Yapımcı Şirket: Blizzard Entertainment

Yayıncı Şirket: Blizzard Entertainment

Çıkış Tarihi: PC, OS X: 25 Mart 2014 | PS3, Xbox 360, PS4, Xbox One: 19 Ağustos 2014

Platformlar: PC, OS X, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One

Oyun Türü: Aksiyon, Rol Yapma Oyunu, Hack&Slash

Oyun Modu: Singleplayer, Multiplayer

 

Oyun severler topluluğu arasında yer alıyorsanız Diablo serisini mutlaka duymuşsunuzdur. İşte o serinin yeni oyunu olan Diablo III‘ün geliştirme paketinin incelemesi ile karşınızdayım. Aslında The Reaper Of Souls çıkalı bayağı oldu, incelemek için geç kalmış sayılabilirim fakat eğer oyun piyasasına çıkmış bir oyun veya ek paket gerçekten saygı duyulacak bir emek içeriyorsa geç kalınmış olması çok fazla önemli değil gibi geliyor bana. Çok fazla oyuncuya kendini sevdirmiş olan Diablo serisi, aslında pek görülmemiş bir oyun türüne de kapı açmış oldu.

2f886182f725d09131245c6cd7a4612af9bd9b02

 

Bu ek paketin aslında bir haber olarak incelenmesi gerekirdi ancak The Reaper Of Souls, onlarca hata ve eksiklik içeren oyunu resmen yeniden canlandırmış. Yani “Diablo 3 berbat olmuş, becerememişler!” diye haykıranları sözünden döndürebilecek kadar güzel bir işe imza atmışlar. İlk olarak looting sistemi çok zayıftı. Onca yaratık kesiyorsunuz ve içlerinden sadece 1 adet sizin sınıfınıza uygun eşya çıkıyordu. Bu sorunu ortadan kaldırarak yaratığı öldüren oyuncunun sınıfına göre eşya düşme olasılığı artırılmış. İsabet de olmuş. Artık yerden düşen eşyaları da satamıyoruz. Üstelik bu eşyalar Legendary ve Set ise karaktere bağlanıyor ve başkalarının kullanamayacağı hale geliyor. Sadece bulunduğunuz partideki oyuncularla düşen eşyaları takas edebiliyorsunuz.

Diablo-iii-reaper-of-souls-11-22-2013-10

 

Eskiden sunaklara girip sadece canımızı yükseltebilirken, şimdi haritaya sarı renkte havuzlar eklendi. Bunlar alındığında etraftaki bütün oyuncular tecrübe puanı elde ediyor. Bu sayede biraz exp farm yapabiliyoruz. Güzel özelliklerin yanında bir de olumsuz yönde yenilik geldi. Artık Life Steal özelliği yok. Yani can çalmak yerine potlarınızın cooldownunun bitmesini beklemek zorundasınız. Yeni eklenen Crusader sınıfının yanında senaryo eklemeleri, Bounty ve Rift modları ve müzikler de ek paketle gelen yenilikler arasına giriyor. The Reaper Of Souls ek paketini özetlemek gerekirse, “DLC’den ziyade yeni bir Diablo oyunu olarak yapılmış.” demek mümkün.

Related Posts

Bir cevap yazın