Genel

Cardfight Vanguard Area Nasıl Oynanır?

Tam ekran yakalama 29.03.2018 234150.bmp

Merhaba arkadaşlar. Önceki yazıda da dediğim gibi bu yazıda size Cardfight Vanguard Area’dan bahsedeceğim. Merak etmeyin oyunun indirme linkini yazının sonuna koyacağım.

Bu oyun dünyanın her yerinden insanların oynadığı bir oyun. Size ülkemizde çok bilinmediği için fazla oynanmadığını söylemiştim. Benim amacımda bu yazı ile Türk oyuncu sayısını arttırmak. Çünkü oldukça güzel ve eğlenceli bir oyun.

Oyuna girmek için connect tuşuna basmanız gerekiyor. Ardından oyuna üye olup giriş yapabilirsiniz. Oyunun kendisi size zaten beş altı tane hazır deste veriyor. isterseniz bu destelerden birini kullanabilir ya da kendiniz kurabilirsiniz.

 

Oyuna girdiğinizde ilk geldiğiniz yer burası. En hızlı rakip bulabileceğiniz yer burası. Yeşil olanlar şu anda maçta olan kişiler. Eğer isterseniz üzerlerine basıp maçlarını izleyebilirsiniz.Beyaz olanlarda boşta olanlar. Onların da üzerine basıp istek atabilirsiniz. Eğer size istek gelirse karakterinizin resmini olduğu yerde bu yazıyor. Karakterinizin hemen altındaki bölüm toplu mesajlaşma alanı. Burada herkes herkese bir şeyler söylüyor.

Deck Load sizin destelerinizin olduğu kısım. Buradan birini seçip onu desteniz yapabilirsiniz.

Deck Editor’de deste kurmak istiyorsan basman gereken yer.

Buradan istediğiniz klanın üzerine basabilirsiniz. Bastığınızda o klanın bütün kartları önünüze çıkıyor. Destenize aynı karttan en fazla dört adet alabilirsiniz bu yüzdenn güçlü diye aynı karttan beş altı tane koymaya çalışmayın, işe yaramaz. Deste sınırı 50 G Zone sınırı ise 16.

Oyunda savaşabileceğin başka yerler de var.

 

Örneğin burası. Burası her cumartesi günü akşam yedi’de yapılan turnuvalar için kullanılan yer. Turnuvaya katılanlar burada duruyorlar ve sıraları gelince savaşıyorlar. İlk üçe girene istedikleri sleeve veriliyor.

Sleeve bunlar;

Bunlar bir çeşit kart koruyucusu gibi. Kartların üzerinde seçtiğin resim oluyor. Ben henüz pek fazla sleeve elde edemedim. Turnuvaya da zamanım olmadığından sadece bir kez girebildim.

Eğer sleeve istiyorsanız gideceğiniz yer buzul. Yani burası.

Burada bulunduğunuzda sleeve düşebiliyor. Burası benim ve arkadaş grubumun oynadığı alan. Burada buluşup oynuyoruz ki maç sırasında sleeve düşebilsin. Birde en boş yerlerden biri de burası.

 

Burası da oyuna en son eklenen kısım. Standart bölgesi. Bu kısımda yeni çıkan sezonda geçen kartlarla oynanan kısım. Neden böyle bir kısım açma gereği duyduklarını da anlamış değilim gerçi XD.

Kısacası oyun böyle.Bu da facebook’daki grubumuz. İlgisini çekeni bekleriz.

 

Oyun linki: http://cardfight.ru/cf-area

Benim oyundaki adım lunalight98. Eğer oyuna girerseniz ve beni görürseniz ortak alandan yazarsınız. Sizinle seve seve maç yaparım.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın