Anime Önerileri

En İyi Komedi Kategorisindeki Animeler

5beelzebub

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir aradan sonra tekrardan tekrardan yazmak iyi hissettiriyor. Okul, staj falan derken bir türlü hazırlığını yaptığım yazıları yazamadım. Ama artık boşum ve sizin için hazırladığım harika yazılar ile buradayım.

Bu seferki yazımızın konusu En iyi komedi kategorisindeki animeler. Ben komedi türündeki animeleri çok severim. Kitapta gerilim, filmde aksiyon ve romantizm animede ise bu yazdıklarim ve komediyi severim. Bu nedenle en iyi komedi animeleri yazısını yazmak bana önceden izlediğim animelere tekrardan göz geçirmemi sağladı ve bu sayede bazılarına tekrardan başladım.

En güzel komedi animeleri yazısı benim şimdilik en sevdiğim yazım. Şimdilik diyorum çünkü ilerleyen zamanlarda başka yazılarda yazacağım. Tabi yazacağım animeler sadece komedi tarzında değil. Aralarında romantik komedi animeleri de var.

Hadi daha fazla zaman harcamadan animelere geçelim.

Kamisama Hajimemashita

Bölüm Sayısı: 13 + 1 OVA

Tür: Fantastik, Romantizm, Şeytanlar, Shoujo, Doğaüstü Güçler, Komedi

Yayın Tarihi: 02 Ekim 2012

Diğer Sezonlar: Kamisama Hajimemashita II

Konusu: Momozono Nanami’nin babası kızını büyük bir borç altında bırakıp kaçmıştır. Aynı gün icra memurları gelip evdeki her şeye el koymuştur. Nanami’ daha ne olduğunu anlayamadan elinde bavulu kendini sokakta bulmuştur. Parkta boş boş dikilirken ağaca tırmanmış bir adamın yardım çığlıklarını duyar ve adama yardım eder. Yardım etmesinin karşılığı olarak adam ona bir ev verir. Kandırıldığını düşünsede ne olr ne olmaz diye adamın tarif ettiği yere giden Nanami kendini perili gibi görünen bir tapınakta bulur.

 

Nanbaka

Bölüm Sayısı: 25

Tür: Aksiyon, Komedi, Dram

Yayın Tarihi: 5 Ekim 2016

Konusu: Nanba hapishanesi dünyanın en güvenlikli hapishanesidir ve dünyanın her yerinden suçluları barındırmaktadır. Jyugo, Uno, Nico ve Rock da bu hapisneye kapatılmış dört suçludur. Bu dört yakın arkadaş işledikleri suçların yanında hapishanelerden kaçmalarıyla ünlüdür.

 

Blood Lad

Bölüm Sayısı: 10 + 1 OVA

Tür: Aksiyon, Vampir, Doğaüstü Güçler, Seinen, Komedi, Şeytanlar

Yayın Tarihi: 8 Temmuz 2013

Konusu: Staz cehennemin doğu bölgesinin lideridir. Vampir olmasına rağmen insan kanı pek sevmeyen Staz delilik derecesinde Japonya hayranıdır ve sıkı bir otakudur. Cehenneme kaza eseri lise öğrencisi olan Yanagi Fuyumi düştüğünde ise yerinde duramaz ve hemen kızı yakalayıp evine götürür. Lakin Staz bölgesine giren bir yaratık ile ilgilenirken Fuyumi’yi evde yalnız bırakmıştır ve o sırada bire yaratık onu yiyip hayalete dönüşmesine neden olmuştur. Ne yapacağını bilemeyen Staz fuyumi’yi tekrardan insana dönüştürmek için çaresizce çabalamaya başlar.

 

Ouran High School Host Club

Bölüm Sayısı: 26

Tür: Romantizm, Shoujo, Okul, Komedi, Harem

Yayın Tarihi: 5 Nisan 2006

Konusu: Haruhi Fujioka zenginlerin gittiği bir okula burslu girmeyi başaran nadir öğrencilerdendir. Bİr gün yanlışlıkla okulun Host Club’unun olduğu yere girer ve milyar dolarlık bir vazoyu kırar. Vazoyu ödemek için yeterli parası olmayan Haruhi Host Club’un Lordu Tamaki’nin deyişiyle onların köpeği olmalı ve tam  1000 adet müşteri toplamalıdır. Eğer 1000 adet müsteri toplarsa  borcu kapanacaktır. Lakin Host Club’ta çalışacağı süre boyunca Haruhi kız olduğunu saklamak zorundadır.

Aynı isimde Live-Action’u da vardır.

 

Beelzebub

Bölüm Sayısı: 60

Tür: Aksiyon, Okul, Shounen, Doğaüstü Güçler, Komedi, Şeytanlar

Yayın Tarihi: 9 Ocak 2011

Konusu: İblis kral henüz bebek olan oğlu Beelzebub’ı bakıcısı Hilda ile dünyaya yollar.  Liseli serseri Oga Tatsumi ise şartlar gereği kendini Beelzebub ile yapışık halde bulur. Ondaki şeytan aura yüzünden Beelzebub ona sülük gib yapışmıştır ve eğer Oga onu kendinden ayırırsa ağlayıp onu çarpmaktadır. Beelzebub’un bakıcısı Hilda ne kadar uğraşırsa uğraşsın Beelzebub’ı ondan ayıramamıştır. Oga Beelzebub’ı kendinden ayırmak için kendisinden daha büyük bir şeytan auroya sahip birini aramaya başlar. Tabi bu arama sırasında Beelzebub’ı da yanından ayıramaz.

 

Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo?

Bölüm Sayısı: 10 + 1 OVA

Tür: Fantastik, Doğaüstü Güçler, Komedi

Yayın Tarihi: 12 Ocak 2013

Konusu: Birbirinden ilginç güçlere sahip üç genç Sakamaki İzayoi, Kudou Asuka, Kasukabe You kendilerini birden Küçük Bahçe isimli bir yerde bulurlar. Bu dünyada tanrılar, insan hayvan melezleri ve daha bir sürü gizemli yaratıklar vardır. Bu dünyada onlara Kara Tavşan isimli pembe saçlı, tavşan kulaklı bir kız karşılar. Kara tavşanın rehberliğinde bu dünyaya gelme amaçlarını öğrenen üç genç istedikleri kadar hediye oyunu oynamaya başlarlar. Her hediye oyunundan sonra güzel ödüller kazanan  çocuklar Kara Tavşan’ın onlardan bir şey sakladığından şüphe etmeye başlarlar.

 

D-Frag

Bölüm Sayısı: 12 + 1 OVa

Tür: Oyun, Okul, Seinen, Komedi

Yayın Tarihi: 7 Ocak 2014

Konusu: Kazama Kenji serseri bir öğrencidir. Bir gün o ve çetesi oyun kulübüne bulaşırlar. Lakin oyun kulübünün üyeleri hiç de onun düşündüğü tarzda öğrenciler değillerdir. Sıradan kız sanıp hafife aldıkları kulüp üyeleri yoğun işkenceleri ve baskıları sonucu Kenji’yi kulübün bir üyesi yaparlar.

 

Gekkan Shoujo Nozaki-kun

Bölüm Sayısı: 12 + 6 Special

Tür: Roamntizm, Okul, Komedi

Yayın Tarihi: 7 Temmuz 2014

Konusu: Sakura Chiyo B sınıfındaki Nozaki adlı bir çocuğa gizliden gizliye aşıktır. Tam bütün cesaretini toplayıp ona duygularını itiraf etmiştirki Nozaki ona imza atıp vermiştir. Sakura şaşkınlıkla imzanın üstünde yazan yazıya baktığında onun en sevdiği Shoujo maga yazarı olduğunu farkeder. Sakura’yı hayranı sanan Nozaki Sakura’nın çizim yeteneklerini kullanmak için onu evine çağırır.

Animesi bitince mangasını da okuyun. Benim sıkılmadan sürekli okuduğum ve izlediğim bir  seri.

Baka To Test To Shoukanjuu

Bölüm Sayısı: 13 + 1 Special

Tür: Romantizm, Okul, Süper Güçler, Komedi

Yayın Tarihi: 7 Ocak 2010

Diğer sezonları: Baka To Test To Shukanjuu Ni

Konusu: Hikaye “baka ” lakabı ile özdeşleşmiş bir karater olan Akihisa Yoshii isimli bir gencin etrafında dönmektedir. Yoshii’nin okulu öğrencileri sınav sonuçlarına göre sınıflara ayırmaktadır. Sınıf A en zeki öğrencilerin olduğu sınıftır. Bu sınıftaki öğrenciler her türlü lükse sahiptirler. Sınav notları düştükçe sahip oldukları lükslerde düşmektedir. Yoshii’nin sınıfı ise F sınıfıdır. Okulda yeni bir sistem vardır. Bu sistem sayesinde öğrenciler aldıkları notlara göre güçleri belirlenen chibi avatarlara sahip olurlar. Bu avatarlar sayesinde bütün sınıflar birbirleriyle savaşabilirler. Üstelik kazanan kaybedenin bütün imkanlarına sahip olma hakkına sahiptir.

 

Carnival Phantasm

Bölüm Sayısı: 12 + 1 Special

Tür: Parodi, Doğaüstü Güçler, Komedi

Yayın Tarihi: 14 Ağustos 2011

Konusu: TypeMoon firmasının 10. yıl şerefine hazırladığı karışık bir animedir. Fate severlerin bu seriden çok keyif alacağına eminim. Çünkü bir Fate sever olarak ben çok beğendim.

 

Amagi Brillian Park

Bölüm Sayısı: 13

Tür: Büyü, Komedi

Yayın Tarihi: 7 Ekim 2014

Konusu: Kendini fazlasıyla beğenen liseli Seiya Kanie ve bir o kadar da güzel Isuzu Sento zorla bir randevuya çıkar. Zorla dediğim gerçekten zorla. Kız çocuğun kafasına tüfek dayıyor. Gittikleri eğlence parkı Amagi Brilliant Park eski ve fazla insanın gelmediği bir yerdir. Isuzu Kanie’yi eğlence parkının yöneticisi ve gerçek bir prenses olan Latifa ile tanıştırır. Latifa Kanie’den eğlence parkının yöneticisi olmasını ister. Çünkü iki hafta içinde 100.000 kişi parka gelmezse park kapatılacaktır.

Hataraku Maou-Sama

Bölüm Sayısı: 13

Tür: Fantastik, Romantizm, Komedi, Shounen, Şeytanlar

Yayın Tarihi: 4 Nisan 2013

Konusu: Şeytan Kral Sadao ve kahraman Emilia ezeli düşmanlardır. Sadao Emilia’ya kaybettikten sonra kendi dünyasından ayrılıp modern Tokyo’ya gitmek zorunda kalmıştır. Lakin Tokyo’ya geldiğinde bütün güçlerini kaybetmiştir ve normal biri haline gelmiştir. Geri dönmenin bir yolunu bulana kadar Tokyo’da kalmak zorunda kalır.

 

Chuunibyou Demo Koi Ga Shitai

Bölüm Sayısı: 12 + 1 OVA

Tür: Romantizm, Yaşamdan Kesitler, Okul, Komedi, Dram

Yayın Tarihi: 4 Ekim 2012

Diğer Sezonları: Chuunibyou Demo Koi Ga Shita! Ren

Konusu: Yuuta Togashi ortaokulda anime özentisi hareketleri yüzünden pek sevilmeyen ve arkadaşı olmayan biridir. Bu nedenle liseye geçtiğinde bu hareketleri bırakır ve onu tanımayan insanların olduğu bir okula gitmeye başlar. Yuuta üst katına taşınan Rikka ile tanıştığında onunda aynı ortaokuldaki kendisi gibi davrandığını farkeder. Okuldada aynı sınıfa denk gelen Yuuta onun bu davranışlarına okuldada devam ettirdiğini farketmiştir

 

Binbougami Ga

Bölüm Sayısı: 13

Tür: Parodi, Shounen, Doğaüstü Güçler, Komedi

Yayın Tarihi: 5 Temmuz 2012

Konusu: Ichiko Sakura çok şanslı bir kızdır. Çünkü çevresindeki insanların şanslarını çalmak gibi bir güce sahiptir lakin bundan haberi yoktur. Bu dengesizliği düzeltmek için kötü şans meleği Momiji görevlendirilir. Fazla şansını vermek istemeyen Sakura Momiji’yi durdurmaya çalışır.

 

Danshi Koukousei No Nichijou

Bölüm Sayısı: 12 + 7 Special

Tür: Okul, Yaşamdan Kesitler, Komedi

Yayın Tarihi: 10 Ocak 2012

Konusu:  Tadakuni, Hidenori ve Yoshitake çok yakın üç arkadaştır. Bu üç arkadaş erkek lisesine gitmektedir. Animede bu üç arkadaş ve onların çevresinde geçen trajikomik olayları anlatmaktadır.

 

Eeee arkadaşlar ne düşünüyorsunuz? Bence oldukça güzel bir liste hazırlamışım ama önemli olan sizin beğenmeniz zaten. Eğer bu tarz animeler önermek isterseniz kapım her zaman açık. Aşağıya istediğiniz kadar yazabilirsiniz.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

2 thoughts on “En İyi Komedi Kategorisindeki Animeler

Bir cevap yazın