#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Batman : Arkham Knight – İnceleme

Yapımcı Şirket: Rocksteady

Yayıncı Şirket: Warner Bros.

Türkiye Dağıtımcısı: Aral Game

Oyun Türü: Aksiyon

Platformlar: PC, PS4, Xbox One

 

Batman’den haberdar olmayan yoktur sanıyorum. Üstelik oyun piyasasıyla uzaktan yakından ilgilenenler kesinlikle duymuşlardır herhalde. Batman hayranları için Rocksteady‘den yeni bir oyun; “Batman: Arkham Knight“.

 

Neredeyse her Batman oyununda Gotham Şehrinin o kasvetli ortamı, suç dolu sokaklardan oluştuğunu belli eden tüyler ürpertici atmosferi ve şehre kötü güçlerin hakim olduğu havası işlenmişti. Oyuna ilk olarak bir polis memuru olarak başlıyoruz. Kahve içmek için bir restorana giriyoruz. Birisi bize gelip ileri masalardan birinde birisinin sigara içtiğini ve bunun yasak olduğunu söylüyor. Biz de uyarmak için sigara içen kişinin yanına gidiyoruz. Ve bir anda olanlar oluyor.

batman-arkham-knight-screenshot-1

 

Uyardığımız kişi üstümüze saldırıyor, bir de bakıyoruz ki etraftaki herkes birbiriyle kavga etmeye başlamış, kaos ve dehşet her bir yanımızı sarmış. Bu kaos ortamını yaratan şeyin bir gazın etkisi olduğunu farkediyoruz ve bunun tüm şehir için uygulanacağını anlıyoruz. Şehir boşaltılıyor. Şehirde artık sadece siz, şehrin güvenlik görevlileri ve azılı suçlular kalıyor.

batman-arkham-knight-flying

 

Ve tabii ki, Batmobile. Batman’in en büyük yardımcısı. Oyunda Batmobile de yer alıyor ve bunu rahat kullanabilmeniz için oyunun yapısı artık daha geniş sokaklara sahip. Ayrıca aracınızı istediğiniz zaman çağırabiliyorsunuz. En çok üzerinde durulan bir diğer şey ise çoğu şeyin parçalanabilir olması. Yani aracınızı sürerken çarptığınız şeylerin çoğu parçalanabiliyor. Yani etrafı kırıp dökerek ilerleyebiliyorsunuz. Ayrıca Batmobile‘mizin fırlatma modu ve nitrosu da var. Nitro dediğim sisteme oyunda “Afterburner” ismi verilmiş. Arabayla giderken aniden araçtan inmeniz gerekirse fırlatma modu da size gayet büyük miktarda kolaylık sağlıyor.

2613849-bak_sshot057

 

Üstelik Batmobile‘niz taramalı bir silaha ve top atan bir başka silaha daha sahip. Yani düşmanlarınızı aracınızın içindeyken de yok edebilme şansına sahipsiniz. Yani kısacası Batman keyfini doya doya yaşayabileceğiniz ve Batmobile‘niz ile dilediğinizce gezebileceğiniz muhteşem bir oyunla karşı karşıyasınız.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Ramazan Bayramı Büyük Çekiliş - 13 Adet Lisanslı League of Legends ve Dota Bilekliği

Ramazan Bayramı Büyük Çekiliş – 13 Adet Lisanslı League of Legends ve Dota Bilekliği

Razer’dan League of Legends’a özel Scouter!