Bleach 012 - bleach tanıtım ve bilgilendirme - figurex anime tanıtımları

Yine hafızalarda iz bırakan büyük bir seri ile birlikteyiz. Bu yazımızda bizi dövüşe ve savaşa doyuran Bleach’i tanıtacağız ve genel hatları hakkında biraz bilgi vereceğiz. Ben izleyerek öğrenmek istiyorum ve sadece animenin konusunu merak ediyorum diyorsanız 2. ve 3. paragrafları geçmeniz ve okumaya 4. paragraftan devam etmeniz yeterli olacaktır.

Dilerseniz olayların nasıl geliştiğinden ve neyin ne olduğundan biraz bahsedelim. Animemizin dünyasında insanlar öldüklerinde ruhları doğrudan Soul Society denen Cennet betimlemesine sahip yere gider ama bazı ruhlar çeşitli nedenlerden dolayı oraya geçemez ve  bizim dünyamızda sıkışırlar. Bu durumda bir Shinigami (ölüm meleği) sıkışan ruhun Soul Society’e geçmesini sağlamak için dünyamıza gönderilir ve ruhun geçiş işlemini gerçekleştirir.

Thumb 1920 81993 - bleach tanıtım ve bilgilendirme - figurex anime tanıtımları

Ancak bazen bu ruhlar Dünya’mızda sıkıştıkları süre zarfında buradaki kötü enerjiden etkilenerek kötü enerji tarafından sindirilebilir ve kötü ruhlara (Hollow’lara) dönüşebilirler. Bu durumda yine bir shinigami geçiş işlemi için gönderilir ama bu işlemi gerçekleştirebilmesi için öncelikle ruhu kötü enerjiden arındırması gerekiyordur. Bunu da kullandıkları Zanpakutou adı verilen kılıç tarzı silahları ile ya da büyü kullanarak yaparlar (bir nevi hollowları öldürdüklerini varsayabiliriz ama aslında ölmüyor kötü enerjiden arınıyorlar). Arındırma sonrasında ruhların Soul Society’e geçişleri gerçekleşir. Hollowlar tehlikeli varlıklardır çünkü ruhsal yapıda olmalarına rağmen canlılara ve çevreye zarar verebilirler. Bu nedenle Hollow ortaya çıkma ihtimaline karşı bir çok bölgede görevlendirilmiş Shinigami birlikleri bulunmaktadır. Komuta merkezi ise Soul Society’dedir ve oradaki geçiş kapısı ile bir çok kriz durumunda olay yerine hızla varılabilir.

Peki nedir Bleach? Shinigamilerin dünyasına dair değişik bir bakış açısıyla oluşturulmuş, gerçek anlamda ‘ilgi çekici’ bir hikayeye sahip uzun ve güzel bir anime serisidir. Hikayemiz Kurosaki İchigo adındaki ana karakterimiz etrafında gelişir. İchigo turuncu saçlı bir lise öğrencisidir ama onu diğerlerinden ayıran bir özelliğe sahiptir. İchigo ruhları görebiliyordu. İchigo’nun ruh gücü bir şey tarafından bastırılıyordu ama artık yavaş yavaş ruhsal varlıklar tarafından hissedilmeye başlanmıştı.

Karakura klass - bleach tanıtım ve bilgilendirme - figurex anime tanıtımları

Bir gün İchigo’nun gücünü hisseden Hollowlar onu avlamak üzere evine ve ailesine saldırır. Hollowları arındırmak üzere gelen Shinigami ağır bir şekilde yaralanır ve İchigo’ya bir soru sorar: Aileni kurtarmak istiyor musun? İchigo bu soruya hepimizin beklediği gibi cevap verir ve Shinigami kılıcını İchigo’nun kalbine saplayarak güçlerini ona verir. İchigo ailesini Hollowd’an kurtarmayı başarır böylece eğitimleri ve sayısız savaşı geride bırakacağı Shinigami hayatı başlamış olur. Güçlü bir adamın değişmeyen arzusu uğruna verdiği mücadeleyi bizlere sunan muhteşem bir seri olduğunu söyleyebiliriz. Peki arzusu ne mi? Sevdiklerini ve ailesini korumak.

2cf36d76014d718e3ddec51b1f1ce1ac - bleach tanıtım ve bilgilendirme - figurex anime tanıtımları

Bir çocuğun gerçek bir erkek oluşu ve karşılaştığı zorlukları gerek göğüslemesi, gerek bu yükün altında ezilmesi ve tekrar ayağa kalkışı… İnişli çıkışlı, yorucu ve eğlenceli uzun soluklu bir seri. Çizimleriyle, bitmek bilmeyen power-up’larıyla, olay örgüsünün inanılmaz genişliğiyle insanı gerçekten kendisine çeken akıcı bir seri. Animesini izlemenizi ve mangasını dahi okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz 🙂 .

- bleach tanıtım ve bilgilendirme - figurex anime tanıtımları

Back to list

Bir cevap yazın