Yapımcı Şirket: Daedalic Entertainment

Yayımcı Şirket: Daedalic Entertainment

Çıkış Tarihi: 24 Ocak 2014

Oyun Serisi: The Dark Eye

Platformlar: Microsoft Windows, OS X

Oyun Türü: Sıra Tabanlı, Taktiksel Rol Yapma Oyunu

Oyun Modu: Singleplayer

 

Oyunumuz 1954: Alcatraz, A New Beginning, The Skillz gibi zevkli oynanışa sahip oyunlara imza atmış Daedalic Entertainment ile piyasaya çıkışını yapan bir rol yapma oyunu. Aslında oyunun bulunduğu seriyle birlikte tam ismi The Dark Eye: Blackguards olarak belirlenmiş ancak Steam gibi platformlarda da artık sadece Blackguards şeklinde yazıldığı için oyunun ismi böyle biliniyor. Yine de bu serinin oyunu olduğunu unutmayalım.

Serideki diğer oyunlara benzer oynanışa sahip. FighterMage veya Hunter sınıfını seçerek seçtiğiniz sınıfın kendine ait üstün özellikleriyle doğadaki düşmanlara ve karanlık güçlere karşı savaşıp düşmanlarınızı yenmeye çalışıyorsunuz. Kesinlikle bir sınıfın diğer sınıflardan daha üstün olduğunu söylemek mümkün değil, çünkü her sınıf diğer sınıflarla eşit güçte oluşturulmuş.

Tg-blackguards-resim3

 

 

Oyunda 180’den fazla savaş haritası mevcut. Yani eğer oynanış tarzını sevdiyseniz sürekli farklı mekanlarda savaşacak ve büyük ihtimalle oyundan çabucak sıkılmayacaksınız. Yapımcı şirket oyun için 40 saatlik oyun süresi olduğunu belirtmiş. Seçtiğiniz sınıfın yeni yetenekleri ve keşfedebileceğiniz büyüler de oyunun aynı şekilde ilerleyerek monotonlaşmasını engelliyor. Haritayla etkileşime geçebilme, yanınıza takım arkadaşları alma ve daha birçok özellik de oyundan daha çok zevk almanıza yardımcı olmuş.

Blackguards-1

 

Her ne kadar sıra tabanlı bir oyun olsa da, örnek verebileceğim Hitman: GO gibi grafik kalitesini yükseltmekten kaçınan ve sırf oyun olsun diye piyasaya sürülen oyunlardan kat kat daha kaliteli bir oyun. Yani görüldüğü üzere piyasadaki fazla tanınmayan oyun şirketleri bile bazen büyük şirketlerden daha kaliteli oyunlar üretebiliyor. Oyunun grafikleri gerçekten çok güzel. Arayüz grafikleri için aynı şeyi söyleyemesem de, oyun içi grafikleri muhteşem tasarlanmış. Üstelik büyücü sınıfının saldırı efektleri de resimde görebileceğiniz gibi oyuna ayrı bir hava katıyor. Oyunun Standart Edition sürümüne Steam üzerinden 59,00 TL‘ye sahip olabilirsiniz.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın