Oyun

Bloodborne – İnceleme

Oyun İsmi: Bloodborne

Yapımcı Firma: From Software

Yayıncı Firma: Sony Computer Entertainment

Platform: PlayStation 4

Çıkış Tarihi: 24 Mart 2015

Oyun Türü: Third Person Shooter, Aksiyon-Macera, Role Playing Game

Oyun Modu: Single-player, Co-op

 

Hikaye

Oyun Yharnam isimli antik bir şehirde geçiyor. Bu şehirdeki insanlar ise bir hastalık sebebiyle lanetmiş ve sonsuza dek yaratık olarak yaşamaya mahkum edilmişler. Hastalığa yakalanmamış olanlar ise her gece bu şehrin sokaklarında yaratık avlarına çıkmaktadır. Fakat şehri yaratıklardan temizlemeye çalışırken can veren bir çok avcı olmuştur. Ana karakterimiz ise bu avcılardan biri.

53dc61fd-18ad-45ac-80c3-b01cc5631594

Anlatıma geçmeden önce;

Sony ve GivBlod anlaşma yaparak Danimarka’da bir kampanya düzenledi. Bu kampanyaya göre kan veren kişiler isteğe bağlı olarak “Bloodborne” oyununu ücretsiz olarak edinebiliyor. Oyunun teması da zaten “kan” ve “hastalık” üzerine olduğu için böyle güzel bir yönteme başvurmuşlar. İsterdik ki Türkiye gibi günden güne gelişmekte olan bir ülkede de bu tarz güzel kampanyalara imza atılsın fakat biz bu tarz kampanyalardan çok Minecraft gibi yaratıcılık geliştiren oyunları kötü örnek oluyor diye yasaklamaya uğraştığımız için bu biraz hayal gibi duruyor.

Bloodborne-Hills

Grafikleri Gözünüzü Alacak

Oynarken bir dünyadan başka bir dünyaya seyahat edeceksiniz ve her bir dünyanın başka bir güzelliği olduğunu göreceksiniz. Grafikler güzel olduğu kadar da farklı görünüyor. Özellikle yaratık grafiklerine baktığınızda gerçekten hoşunuza gidecek grafikler ve dokular ortaya çıkıyor. Ayrıca oynarken o kasvetli atmosferi de içinizde hissedebiliyorsunuz.


Bloodborne™_20150405102326

Muhteşem Boss’lar

Oyundaki normal yaratıkların yanı sıra öyle güçlü ve zorlu bosslarla karşılaşıyorsunuz ki, bazıları sizden 20 kat daha büyük olabiliyor. Fakat sakın korkmayın, hepsini yok etmenin bir yöntemi var. Tabii her boss için bu yöntem değişiyor çünkü her boss un zayıf yönleri değiştiği gibi, saldırı şekilleri ve yetenekleri de değişiyor. Devasa yaratıklara karşı savaşmaktan zevk alanlar için Lost Planet serisinden sonra tavsiye edilebilecek en iyi oyun bu sanırım.

Bloodborne-Fox-Wallpaper-4008

Related Posts

Bir cevap yazın