Dorodere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri, yazım ile Tüm Dere Tipleri yazı serime devam ediyorum arkadaşlar. Bu serimizde, Dorodere gibi bilinen tüm karakter tiplemelerini inceleyeceğiz. Umarım okurken zevk alırsınız. Aşağıda Dorodere karakter tipinin tanımlanması ve Dorodere anime yer almaktadır.

Dorodere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri

Şimdi bunu okuyanlar hemen “aha işte bu benim” diyebilir ama olsun. 

Dorodere’ler kapalı kutu gibilerdir. Dışarıdan lay lay lay edip etrafına gülücükler saçarken içlerinde dağılmışlar, darmaduman olmuşlar, yıkılmışlardır. İlk görüşte bu karakter dorodere’dir demek mümkün değildir. Animelerde çok fazla göremediğimiz bir karakter tipidir.

Bu karakterlerin genellikle trajik bir geçmişleri vardır. Öyle değilse bile sürekli trajik olaylar yaşarlar.

Sessiz sakin olan, sevimli ve lay lay lay olan karakterlerin aslında birere dorodere olmaları muhtemeldir. Bunu hemen anlamak mümkün değildir.

Dere tipleri genelde aşık olan tiplerdir ama bu şekilde olanları da vardır. Genel anlamda karakter tipleridir.

Dorodere içeren animeler

Toradora

Berserk


Dorodere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri , yazımız da bu kadardı. Diğer anime karakter tipleri yazılarıma ve diğer ne nedir yazıları için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bu tanıma uyan bildiğiniz karakterler ve animeler var ise yorum olarak yazarsanız diğer arkadaşlarımızda görürler. Gerekirse bu yazıya da eklerim. 😉

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın