Genel

Cardfight Vanguard Bölgeler ve Klanlar

Tam ekran yakalama 24.03.2018 201501.bmp

Merhaba arkadaşlar bu yazımda size Cardfight Vanguard’daki Bölgeler ve Klanlardan bahsedeceğim. İlk sezonları izleyenler başlığı okuyunca ne bölgesinden bahsediyor bu kız dediğine eminim.G Serisinde her klan belli bölgelere ayrıldı. Bunlar Dragon Empire, Zoo, Star Gate, Dark Zone, Magallanica, United Sanctuary olmak üzere altı bölge var. Tabi bu bölgelerin yanında bu klanlar belli yeteneklerde aldılar. Size burada bunlardan da bahsedeceğim.

Dark Zone

Bu bölge genellikle şeytanlardan ve vampirlerden oluşan klanlara sahip. Bence en iyi bölgelerden biri bu.

Dark Irregulars

Dark Irregulars klanının yeteneği Darkness. Bu yetenek o tur soul’a kart konarsa aktifleşiyor. Soul’dan bahsetmemiş olma ihtimaline karşılık açıklayayım. Soul vanguard’ın altında kalan kartlardır. Mesela Grade 2 nin üstüne Grade 3 rideladığınızda altta kalan kart vanguard’ın soulunda oluyor. Dark Irregulars soul’da biriken kartlar ile güç kazanan bir klan. Yani düzgün kullanılmazsa desten biter ve oyunu kaybedersin.

 

 

 

 

Pale Moon

Pale Moon’un yeteneği Magia. Magia soul’dan kart çağırma yeteneğidir. Pale Moon’da Dark ırregulars gibi soul’da bulunan kartlardan güç alan bir klan. Bu sayede saha boşken birden sahayı saldıracak rearlarla doldurabiliyorsun. İşin iyi yanı bu kartlar tur sonunda soula geri dönüyor. Bu sayede elinde rahatlıkla kart bulundurabiliyorsun.

 

 

 

Spike Brothers

Spike Brothers’ın yeteneği Charge. Bu yeteneğin aktifleşmesi için charge yeteneğine sahip unitin kart efekti ile sahaya gelmesi ile olur. Tur sonunda ise destenin altına döner.

 

 

 

 

 

Gear Chronicle

Gear Chronicle’ın yeteneği Time Leap. Time leap olan unit bind’lanır ve destenden bir üst grade’inde bir unit çağırılır. Tur sonunda ise çağırdığın kart destenin altına gider ve bind’ladığın geri sahaya gelir. Bu klan G serisinde ortaya çıktığı için ilk sezonları izleyenler bilemeyebilirler.

 

 

 

 

Dragon Empire

Adından da anlayabileceğiniz üzere bu bölge ejderha tarzı unitlerin olduğu klanları içeriyor. Birde dinazor var.

 

Kagero

Kagero’nun yeteneği Blaze. Bu yetenek eğer senin sahanda rakibinin sahasından daha fazla rear varsa aktifleşir. Bu klan aynı zamanda sahadan rearları kaldırmak gibi bir yeteneğe sahip.

 

 

 

 

 

Narukami

 

Narukami’nin yeteneği Thunderstrike. Thunderstrike rakibin bind zone’unda kart varsa aktifleşen bir yetenek. Resimdeki kartta Thunderstrike4 yazıyor. Bu demektir ki rakibin bind zone’unda dört yada daha fazla kart varsa aktifleşebilir.

 

 

 

 

 

Murakumo

 

Murakumo’nun yeteneği Shadowstitch. Bu yetenek eğer saldıran kartın saldırısı isabet etmezse aktifleşir. Bu yetenek ile sahaya bir sürü kart çağırıp arka arkaya saldırılar yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Tachikaze

 

Tachikaze’nin yeteneği Engorge. bu yetenek saldırırken aktifleşen bir yetenek. Aktifleştirmek için bir rear’ını sahadan kaldırman gerekir.

 

 

 

 

 

 

 

Nubatama

Nubatama’nın yeteneği Dominate. Bu yetenek ile rakibin bir rear’ını seçip kontrol edebiliyor ve ona belli bir puan ekleyip rakibinin vanguard’a yada rearlardan birine saldırabilirsin.

 

 

 

 

 

 

Star Gate

Star Gate çoğunlukla uzayla ya da robotlarla dolu olan bir bölge. Benim oynamaya cesaret edemediğim bir bölge

 

Dimesion Police

 

Dimension Police’in yeteneği Burst. Bu yetenek vanguard’ın belli puana ulaştığında yada geçtiğide aktifleşir. Dimension Police vanguard’a aşırı puan yükleyen bir klan eğer elinizde perfect guard yoksa guard yapmak oldukça zor oluyor.

 

 

 

 

 

 

Nova Grappler

Nova Grappler’ın yeteneği Rush. Bu yetenek rear guard’ın stand olursa aktifleşen bir yetenek. Nova Grappler ardarda stand olabilen bir kaln. Bu sayede tekrar tekrar saldırı yapabiliyor.

 

 

 

 

 

 

Link Joker

Link Joker’ın yeteneği Lock. Bu yetenek belli bir gerekce olmadan yapılıyor. Rakibin bir bir rear’ını seçip lock yani kilitliyorsun. Kilitlediğin kart yeteneklerini aktifleştiremiyor ve sahadan kaldırılamıyor.  Kilitlenen rear rakibinin turunda da açılmıyor ve rakibin turu bitince açılıyor. Omega lock diye de bir özelliği var. Omega lock’da normali ile aynı sadece senin turunda bittiğinde açılıyor. bir tur fazladan kapalı kalıyor.

 

 

 

Zoo

Bu bölge doğa ile iç içe olan klanları bulunduran bir bölge. Benim sevdiğim ama bir türlü beceremediğim bir bölge.

 

Neo Nectar

Neo Nectar’ın yeteneği Bloom. Bu yetenek aynı isimli iki kart sahada olursa aktifleşir. Örneğin eğer resimdeki kart rear olarak sahada ise – vanguard ile aynı kart ise bloom olamaz – ve sen elinden aynı karttan bir tane daha çağırdın ise önceden sahada olan bloom olur. Yeni gelen olmaz. Ama ikiside yetenek ile sahaya geldiyse ikiside bloom olur çünkü aynı anda sahaya gelmiştir. Oldukça güçlü ama oynaması zor bir klandır. En azından benim için öyle.

 

 

 

 

Megacolony

Megacolony’nin yeteneği Dark Device. Bu yetenek bu skille sahip olan unitile aynı sırada olan unitler rest ise aktifleşen bir yetenek. Çünkü Megacolony paralyz adında bir yeteneğe daha sahip. Bu yetenek ile rakibin kartlarının intercep yapmasını ve rakibin turunda stand olmasını engelliyor. Ama stand trigger ile stand olabiliyorlar.

 

 

 

 

Great Nature

Great Nature’nin yeteneği Success. Bu yetenek rearlarından bir success skiilinin yanında yazar puana sahip yada daha fazlasına sahip olursa aktifleşen bir yetenek. Kart çekme yetenekleri ile de eliniz dolu olur.

 

 

 

 

 

United Sanctuary

Bu bölge çoğunlukla savaşçı ve büyücülerle dolu olan klanların olduğu bir bölge. Royal Paladin denen klan tarafından yönetilen bir bölge. dğer bölgelerin liderleri belli olmasa da United Sanctuary’i Royal Paladin’lerin yönettiği belirtilmiştir.

 

Royal Paladin

Royal Paladin’in yeteneği Brave. Bu yetenek elinde üç yada daha az kart varsa aktifleşen bir yetenek. Düzgün bir şekilde kullanıldığında harika bir kombo oluşturan bir klan.

 

 

 

 

 

 

Shadow Paladin

 

Shadow Paladin’in yeteneği Ritual. Ritual Drop Zone’da Grade 1 kart olduğunda aktifleşir. Royal Paladin’in ezeli rakibi olan bu klan için oldukça güzel bir yetenek bence.

 

 

 

 

 

Gold Paladin

Gold Paladin’in yeteneği Unite. Bu yetenek sahaya yada Guardian Circle’a iki yada daha fazla kart çağırılırsa aktifleşen bir yetenek.

 

 

 

 

 

 

Genesis

Genesis’in yeteneği Revelation. Bu yetenek o yeteneğe sahip kart sahaya geldiğinde aktifleşir. Destenin üzerinden bir karta bakar ve destenin üzerine mi yoksa soul’a mı koyacağına karar verirsin. Eğer soula koyarsan bir rear’ını rest yapman lazım.

 

 

 

 

 

 

Angel Feather

Angel Feather’ın yeteneği Rescue. Bu yetenek damage zone’dan karları iyileştirmeni sağlıyor. Ama bunun ardından destenin üzerindeki kartı damage’e koymak zorundasın. Buna Rescue check deniyor. Kaç kart iyileştirdiysen o kadar rescue check yapıyorsun. Eğer bu sırada trigger gelirse ouan artışı yapabiliyorsun. Zaten rescue’nun amacı triggerları erkenden hedeflemek ve puanı arttırmak.

 

 

 

 

Oracle Think Tank

Oracle Think Tank’ın yeteneği Oracle. Bu yetenek elinde beş yada daha fazla kart varsa kullanılabilir. Daha ne söyliyeyim bilemedim. Bu kadar yani artı bir şeyi yok başka.

 

 

 

 

 

 

Magallanica

Magallanica okyanuslarla alakalı klanların bulunduğu bir bölge. Oldukça güzel ve güçlü klanlar bulundurmakta.

 

Aqua Force

Aqua Force’un yeteneği Wave. Bu yetenek tur içinde yapılan saldırı sayısına göre aktifleşir. Aqua Force sürekli stand olan bir klan. Bir rear saldırdıktan sonra bir bakıyorsun gene stand olmuş ve saldırıyor. Elinde bolca kart yoksa kurtaramayacağın klanlardan.

 

 

 

 

 

Granblue

Granblue’nun yeteneği Hollow. Eğer sahaya gelen bir rear’ını hollow yaparsan tur sonunda drop zone’a gider. Granblue’da Pale Moon gibi bir klan. Sadece bu klan soul yerine Drop Zone’daki kartları sahaya çağırıp saldırıyor.

 

 

 

 

 

 

Bermuda Triangle

Bermuda Triangle’ın yeteneği Harmony. Eğer harmony yeteneğine sahip bir unit sahaya geldiyse ve  önündeki yada arkasındaki unit harmony yeteneğine sahipse ikiside harmony olur. Bermuda Triangle sahadaki kartları ele aldıran yeteneklere sahip bir klan. Yani rakibin eli dopdolu olabilir.

 

 

 

 

 

 

Evet arkadaşlar bütün klanlar ve bölgeler bunlar. Size elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın