Bugün sizlere Naruto’daki şahsen en beğendiğim VS’leri sıraladım umarım beğenirsiniz.

1 – Gai VS Madara

Belki bazılarınız “O kadar VS varken bu mu birinci sırada?” diyebilirsiniz. Ama bence seride ki en efsane dövüş budur. Dünyanın en güçlü taijutsu ustası Gai, en güçlü shinobilerinden birine karşı Uchiha Madara. Hatta Juubi’nin jinchuurikisi olduğu için en güçlüsü de diyebiliriz.

Bu savaşta Gai’nin 8 kapıyıda açması bence efsanedir. Ayrıca Gai’nin geçmişini de bir nebze görmek hoş olmuştu.

2 – Naruto VS Pain

Ne denilebilir ki? Narutonun efsane girişi. Bence köyün en güçlü shinobisi olduğunu kanıtladığı savaştı. Her ne kadar Pain hakkında bilgi sahibi de olsa koskocaman köyün baş edemediği adama karşı müthiş bir savaş verdi. Ayrıca Naruto’nun Minato ile karşılaşması da bu karşılaşmayı efsaneleştiren diğer bir olay.

 

3 – Hashirama VS Madara

İki efsane. Yıllar süren savaş. Bu iki efsanenin geçmiş hikayelerinin de gösterilmesi  ile birlikte bu dövüş ayrı bir güzel olmuştur. Hashirama’nın Golem’i, Madara’nın kontrolü altında ki kyubiye karşı. Tabi savaşın sonucu bir kez daha değişmez. Savaşın sonunda Hashirama’nın şu sözü efsanedir ” İster arkadaşım ister kardeşim ister çocuğum olsun köyüme kim zarar vermeye kalkarsa onu asla affetmem.”

https://youtu.be/txCz7dWJnJ4

4 – Naruto VS Sasuke ( Final dövüşü )

Her ne kadar Naruto biraz yufka yürekli davransa da oldukça iyi bir dövüştü. Hele ki o son sahnede ki rasengan çoğu izleyiciyi etkilemiştir. Bu VS’de ki çizimler efektler gerçekten böyle bir dövüşe yakışır şekildeydi.

https://youtu.be/oM9aOV8xbd8

 

5 – Minato VS Tobi

Usta vs öğrenci. Her ne kadar normal vs’ler kadar uzun olmasa da oldukça keyifli bir o kadar da hüzünlü bir karşılaşmaydı. Bu savaşta Hokage olan Minato’nun nasıl zeki ve güçlü olduğuna tanıklık ettik. Gerçekten harikaydı.

https://youtu.be/Tu_f7f0YMZw

 

6 – Madara VS 5 Kage

Madara reisin hunharca Kageciklerle dalga geçtiği vs’dir. Aslında vs demek Madara reise biraz hakaret olur gibi ama neyse :D. Madara’nın gücünün en net anlaşıldığı dövüştür. Ezici bir üstünlük sağlamıştır.

https://youtu.be/yHtQaY4v0yo

 

7 – Sandaime Sarutobi VS Orochimaru

Yine bir usta öğrenci karşılaşması. Amma da ustasına el kaldıran var yav. 😀 Bu dövüş Shippuuden’den önceki Naruto bölümlerinde ki en efsane dövüştür. Yaşına rağmen Sandaime lakabının ve hokagelik makamının hakkını veren bir dövüş çıkarmıştır. Eski hokageler Nidaime ve Shodaime ile dövüşü oldukça iyiydi. Bu dövüşte kısmen de olsa başarılı oldu diyebiliriz.

https://youtu.be/Bk2Ya0Sh7BU

 

8 – Sasuke VS Killer Bee

Sasuke’ye haddini bildiren bir dövüştür. Yani o kadar ki Karin yardım etmese Sasuke’nin hali bitikti. Killer Bee reis müthiş Bijuu kontrolü ile birlikte çok iyi bir dövüş çıkarmıştır. Amaterasu biraz işi zora soksa da onun da üstesinden gelmiştir.

https://youtu.be/wesBSnT5VLc

 

9 – Sasuke VS 5 Kage

Adam 5 kageye kafa tutuyor ya 😃. Güzel vs’lerden biriydi. Raikage olan kısım iyiydi. Ayrıca bence Raikage’nin kolunun kopması biraz gereksizdi ama olsun.

https://youtu.be/5yERxCynQrs

 

10 – Naruto VS Obito

Kakashi “Sensei?” repliğinin olduğu efsane sahnelerin olduğu bir dövüştür. Naruto’nun tam anlamı ile Bijuu kontrolü yaptığı ilk dövüşüdür. Bir çok dost edinmiştir. Yıkımın had safhada olduğu güzel bir dövüş çıkarmıştır.

https://youtu.be/79IZ5kUp_zw

 

11 – Jiraiya VS Pain

Yine bir usta vs öğrenci karşılaşması. Aslında Jiraiya beklentilerimin altında kaldı bu karşılaşmada. Nedeni hani Sannin olan birinin daha fazla jutsu yapabileceğini düşünmüştüm. Bir de kaçmayıp boş yere mücadeleye devam etmeseydi Pain’in birden fazla olduğunu illa ki öğreneceklerdi zaten. Ama yine de keyifli ve çokça hüzünlü bir karşılaşmaydı.

https://youtu.be/ksGNDo6OrGM

 

12 – Rock Lee VS Gaara

Bence şüphesiz Chunin sınavlarında ki en iyi karşılaşmaydı. Burada Kishimoto biraz Lee’yi arka plana attı gibi. Hatta bu Chunin sınavlarında ikinci kez oldu bu. Ama yine de güzel bir dövüştü.

https://youtu.be/eMTLHpdUKe0

 

13 – Kakashi VS Zabuza

İlk göz ağrımız olan vs dir. Her ne kadar düşman olsalar da Haru ve Zabuza duruşları ile izleyiciye kendilerini sevdirmişlerdir. Not: Kakashi’ye ne kadar çok jutsu biliyor diye hayran olurken sonradan maalesef beni hayal kırıklığına uğratmıştı.

 

14 – Kisame VS Gai

Her ne kadar Gai hatırlamasa da iki kere karşılaştılar ve bu iki karşılaşma da bence harikaydı. Gai’nin müthiş Taijutsu suna tanıklık etmiştik.

https://youtu.be/Id6MOMHs_FY

 

15 – Itachi VS Sasuke

Aslında bu karşılaşmaya da vs demek olur mu bilemedim. Çünkü Itachi reis fazla güç sarf etmemişti ancak yine de fena bir dövüş değildi. Susanoo’yu ilk kez görme fırsatımız olmuştu.

https://youtu.be/Tn9hea9Z0UM

 

Tabi ki atladıklarım var. Mesela Asuma VS Hidan yada Gaara VS Deidara gibi vs ler de var ancak başta da belirttiğim gibi bunlar bana göre en iyileri. Sizin en iyileriniz hangileri?

0 thoughts on “Naruto’daki En İyi 15 Dövüş

  1. Ramazan Suv dedi ki:

    sayfa kendisini otomatik yeniliyor 🙂 tabi video izlerken oluyor bu.

Bir cevap yazın