiği kızlarına hayatını adamış, emekli bir denizci anne…

Kushina Uzumaki – Naruto

Maxresdefault 2 - kalbimizde özel yer edinmiş anime anneleri - figurex anime

Anime’nin en unutulmaz kadınlarından biri olan Kushina’nın kızıl saçları onun tek çarpıcı özelliği değil. Anime birden çok etkileyici anne karaktere sahip olmasına rağmen kuşkusuz benim için en etkileyici olanı Kushina. Kendine has şivesi ve güçlü karakteri ile kalbimizde yer edinen özel karakterlerden bir tanesi. Eğlenceli karakteri ve unutulmaz fedakarlıkları ile her zaman bizim için özel olacağını düşünüyorum.

Hana – Wolf Children

Wolf children hk blu ray ext2 thumb 860xauto 38407 - kalbimizde özel yer edinmiş anime anneleri - figurex anime

Bu harika filmi henüz izlemeyeniniz varsa kendisini çok şey kaybetmiş sayabilir. Kurd adam nesline ait iki çocuğunu halktan gizleyerek yetiştirmeye çalışan bekar bir anne… Fedakarlık, zalimlik, göz yaşı… Harika bir anne. Harika bir film…

Yasuko Takasu – Toradora!

01yasukoandryuuji - kalbimizde özel yer edinmiş anime anneleri - figurex anime

Animeye başladığınızda sinir olabileceğiniz nevi şahsına münhasır anime annesi 😀 Rahat ve çocuksu kişiliği başta sizi gıcık etse de zamanla aslında çocuğunun hayallerini desteklemek için birden fazla işte çalışan ve kendisine zaman ayıramayan harika bir anne…

Sachiko Fujimuna – Boku Dake ga Inai Machi

- kalbimizde özel yer edinmiş anime anneleri - figurex anime

Oğlu geçmişi silmek için bir yol bulur, ancak derin bir komaya girer. Sachiko 10 yıl boyunca komada olan oğluyla sabırla ilgilenir. Anne fedakarlığının en güzel örneğini sergiler bize.

Kyoko Honda – Fruits Basket

Tumblr 9d21f7f293442d1852bdf90f10836bd3 bba4206b 500 - kalbimizde özel yer edinmiş anime anneleri - figurex anime

Motor Çetesi lideri olarak hayatını kızı için değiştirmek isteyen ve kızını pırıl pırıl bir genç kız olarak yetiştiren Kyoko animenin en sevilen karakterleriden bir tanesi.

Michiko Malandro – Michiko & Hatchin

56d142e429ea746c9f2c47ac74168497 - kalbimizde özel yer edinmiş anime anneleri - figurex anime

Hatchin’in öz annesi olmamasına rağmen yaptıkları ve Hatchin ile olan harika ilişkisi her annenin yapacağı mükemmel fedakarlıklardı.

Sora Vinsmoke – One Piece

Tumblr ovopboxy6i1sog6e2o1 500 - kalbimizde özel yer edinmiş anime anneleri - figurex anime

Bu anime neden bu kadar harika? Sanji’nin dramını hepimiz izledik ve duygulandık. Annesi için yaptığı iğrenç yemekler ve annesinin onları afiyetle yemesi gibi harika detaylar izledik.

Izumi Curtis – Fullmetal Alchemist

296a2c78256c7137dcaa9847bc0fd331 - kalbimizde özel yer edinmiş anime anneleri - figurex anime

Ayıyı devirmesine bakmayın. O sadece sıradan bir ev hanımı 😀 Bebeğini kaybetmesi biraz içimizi acıtsada öğrencilerin karşı olan anaç tavrı da kalbimizde taht kurmasının en büyük nedenlerinden birisidir.

Nobuko Izumi – Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

Nobuko before death - kalbimizde özel yer edinmiş anime anneleri - figurex anime

Nobuko çok kolay duygusallaşan sessiz bir kadındır. Her zaman oğluna ve kocasına ihtiyaç duyduklarında yardım eli uzatmaya hazırdır. Ancak trajedi, serinin daha sonra bir parazit tarafından ele geçirilmesi ve Shinichi ve Uda ekibi tarafından öldürülmesi nedeniyle dram olarak devam eder…

Inko Midoriya – My Hero Academia

1e20980efb201e8f77ae050b40976415 - kalbimizde özel yer edinmiş anime anneleri - figurex anime

Minik Midoriya’nın hiçbir süper gücü olmaması ve annesi ile birlikte yaşadıkları acı dolu günler hepimizi çok üzen sahnelerdi. Özellikle annesinin “özür dilerim” sahnesi gerçekten çok üzücüydü. Sonradan tombik bir anne olup, seksi anne olayını terk etsede bizim için en sevimli annelerden bir tanesi.

Lisa Lisa – JoJo’s Bizarre Adventure

713dee99 by scarletcavaliere dbmu0jk fullview - kalbimizde özel yer edinmiş anime anneleri - figurex anime

Yukarıda bahsettiğim seksi anneler kategorisinde ilk sırada yer alabilir Lisa Lisa. Onun anneliği diğerlerinden daha sert ve acımasız ama oğlu Joseph’in güçlü olabilmesi için bu gerekli. Tatlı-sert anneliği ile kalbizde özel yeri olan anime anneleri kategorisinde kendisine yer bulmayı başarıyor.

Anime Anneleri listemiz şimdilik bu kadar. Daha fazla eğlenceli listelerimize bakmak için BURAYA tıklayınız.

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Bir cevap yazın