Merhabalar arkadaşlar,

Bu yazımızda birçok CS:GO seven arkadaşlarımızın merak ettiği konu üzerinde, crosshair ayarları hakkında size yardımcı olmaya çalışacağız.

Crosshair ayarlarına ve bunun gibi performansınızı arttıracak çeşitli diğer ayarlara ulaşmak için yapmanız gereken ilk şey eski versiyonları oynayanların da bildiği gibi tabiki de biricik konsola ulaşmak.Buna ulaşabilmek için ilk yapmanız gereken konsolu aktif hale getirmek ki bu özellik ilginç bir şekilde oyunda kapalı olarak ayarlanmış durumda.

Şimdi ilk yapmanız gereken şey oyunun ana menüsünden resimde de görebileceğiniz Seçenekler/Oyun Ayarları sekmesine tıklamak.

2015-05-06_00002

Bu sekmelere tıkladığınızda karşınıza çıkan ayarlardan Geliştici Konsolu Etkinleştir seçeneğini evet konumuna getiriyoruz.Daha sonrasında ise kontroller kısmından konsolu aktif eden tuşu kafanıza göre ayarlayabilirsiniz.

2015-05-06_00003

Bütün bunlar doğru yapıldığında karşınıza aşağıdaki resimde olduğu gibi konsol açılacaktır.

2015-05-06_00004

Şimdi de buraya yazabileceğiniz komutlara örnek olarak benim bizzat kullandığım komutları yazıyorum.(Umarım yardımcı olur)

cl_crosshairstyle 4
cl_crosshairsize 5
cl_crosshairthickness 1
cl_crosshairgap 1
cl_crosshair_drawoutline 1
cl_crosshaircolor 4
cl_crosshairdot 0

Bu yukarıdakiler benim kullandığım komutlar.Siz de isterseniz bunları kullanabilir ve ya sayıları değiştirerek yeteneğinizi yükseltecek en ince ayarları yapabilir,yüksek performansınızın getirdiği ego ve haz ile rakiplerinizin cesedi üzerinde ufuklara derin bakışlar atabilirsiniz.=)

                                                                              FIRE IN THE HOLE!

[facebook][tweet][digg][stumble][Google][pinterest][follow id=”figurexnet” count=”true” ]

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın