Anime

En İyi Parodi Animeler Listesi – TOP 10

En İyi Parodi Kategorisi Animeler Listesi – TOP 10 ile karşınızdayım. Bir süredir yazı yayınlayamıyordum. Sonunda bir fırsatını buldum ve bir süredir yazmayı planladığım yazımı yazabildim. En iyi parodi animeler listesi ile sizleri baş başa bırakıyorum. Umarım listemizi beğenirsiniz.

Parodi anime nedir? Dostlar parodi animeler, diğer animeler veya anime türleri hakkında dalga geçmek, kafa bulmak için hazırlanan komedi türü animelerdir. Tabi ne var ki bazı parodi animeler çevirmenlerin gazabına uğruyor. Anime zaten komik, birde çevirmen arkadaş çevirleri ile komedi katmaya çalışıyor. Haliyle tadı da kaçıyor.

 

10 – Panty & Stocking with Garterbelt

Gereksiz ve kötü davranışları yüzünden cennet katından kovulan iki melek, cennet ve cehennem arasında kalmıştır. Bulundukları yerde ise kötü ruhları yok ederek cennet parası kazanmaya çalışmaktadırlar.

Anime geneli powerpuff girls şeklindedir. Sadece kızlarımızın dönüşüm sahneleri normal animelerdeki gibidir. Anime stüdyosu neden böyle bir şeye gerek duydu acaba diye düşünüyorum ama diğer yandan parodi animesi olduğundan dolayı da pek sıkıntı etmiyorum. Yine de, ne kadar izlemek istesem de gözlerimin kanamasından izleyemedim. :/

NOT: Panty = Külot , Stocking = Çorap , Garterbelt = Jartiyer.  Yorum sizin…

 

9 – Seitokai no Ichizon

 

Hekiyou Akademisi Öğrenci Konseyi, Oy çokluğu ile dört kız ve bir erkek olarak seçilmiştir. Ancak bu öğrenci konseyi bildiğiniz gibi bir konsey değildir. Kafalarını hep alakasız ve gereksiz yerlere yorarlar. Ayrıca bu anime de, Death Note, Dragon Ball gibi animelerin de parodileri bulunmaktadır.

Konusunu görünce apışıp kaldığım, gram izleme isteği uyandırmayan bir animedir kendileri. 😊

 

8 – Detroit Metal City

 

Shinichi Negishi, nazik bir karaktere sahiptir ancak Detroit Metal City’de hayaller peşinde koşarken kendisini bir anda Death Metal sanatçısı olarak bulur. Bu sanatçının adı ise Johannes Krauser II’dir. Buraya kadar bir sorun yok aslında. Asıl sorun Şurada başlıyor. Johannes Krauser II ile Shinichi Negishi birbirlerinin tam zıttı olan karakterlerdir. Animemiz ise Johannes Krauser II’nin müzik hayatının içinde düştüğü birbirinden komik maceraları konu almaktadır.

 

 

7 – Hetalia

 

Yanlış görmediysem bu animenin tam 6 sezonu var. O.o

Şimdi bir dünya savaşı düşünün. Düşündünüz mü? Şimdi her ülkeyi bir anime karakteri gibi düşünün. Üstelik gülünç şekillerde kalıplaşmış karakterler… Hah işte bu anime o anime. 😀 Hikayemiz ise hem gün hem de kuzey olmak üzere iki karakteri olan İtalya etrafında gelişmektedir. İtalya, Almanya’yı sürekli deli ede dursun 😀 diğer ülkelerde birbirlerinin kuyusunu kazma çabasındadırlar.

Hetalia parodi animesi hakkında daha ayrıntılı bilgiler için tıklayınız

 

 

6 – Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

 

Liseye başlamadan önce, doğaüstü varlıklara inancını bir kenara atmış olan Kyon, okulun ilk gününde sırasından herkese kendini tanıtırken bir anda;

“Normal insanlarla işim olmaz. Aranızda uzaylı, başka dünyadan gelen ya da psişik güçleri olan varsa yanıma gelsin.”

Diye bir ses duyar. Şaka mı değil mi diye düşünen Kyon arkasını dündüğünde, bu sözlerin çok güzel bir kızın ağzından çıktığını görür. Bu kızın adı Suzumiya Haruhi’dir. Herkes bu kızın çok garip biri olduğunu bilir. Çünkü bu kız okuldaki tüm kulüplere katılmış ve eğlenceli olmadığını düşündüğü için geri ayrılmıştır. Herkes Kyon’a bu kızdan uzak durmasını söyler ama iş işten geçmiştir artık.

 

5 – Outbreak Company

 

Bir gün dağların arasında bir kazı sırasında enteresan bir geçit bulunur. Bu dünyada ise hayal edebileceğiniz her türden fantastiklikler vardır. Japonya bu paralel dünyayı fethetmek ama aynı zamanda da büyük kar sağlamak ister. Bu sebeple paravan bir şirket kurarlar ve internetten bir iş ilanı açarlar. Bir kişi bu ilana başvurur ve bir sınavdan geçmesi istenir. Bu sınav ise Otaku’luk sınavıdır. Shinichi Kano bu sınavı kolaylıkla geçer. Nede olsa Shinichi Kano “safkan sınıf” bir otakudur. Shinichi Kano bu dünyaya Japonya elçisi olarak gönderilir. Amacı ise bu yeni dünyaya otakuluğu tanıtmak ve onların otakuluğu benimsemesini sağlamaktır. Ancak herşey planlandığı gibi de gitmeyecektir.

Outbreak Company gibi başka dünyada geçen animeler listesi için tıklayınız

 

4 – Osomatsu-san

 

Konusundan pek bir şey anlamadığımız bu animede Shōwa döneminde ilkokul öğrencileri olan altı kardeşi konu almaktadır. İşin tuhaf tarafı ise bu kardeşler “altız” dır.

Osomatsu-San hakkında daha fazla bilgi almak için tıklatınız

 

3 – Haiyore! Nyaruko-san

 

Kaos’un formsuz ilahı Cthulhu sonunda kendine yeni bir form bulmuştur. Bulduğu bu form ise gümüş rengi saçları olan sıradan bir kızdır. Bu gümüş saçlı kızın adı Nyaruko’dur. Nyaruko, erkek karakterimiz olan Mahiro Yasaka’yı bir grup uzaylının saldırısından korur ve bu ikilinin macerası başlamış olur.

 

2 – Gintama

 

Gintama animesi inceleme ve tanıtım yazısı için tıklayınız

Gintama animesi hakkındaki diğer tüm yazılarımız için tıklayınız.

 

1 – One Punch Man

 

One Punch Man anime tanıtım ve inceleme yazımız için tıklayınız

One Punch Man animesi 2. sezon hakkındaki yazımız için tıklayınız

One Punch Man hakkındaki diğer yazılarımız için tıklayınız.

 

En İyi Parodi Kategorisi Animeler Listemiz bu kadar dostlar. Birinci ve ikinci animeyi zaten bilmeyen yoktur. Ayrıca bu parodi animeler hakkında sitemizde birçok yazımız olduğundan tekrar tekrar tanıtmaya gerek duymadım. Bu sebeple kolayca ulaşabilmeniz için linkler bıraktım.

Sağlıcakla ve takipte kalın. 😉

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Bir cevap yazın