Merhabalar arkadaşlar, Bu yazımızda CS:GO oyununda bulunan silah kontratının ne işe yaradığını ve nasıl işlediğini anlatacağız. Öncelikle silah kontratı ne işe yarar? Silah kontratı en kısa ifadeyle on tane aynı silah seviyesinden silahın karşılığında bir tane bir üst seviye silahın alınmasıdır.Peki bu seviye denen şey nedir?Burda bahsedilen şey olan kaliteyi kısaca açıklayalım.Elinize geçen her silahın bir sınıfı vardır arkadaşlar ve bu sınıf onun nadirliğini ve değerini simgeler.Şu anda bilinen sınıflar aşağıdaki gibidir ve bu sınıflar silahların üstüne geldiğinizde çıkan açıklamada yazar, ayrıca bir çok silah çerçeve rengi ile de sınıfını belli eder. Bu silah sınıfları en düşükten en yükseğe olacak şekilde;

Tüketici Sınıfı(Yaygın ve beyaz çerçeve)

Endüstri Sınıfı(Açık bir mavi renk ve seyrek)

Askeri Sınıfı(Nadir ve koyu bir mavi renk)

Sınırlı Sınıfı(Adına bakarak aldanmayın sınırlı filan değil ve mor renkli)

Gizli Sınıfı(Açık renk bir mor,sanırım lila denebilir)

Çok Gizli Sınıfı(Kırmızı Çerçeve)

Altın Sınıfı(Anlayabileceğiniz üzere bıçaklar)

Şimdi seviyeleri öğrendiğimize göre gelelim asıl konuya.Eğer bu sınıflardan on adet silah koyarsanız size koyduğunuz sınıfın bir üst seviyesinden boya kalitesi rastgele gelecek şekilde bir silah gelir.

Örneğin eğer askeri sınıftan on adet silah koyarsanız sınırlı sınıfından bir silah rastgele boya kalitesiyle size verilecektir. Peki bu silah hangi koleksiyona ait olacaktır?Bu silah sizin koymuş olduğunuz silahların koleksiyonlarının herhangi birine ait olacaktır. Yani on tane aynı koleksiyondan silah koyarsanız (öreneğin Anka Koleksiyonu) kesinlikle o silah koleksiyonundan silah çıkacaktır.(yine Anka koleksiyonu)

Ayrıca şunu belirtmek isterim ki bu kontratı yapmak için silahın size çıkması gerekmez. Pazardan ve ya takastan aldığınız silahlar ile de bu takası gerçekleştirebilirsiniz. Bu kontratı ister kullanmadığınız silahları değerlendirmek için isterseniz de silah değerleri üzerinden kar sağlmak için deneyebilirsiniz arkadaşlar.Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar kafanıza bir takılırsa sormaktan lütfen çekinmeyin.

Hepinize bol şans,iyi oyunlar.

 

Back to list

Related Posts

5 thoughts on “Counter-Strike:Global Offensive Takas Kontratı ve Silah Seviyeleri

 1. Hhhkk dedi ki:

  10 tane hatıra skin i koyarsan çıkacak silah hatıra mı olur

 2. baris dedi ki:

  takas kontratı satın alınır mı?

  1. Alper Kara dedi ki:

   hayır. takas kontratları satın alınmaz. otomatik olarak oluşturulur.

 3. Salim Demirel dedi ki:

  benim envanterde takas kontratı yok ne yapmalıyım?

 4. WarLord dedi ki:

  Güzel ve faydalı bir yazı olmuş elinize sağlık.

Bir cevap yazın