Cs Go gibi oyunlarda, iyi oynamanıza etki eden en önemli faktör FPS’dir. Siz ne kadar iyi bir oyuncu olursanız olun oyundan düşük FPS aldığınız zaman hakettiğiniz başarıya ulaşamazsınız. Cs Go FPS sorunu çoğu kişinin başına gelmektedir. Oyundan yüksek FPS alıp daha akıcı bir oyun keyfi yaşamak için uygulanabilecek Cs Go Fps arttırma yöntemleri vardır.

   Cs Go FPS Arttırma 2017

   1-) Sistem Yapılandırma Ayarları

Bu yöntem ile bilgisayarınızın arka planında açık olan ve bilgisayarınızı yavaşlatan gereksiz programları kapatmış olacağız. Bunu yapmak için şu adımları takip edin :

Başlat > Çalıştır > msconfig

Açılan pencerede genel ayarlarda çıkan başlatma seçeneklerinden “seçmeli başlangıç” yazan seçeneği seçmelisiniz. Ardından üstteki pencerelerden başlatma penceresini seçin. Burada bilgisayarınız açılırken hangi programların çalıştırılacağı yazar. Gereksiz olan kullanmadığınız bütün programların işaretini kaldırın. Ardından bilgisayara reset atın. Bu işlemin bilgisayarınıza bir zararı yoktur. Bu sayede Cs Go Fps arttırma yöntemleri aşamalarından ilkini tamamlamış olursunuz.

   2-) Ekran Kartı 3D Ayarları

Cs Go FPS arttırma yollarından biri de ekran kartı 3D ayarlarıdır. İlk olarak Nvidia veya Amd hangi ekran kartını kullanıyorsanız onun kontrol paneline girin. Ardından görüntü ayarlarından 3D ayarlara girin. Buradaki 3D ayarları, genelde yüksek veya çok yüksek olur. Bunu azaltıp performans ayarına getirin. Ayrıca ekran kartınız güncel değil ise mutlaka güncellemelisiniz.

   3-) Sistem Ayarları

İlk olarak masaüstünüzde bulunan bilgisayarıma sağ tıklayın ve özellikler seçeneğini seçin. Ardından çıkan pencerede sağ alt tarafta “gelişmiş sistem ayarları” diye bir seçenek vardır. Ona girin. Açılan sistem özellikleri adı altındaki pencerede üstteki sekmelerden gelişmiş sekmesini seçin. Buradan “Performans” yazan yerdeki ayarlar butonuna basın. Ardından çıkan seçeneklerden “en iyi performans için ayarla” seçeneğini seçmelisiniz. Ardından uygulaya basıp kapatabilirsiniz.

   4-) Cs Go FPS Arttırma CFG Ayarları

Diğer yöntemlerin aksine bu yöntem Cs Go’nun kurulu olduğu klasörden yapılmaktadır. Oyunun görüntü kalitesini düşürürür ama aldığınız FPS’i arttırır. İlk olarak bu link üzerinden CFG’yi indirin http://bit.ly/KENNYS_CFG_CSGO. İndirdiğiniz Winrar dosyasına sağ tıklayıp “buraya çıkart” seçeneğini seçin. Ardından Cs Go’nun kurulu olduğu yerdek cfg klasörüne girin. Bu klasör steamı farklı bir yere kurmadıysanız bu adrestedir :

Bilgisayarım > Yerel Disk (C:) > Program Dosyaları (x86) > Steam > SteamApps > common > Counter-Strike Global Offensive > csgo > cfg

Ardından indirdiğiniz cfg klasörü içindeki dosyaları buraya kopyalayın. Ayrıca internete Cs Go FPS arttırma CFG indir yazarsanız, diğer CFG’lere de ulaşabilirsiniz.

   5-) Cs Go FPS Arttırma Kodları

İlk olarak steamın kütüphane kısmından Cs Go oyununa sağ tıklayın ve özellikler seçeneğini seçin. Ardından açılan pencerenin alt tarafında “başlatma seçeneklerini ayarla” adı altında bir seçenek olur ona tıklayın. Buraya şu kodları yazın :

-threads 4 -high -nod3dx9ex -freq 75 -refresh 75 +cl_forcepreload 1 -novid

ardından tamama tıklayın. Bu Cs Go FPS arttırma kodları görüntü kalitesini düşürür ama aldığınız FPS’i arttırır.

6-) Cs Go FPS Arttırma Konsol Kodları

Bunu yapmak için ilk önce konsolu açmamız gerekir. Konsolu açmak için Cs Go’ya girin. Üstte seçenekler kısmından oyun ayarları yazan yeri seçin. Buradan “geliştirici konsolu etkinleştir” yazan yeri evet yapın. Ardından konsolu açmak için klavyedeki Tab tuşunun üstündeki é tuşuna basın. Karşınıza çıkan konsol penceresine sırasıyla şu komutları yazın.

fps_max 100               gl_lightholes 0                        violence_ablood/hblood/agibs/hgibs 0

fastsprites 1                r_mmx 1

Bu Cs Go FPS arttırma konsol kodları oyunun grafiklerine ve aldığınız FPS’e etki eder. Bunları eski haline getirmek için kodların sonunda yazan 0’ları 1, 1’leri 0 yapabilirsiniz. Bu sayede size bütün Cs Go Fps arttırma yöntemleri ni sunmuş olduk.

Back to list

Related Posts

9 thoughts on “Cs Go Fps Arttırma Yöntemleri – Kesin Çözümler!

 1. murat dedi ki:

  0 denecek kadar az fps de oynarken şimdi 100 fps in üzerinde alıyorum taktikler işe yaradı çok sağolun

 2. Videotabi.com dedi ki:

  Bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum, bu ayarların tam tersine benimki oldukça karışıkmış.

 3. Hilesel Com dedi ki:

  Çok teşekkürler hocam çok fazla fps sorunu çekiyorum cs go’da lol’de falan bir nebze rahatlattım sayenizde 🙂

 4. faruk dedi ki:

  Benim bilgisayarda da AMD ekran kartı var dediğinizi yaptım çok daha iyi performans alıyorum.

 5. Orakcı Blog - Bilgi Portalı dedi ki:

  Birçok oyunda bu fps sorunları oluyor. Kaliteli bir bilgisayar alsak para yok. Hoş kaliteli bilgisayarlarda da çok yüklenme olunca bazen fps sorunu oluyor. Bilgiler güzel ellerine sağlık.

 6. Fatih Aydın dedi ki:

  Makalenizde yazan taktiği uyguladıgımda gerçekten büyük bir hız yakaladım.Teşekkürler.

 7. adnan dedi ki:

  60 fps alıyordum şimdi makalenizde ki yazılarnları tek tek yaptım 150 fps nin üzerine çıktı çok teşekkürler sağolun

 8. Süleyman dedi ki:

  Ekran kartımı satmak zorunda kaldım. Onboard ekran kartıyla oynamam gerekiyordu kısa bir süre. FPS baya düşüktü sayenizde düzeldi. Oynanılabilinir bir seviyede teşekkürler…

 9. halilcan dedi ki:

  mükemmel bir çalışma çok teşekkürler kendi sitem içinde bana gayet güzel fikirler verdi bunları uygulamak için kafam şimdiden birşeyler oluştu

Bir cevap yazın