#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Başka Boyutta (Dünyada) Geçen Animeler Listesi – Bölüm 2

Başka boyutta/dünyada gecen animeler listesi bölüm 2 ile karşınızdayım. Önceki listemizin devamı olan bu listemiz, sıralama listesi değil öneri listesidir. Önceki yazımda da bahsetmiştim. Başka dünya / boyut gibi bir kategori yok. Japoncası da Isekai’dir ve en sevdiğim türden animelerdir. Özellikle bu liste çok bilinmeyen animeleri içerir. Lafı fazla uzatmadan listeye bakalım.

Kaldığımız yerden devam ediyoruz.

 

13 – Drifters

Türü: Fantastik, Tarihi, Aksiyon, Samuray, Macera, Seinen, Komedi

Bölüm Sayısı: 12

Yapım Yılı: 2016

Shimazu Toyohisa bir savaşta düşmanı olan Noamasa’yı ölümcül şekilde yaralamayı başarır ancak kendisi de ağır bir şekilde yaralanır. Düşman hattını yardıktan sonra yaralı bir şekilde yolda yürürken kendini bir anda kapılarla dolu bir yerde bulur. Karşısında gözlüklü biri karşılaşır. Bu adam onu en yakın kapıya yönlendirir. Gittiği dünyada kendi gibi birçok kişi vardır. Bu gruba da Drifters yani sürüklenenler denmektedir.

Naruto’daki Madara’nın seslendirmeni de bu animede görev yapmaktadır. 😀

Başka boyutta geçen anime önerilerimizden olan bu animemiz, Hellsing Ultimate animesi yapımında görev yapmış birçok kişi bu animede de görev yapmıştır. O sebeple çizimleri benzemektedir.

 

14 – Btooom!

Türü: Aksiyon, Bilim Kurgu, Psikolojik, Seinen, Oyun

Bölüm Sayısı: 12

Yapım Yılı:2012

Btooom!, milyonların üzerinde oyuncuya sahip btooom, el bombaları ile oynanan bir oyundur. Ana karakterimiz bir gün kendini başka bir adada bulur. Ama durum biraz farklıdır. Elinde bir sonar ve belinde oyundaki el bombalarından durmaktadır. Ana karakterimiz bu adadan kurtulabilecek mi?

 

15 – Sword Art Online

Türü: Oyun, Fantastik, Aksiyon, Romantizm, Macera

Bölüm Sayısı: 25 + 9

Yapım Yılı:2012

Sword Art Online piyasaya sürülmüştür. Bu oyun başa takılan ve oyuncuyu oyunun içerisine gönderen bir cihaz ile oynanabilmektedir. Bu cihaza Nerve Gear denmektedir. Ancak bir gün oyunun yapımcısı tüm oyuncuları oyuna hapsetmiş ve yüz katlı zindanı bitirmeden oyundan çıkamayacaklarını söylemiştir. Oyunda ölen herkesin gerçek dünyada da öldüğü için ölüm oyununa dönüşen bu oyunu bitirebilecekler midir?

Başka boyutta geçen animeler listesimizin yıldızıdır. Diğer sezonları ve moviesi ile birlikte güzel bir animedir.

 

16 – Gate Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri

Türü: Fantastik, Aksiyon, Macera, Askeri

Bölüm Sayısı: 12

Yapım Yılı:2015

Tokyo’da birden bire bir kapı açıldı ve envai çeşit fantezi yaratıkları Tokyo’ya girip insanları katletmiştir. Japonya Savunma Kuvvetleri orada savaşarak düşmanı geri püskürtmüş ve kapıyı mühürlemişlerdir. Mühürledikten sonra jsk bu yeni dünyaya girerek barışçıl ilişkiler kurmak istemektedirler. Ancak ne var ki diğer dünyadaki insanlar o kadar barışçıl değildir.

Başka boyutta geçen animeler listesimizdeki bu anime benim favorilerim arasındadır. Rory Mercury <3

 

 

17 – Tenkuu no Escaflowne

Türü: Fantastik, Mecha, Romantizm, Shoujo, Macera

Bölüm Sayısı: 26

Yapım Yılı:1996

Hitomi KANZAKİ, çok iyi tarot falı bakar ve iyi bir koşucudur. Sevdiği kız yurtdışına gideceğini öğrendiğinde bir tarot falı bakar ve sonucu hiç beğenmemiştir. Bir görüşme istemiş ve aile yadiragı kolyesi ile zaman tutmasını istemiştir. Tam koşmaya başlamışken bir portal açılır ve bir kılıç usatı çıkar. Ardından bir portal daha açılır ve bir ejder çıkar. Ejderi yendikten sonra kılıç ustası geri dönecekken Hitomi de bu portala kapılır ve kendini birden Ay ile Dünya arasındaki gezegende, Gaea’da bulur.

 

18 – Kyo Kara Maoh

Türü: Fantastik, Shoujo, Macera, Komedi, Şeytanlar

Bölüm Sayısı: 78

Yapım Yılı:2004

Shibuya Yuuri, sıradan bir geçtir. Birgün zorbaların elindeki arkadaşını kurtarmak isterken, kendi belaya bulaşır ve Yuuri’nin kafasını tuvalete sokarlar ancak ne var ki kafası ıslanmak yerine kendini ortaçağ Avrupasına benzer bir yerde bulur. Sırf gözleri ve saçları siyah diye sonraki Şeytan Lordu olarak anılmaya başlar.

 

19 – Flip Flappers

Türü: Bilim Kurgu, Macera, Komedi

Bölüm Sayısı: 13

Yapım Yılı:2016

Papika ve Cocona, karşılaştıklarında Saf Yanılsama denilen farklı zaman ve mekanları iç içe geçmiş olduğu boyutlarda maceraları başlar. Bu mecaralarında Mimi’ni Parçasa adı verilen ve her dileği gerçekleştirebilen bir taşı ararlar. Tam taşı bulduklarında bir tehlike baş gösterir ve taş parlamaya başlar. Taşın parlaması ile birlikte kızlar dönüşüm geçirirler.

 

20 – Hai to Gensou no Grimgar

Türü: Fantastik, Dram, Aksiyon, Macera

Bölüm Sayısı: 12 + 1

Yapım Yılı: 2016

Hikâyemiz Haruhiro’nun kapkaranlık bir dünyada gözlerini açması ile başlıyor. Gözlerini açtığı yer hakkında hiçbir şey bilmemektedir. Hayatta kalmak için mücadele vereceği bu dünyanın adı ise Grimar’dır

 

21 – Outbreak Company

Türü: Parodi, Fantastik, Harem, Komedi

Bölüm Sayısı: 12

Yapım Yılı:2013

Shinichi Kano, safkan bir otakudur. Yani annesi ve babası da otakudur. Babası light novel yazarı annesi ise erotik oyun artistidir. Bir gün kazı yapılırken Fuji Dağı bölgesinden geçilen paralel bir evrendeki Kutsal Eldant İmparatorluğu bulunur. Japonya bu yeni dünyaya da otaku kültürünü yaymak istemektedir.

Başka boyutta geçen animeler listesimizdeki bu anime güzel bir parodidir. İzlemenizi tavsiye ederim.

 

22 – Isekai Shokudou

Türü: Fantezi, Komedi, Gizem

Bölüm Sayısı: 12

Yapım Yılı:2017

Başka dünyalara açılan bir restoran düşünün. Haftanın günleri normal bir kafe olan ama cumartesi geceleri farklı farklı dünyalara açılan bir kafedir. Çok sevilen bu kafe tam elli yıldır açıktır.

 

23 – Kamigami no Asobi (Ludere Deorum)

Türü: Fantastik, Romantizm, Shoujo, Harem(Reverse), Doğaüstü Güçler

Bölüm Sayısı: 12

Yapım Yılı:2014

Kusanagi Yui, genç tanrılara aşkı öğretmesi için, okul müdürü ve bir tanrı olan Zeus tarafından görevlendirilir. Amaç ise İnsanların ve tanrıların arasındaki zayıflayan bağların güçlendirilmesini istemesidir.

 

24 – Dog Days

Türü: Büyü, Aksiyon, Fantastik, Macera

Bölüm Sayısı: 13

Yapım Yılı:2011

Ülkeyi koruma görevci Prenses Milchore’dir. Bir savaş esnasında savaşı kaybetmek üzerelerken başka dünyadan bir kahraman çağırırlar.Biscotti Cumhuriyeti Galette Aslan Şovalyelerin istilasını durdurabilecekler mi?

 

Bir listemizin daha sonuna geldik sevgili Figurex takipçileri.:D

Başka boyutta/dünyada gecen animeler listesi bölüm 1‘ e linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer listelerimizde görüşmek üzere kendinize dikkat edin.

Bol animeli günleriniz olsun. 😀

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

Loading…

18if Tanıtım ve İnceleme

One Shot Manga Önerileri – Komedi