En iyi MMORPG Oyunları Öneri Listesi – TOP 10

En iyi mmorpg Oyunları listesi karşınızdayız. Genel olarak bilindik oyunlar listemizi dolduruyor ancak bu oyunlar popülerlikleri zamanla azalsa da oynanmaya devam ediyor. Sözü uzatmak istemiyorum. İşte karşınızda En iyi mmorpg oyunları 2017 listesi…

 

10 – Knight Online

Grafikleri açısından bir şölen sunmasa bile hiçte azımsanmayacak kadar oyuncuya sahip olan, hala oynanan ve hala en iyi mmorpg oyunları arasında yer alabilen oyundur. Bir neslin gönlünde taht kurmuş bu oyun son zamanlarda popülerliğini kaybetmeye başlamıştır. Ama görünen o ki daha uzun zamanlar efsaneler arasında yerini koruyacaktır.

 

9 – SilkRoad Online

En iyi mmorpg oyunları arasında yerini alabilmiş bu oyun oynanış ve grafik olarak ortalamanın üstünde bir oyundur. Ancak ne var ki en iyi mmorpg oyunları arasında yer aldığı kadar en çok hile kullanılan oyunların da arasındadır.  Oyunun temelinde kervan sistemi olmasına rağmen artık kervandan çok pvp amacı ile oynanıyor. Oyuncuların oyundaki amacı kervan değil tek atmak olarak değişmiştir.

 

8 – Metin 2

Oyunun Türkçe dil seçeneği olması sayesinde Türkiye’de kendine birçok oyuncu bulmuştur. Ve bu özelliği ile de Türkiye’de bir ilk olmuştur. Ayrıca bu oyunun toplam 17 farklı dil desteği de bulunmaktadır. Grafikler açısından ortalamanın altında kalan bir oyun olmasına rağmen en iyi mmorpg oyunları arasında yerini almıştır.

 

7 – Cabal Online

Türkiye’de pek popüler olamamış bir oyundur. Görsel olarak ortalamanın üstünde bir oyundur. Hareketli ve bol efektli skilleri oyunların gözlerini doldurmaktadır. Genellike yan oyun olarak bilgisayarlarda kurulu olan cabal online ikisi çıktıktan sonra bekleneni verememiş ve zamanla popülerliğini yitirmiştir. Ancak En iyi mmorpg oyunları listesinde yerini almıştır.

 

6 – Blade and Soul

En iyi mmorpg oyunları pc listemizde altıncı sırada olan bu oyun bizlere sabırlı bir insanın nasıl olduğunu anlatmıştır. 😀 Asya’da yıllarca oynanan ve bir filmi bile olan bu oyun çıkışından 4 yıl sonra bizlere ulaşmıştır. Grafikleri ortalamanın üzerinde olan bu oyun karakterin gücünü bir kenara atarak sizin el becerinize bağlı bir deneyim sunmaktadır.

 

5 – Tera Online

En iyi mmorpg oyunları listemizde beşinci sırada yer alan TERA, güzel grafikleri, karakter geliştirmeleri gibi özellikleri ile kendinden çok söz ettiriyor. Karakterin gücünden çok el becerinize bağlı bir deneyim sunmaktadır. Grafikleri olarak ortalamanın üstünde olan Tera, kendinden uzun yıllar bahsettirecek gibi duruyor.

 

4 – WildStar

World of Warcraft’ ın  vanilla dönemindeki geliştiricilerinin oluşturduğu bu oyun çıkını büyük bir sesle gerçekleştirdi. Oyun ilk zamanlarda ücretli olan sunulsa da zaman geçtikçe ücretsiz olarak devam etmiştir. Oynanışı kolay ve grafik açısından ortalamanın üzerinde olan bu oyun en iyi mmo oyunları listesinde yerini almıştır.

 

3 – Skyforge

En iyi mmo oyunları listesinde sona doğru yaklaşırken alışılmışın dışında bir oyunla listemize devam ediyoruz. Evet bu oyunda sadece tek bir sınıfa bağlı kalmadan oynayabiliyorsunuz. Bir sınıfın tüm özelliklerini açtığınızda diğer sınıflarında özelliklerine erişebiliyor, onları aktif edebiliyor ve savaş ortasında birden sınıf değiştirebiliyorsunuz. Bu yönü ile bilindik mmorpg oyunlarının dışına çıkıyor.

 

2 –  Ultima Online

Bu oyun popülerliği açısından birinci sırayı hak ediyor ancak bu listemizde ikinci sırada yer almaktadır. Bu oyunu diğerlerinden ayıran en büyük özelliği oyunun 2D olması. Evet yanlış okumadınız 2D. 1997 yılında çıkmış oyun mmorpg oyunlarının atasıdır ve hala popülerliğini korumakta ve oynanmaktadır. Oyun grafikleri izometrik bir görüş açısına sahiptir. Bu güne kadar bir çok farklı eklenti paketi çıkmış olan bu oyun en iyi mmorpg oyunları 2017 listelerimizde yerini almıştır. Bu kadar çok eklenti paketi çıkmış olması oyunun hala geliştirileceği ve oynanacağı anlamına geliyor.

 

1 – World of Warcraft

En iyi mmorpg oyunları 2017 listelerimizde birinci sırada yer alan oyunumuz World Of Warcraft’tır. Gönlümüzün efendisidir. Oynayabilmek için aylık ücret ödemeniz gereken bu oyun gerçek yaşama olan yakınlığı ile bizi bizden alan bir oyundur. Grafikler olarak ortalamanın üzerinde olan bu oyun en çok oyuncuya sahip oyun olarak Guinness rekorlar kitabında bile yer almaktadır. Yıllardır popülerliği hiç azalmadan ve oyuncu sayısı da sürekli artan bu oyun birinci sırayı hak ediyor.

 

En iyi mmorpg oyunları 2017 listemiz böylelikle sona eriyor. Bir çoğunu oynamış bir oyun sevdalısı olarak gönlümün efendisi WOW’dur. Ücretli olması en güzel yanıdır çünkü böyle olunca ücretsiz oyunlardaki kanser oyuncu kitlesi burada olmuyor. Güzel ve kaliteli bir oyun oynayabiliyorsunuz.

Ben Knigth Online, SilkRoad, Metin 2, Cabal Online, Blade and Soul, Tera ve World Of Warcraft oyunlarını oynadım. Peki siz hangi oyunları oynadınız? Ve Sizce bu listede olması gereken bir oyun var mıdır?.

Diğer yazılarımızda görüşmek üzere arkadaşlar. Kendinize iyi bakın, Takipte kalın. 😉

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Muhtemel Akira Filminde Japon Oyuncular Oynayacak

Horimiya Manga İncelemesi