Yapımcı Şirket: Double Fine Productions

Yayımcı Şirket: Double Fine Productions

Senaryo Yazarı: Tim Schafer

Oyun Motoru: Moai

Platformlar: Microsoft Windows, OS X, Linux, Ouya, iOS, Android, Playstation 4, PlayStation Vita

Oyun Türü: Macera

Oyun Modu: Singleplayer

 

Çok farklı bir oyunun incelemesiyle sizlerleyim bugün. Oyunumuz Act 1 ve Act 2 olarak 2 bölümden oluşan, tıklayarak etkileşime geçtiğimiz ve içinde bulunduğumuz durumu çözerek ilerlemeye çalıştığımız bir macera oyunu. Bu aslında Kickstarter projesi olarak başlayan ve kaliteli bir oyuna dönüşen projelerden sayılır. Oyunun Co-op şekilde oynanabilen bir oyun olması ve arkadaşlarımızla yardımlaşarak bölümler geçebileceğimiz bir maceraya atılabilmemiz güzel olurdu ancak ne yazık ki oyun tek kişilik bir moda sahip.

Brokenagemain

 

Oyun birçok platformda piyasaya sürüldü, hatta Xbox dışında neredeyse tüm aktif platformlara çıkarıldı diyebiliriz. Sadece Xbox veya Playstation destekleyen oyunlar üretmek yerine böylesini yapmak daha mantıklı bana sorarsanız. Bu arada Kickstarter projesiyle başlayan bir oyunun desteklediği platformlar arasında bir başka Kickstarter ürünü Ouya oyun konsolunun olması, bağımsız yapımcılara yapılan yardımın ne kadar önemsendiğini de gösteriyor.

Broken-age_act-2_dead-robot-pal

 

Oyunun gayet canlı grafikleri var. Oynarken apayrı bir dünyaya gidiyorsunuz sanki. Ne çok renkli, ne de çok karanlık ve bayıcı. İkisinin ortasını çok güzel yakalayabilmişler. Oyundaki atmosfer tamamen hayal ürünü bir dünyadan ibaret ve her şey günümüz yaşamından çok farklı duruyor. Steam üzerinden 39,00 TL‘ye sahip olabileceğiniz bir oyun.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın