Manga

Horimiya Manga İncelemesi

Horimiya manga incelemesi. Bugün size benim tekrar tekrar okumaktan bıkmadığım bir manga olan Horimiya hakkında bir manga inceleme yazısı yazacağım. Umarım beğenirsiniz.

Mangaka: Hero

Bölüm Sayısı: 83 ve devam ediyor

Tür: Komedi, Romantik, Shounen, Okul, Yaşamdan Kesitler

Konusu: Hori okulda normal bir genç gibi görünsede okuldan sonra bambaşka bir insandır. İşkolik anne ve babasından dolayı küçük erkek kardeşine hem anne babalık yapıyor hemde ev işleri ile ilgileniyordur. Bu nedenle normal gençlerin yaptığı çoğu şeyi yapamamaktadır. Günün birinde tıpkı kendisi gibi okulda gerçek kişiliğini belli etmeyen biriyle tanışır. Bu sınıf arkadaşı Miyamura’dan başka biri değildir. Miyamura sessiz ve gözlüklü biridir. Bu nedenle onunla sadece bir iki kez konuşan Hori’nin gözünde o ya bir kitap kurduydu ya da otakuydu. Ama Miyamura okul dışında piercingli, dövmeli, arkadaş canlısı ve dersleri pek de iyi olmayan bir çocuktur. Şimdi ikisinin de hayatlarını paylaşabilecekleri bir olmuştur.

Horimiya şu zaman kadar okuduğum en komik mangalardan biri. Gerek ana karakterler, gerek yan karakterler hepsi ayrı ayrı güzel ve eğlenceli. Gülmekten karnımın ağrıdığı anlar bile oldu. Mangada romantizm ve komedi çok iyi ayarlanmış. Ne çok abes nede çok sönüktü. Tam yerinde olmuş. Yani insanı sıkmıyor.

Yalnız Hori’nin ailesi çok rahatlar. Keşke benimkiler de öyle olsaydı. Miyamura bunlara gidiyor her akşam yemek yiyor, bazen orada kalıyor, banyo bile oluyor Hori’nin ailesi ise – Hori’de dahil olmak üzere – bunu çok normal karşılıyor.

Çocukta kendi evi gibi yerleşiyor zaten oraya. Hatta bir bölümde Hori’nin erkek kardeşi arkadaşlarını getirdiğinde Hori yemek yapıyordu bu nedenle onu annesi sandılar. Miyamura’da gazete okuyordu o sıra onu da baba sandılar. Evde koşmayın uyarısıysa bütün şüpheleri silmeye yetmişti. Zavallım Hori’nin kardeşide “ Annenle baban çok gençlermiş “ dendiğinde kendi anne babasından bahsediliyor sanıp evet öyleler demişti.

Bu tarz saçma ama komik diyaloglar manganın her yanına yayılmış durumda. Ama Horimiya’yı Horimiya yapanda bu komik diyaloglar zaten. Romantik ve üzücü sahnelerde var tabi ama ağırlıklı komedi içeren bir seri.

Eğer canınız sıkılıyorsa veya moraliniz bozuksa bu mangayı okuyun. Keyfiniz hemen yerine geliyor. Kendim denediğim için söylüyorum. İşe yarıyor.

Fazla manga okuyan biri değilim. Yani izlediğim animelerin mangası dışında fazla okuyan biri değilim. Ama güzel manga bulursam okuyorum. İlerliyen zamanlarda başka manga inceleme yazıları yazabilirim. Belki One Shot Manga Önerileri tarzında bir yazı da yazabilirim. Çünkü One Shot manga okumayı çok seviyorum. Umarım beğenmişsinizdir.

İyi okumalar.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

One thought on “Horimiya Manga İncelemesi

  1. Guplok dedi ki:

    horimiya gerçektende komik. canım sıkıldıkça açıp tekrardan okuyorum. kyou ore kara wa yı öneririm. çok güzel mangadır. ana teması okuldaki serseriler olsada ana karakterin arkadaşlarımı kurtacağımdan çok kendimi kurtaracağım olayı çok zevkli. helede her dövüşte hile yapması ve yaşantısıyla canım sıkıldıkça okuduğum ama hala sıkılmadığım bir seridir.

Bir cevap yazın