Azur Kral – Bölüm 71 – Antik Çağ Miras Alanı

Bu kılıcı aldı Julien Jadon’a verdi.

“Az önceki tekniğinde kılıcın yok olmuştu. Bu kılıç senin olabilir. Nasılsa bu kılıca ihtiyacım yok.”

“Bunu… Kabul edemem Kıdemli Deniz. ”

“Al diyorsam al. Benim bu kılıca ihtiyacım yok ama senin var. Az önceki savaşta elde ettiğin aydınlanmaları ve kavrayışları sağlamlaştırmak için hızlıca meditasyona girmelisin.” Dedi.

Klan liderine ve kıdemlilere saygını sunduktan sonra elindeki çanta ile birlikte hızlıca arenayı terk etti.

 

** 71 – Antik Çağ Miras Alanı

Deniz Parvana, kendisine bağlılık yemini etmiş olan Julien Jadon’ın daha sonraları işine yarayabileceğini düşünüyordu. Mavi Krallıktan aklında olan iki kişi daha vardı. 5 Krallık turnuvasında dikkatini çekmişlerdi.

Meydan okumaları izleyen istisnasız herkesin Deniz Parvana ile ilgili düşünceleri tamamen değişmişti. Aslında düşündükleri kadar kibirli değildi. Mevcut kibrinde ise haklıydı. Çünkü o kibirli olacak kadar güce sahipti.

Diğer yandan tamamen kendi hatası olmasına ve hiçbir yakınlığı olmamasına rağmen Julien Jadon’u hemen iyileştirmişti. Üstelik ölümün kıyısından çevirmişti. Hem klana hem Julien Jadon’ın ailesine büyük bir iyilik yapmıştı.

Klana yaptığı iyilik insanların düşüncelerinden daha derindi. İyileşme sürecince, Julien Jadon’ın tekniğini geliştirme aşamasındaki dar boğazı kırmıştı. İyileşme ve kan özü yenileme ile ilgili yeni anlayışlar kazanmıştı. Ölümün eşiğinden, geleceği çok daha parlak olarak geri dönmüştü.

Kara Yıldız, “Klan Lideri, Alper Us bize gerçek bir dahi getirmiş. Hala bu kadar sırrı varmış. Birinin kan özünü bile yenilebiliyor. Üstelik hiç kibirli değil ve değerlerine çok bağlı. Bir yakınlığı olmasa bile yoldaşı için elinden geleni yaptı. Üstelik Julien Jadon’ın ölümün kıyısından çok daha bilge bir şekilde ayrıldığını hissedebiliyorum.”

“Haha! Değil mi?” Klan Lideri çok mutluydu. Aklında diğer krallıklardan gelecek olan meydan okuyucular ve kendi meydan okuduğu kişiler vardı.

Klan Lideri ayağa kalktı ve “Tüm Çekirdek ve Direk Kıdemliler 10 dakika içinde herkes klan sarayında toplansın.”

Klan liderini çağrısı üzerine çekirdek ve direk kıdemliler işlerini halledip klan sarayındaki toplantı odasına toplanmışlardı. Klan Lideri de toplantı odasına geldi ve direk konuya girdi.

“Antik Çağ Miras alanı kalıntıları ortaya çıkmaya başladı. Yaklaşık 6 ay içerisinde tamamen görünür olacak ve girebileceğiz. Hepinizden tavsiye öğrenciler istiyorum. 50, hayır 49 öğrenci seçeceksiniz.”

“O bir kişi öğrenciniz değil mi klan lideri?”

“Aynen öyle. Bir öğrencimi tavsiye etmem ve seçilmesinin %100 olmasına itirazı olan yoktur umarım. Hepiniz öğrencimin gücünü gördüğünüz. Kendisinden 4 alem ve hatta arada 1 diyar fark olan kişileri bile yenebiliyor.”

“Elbette bir itirazımız yok klan lideri. Deniz Parvana’nın katılmaması zaten bir hata olurdu.”

“Aynen öyle! Ayrıca Deniz ‘in eğitimlere katılmadığı hakkında şikâyet alıp duruyorum. Bundan sonra şikâyet etmeyeceğinizi de umuyorum. Deniz ‘in o dersleri almasına gerek yok. Bilmesi gereken şeyleri ben ona öğretiyorum.”

“Elbette klan liderimiz. Dürüst olmak gerekirse katılmasını istememizin sebebi aslında bizlerin ondan bir şeyler öğrenmesi içindir. Clitus adasındaki ustası çok ilginç biri olmalı ki daha önce hiç görmediğimiz yöntemler kullanıyor. Üstelik bu yöntemler standart yöntemlerden çok daha kolay ve başarı oranı çok yüksek.”

“Biliyorum! Deniz’in yaptığı her şeyi biliyorum. Ancak onun derslerde vakit kaybetmesini istemiyorum. Miras alanının açılmaya başlamasının yanı sıra kıtadaki gerilimi hepinizin çoktan fark ettiğini düşünüyorum.”

“Haklısınız klan lideri. Klanlar arasındaki anlaşmazlıklar giderek artıyor. Önceleri ufak tefek kapışmalar yaşanıyordu ama son zamanlarda bu kapışmalar küçük çaplı savaşlara ve yağmalamaya kadar ilerledi.”

“Bravo! Aynen öyle. Yakında bir şeylerin patlak vermesi muhtemeldir. Bu yüzden Deniz’e ihtiyacımız var. Onu bir an önce Semavi Alem’in ortalarına itmemiz gerekiyor ancak bu inanılmaz zor olacak. Tüm klan hazinemizi kullansak bile başarılı olabileceğimizi sanmıyorum.”

“Nasıl yani klan lideri? Klanımızın milyon yıllık kaynakları bile yetersiz mi kalır dediniz?”

“Evet! Hepiniz benim klanımdan gelen 4lü teknikleri biliyorsunuz. Direk kıdemlilerimizin hepsi o teknikleri öğrenmeyi denedi ama başarılı olamadı. Ancak Deniz’e verdiğim kaynaklar ile bir yılda beni bile geçti. Şu anda o Sonsuz Ki adayı. Ki’si aşırı derecede yoğun ve saf. Sıvı gibi değil katı gibi. Daha net açıklamam gerekirse Deniz’in Ki’si deniz kenarındaki kum gibi. 3 element kullanabiliyor olması büyük şans ancak aşırı derece yoğun Ki’ye sahip olması onun yetişim seviyesinin ilerlemesini çok yavaşlatıyor.  Hazinemizdeki bütün ilaçları yedirsek bile Semavi Alem’e yükselemeyebilir. Belki anca sınırını aşabilir. Bu yüzden miras alanına girecek olan öğrenciler daima Deniz’i n arkasını kollayacak. Bu ilk bakışta sorun gibi görünebilir ancak Deniz kıymet bilen bir çocuktur bu yüzden kendisi için gerekli olmayacak her şeyi kendisine yardımcı olan kişilere vereceğine %100 eminim. ”

“Anlıyoruz klan lideri. Öğrencilerimize bunu sizin emriniz olarak ileteceğiz.”

“Çok iyi! Eğer Deniz’den öğrencilerimizden birisinin ona tuzak kurmaya kalktığını, öldürmeye kalktığını ya da benzer bir şey yaptığını duyarsam… Öğrenciyi, ustasını, öğrencinin ve ustasının bütün akrabalarını yer yüzünden bizzat silerim. Deniz’e yapılan her kötülük ve iyilik bana yapılmış demektir. Umarım yeteri kadar açık olabilmişimdir. ”

“Anlaşıldı Klan Lideri!”

“Klan liderimiz. Neden bu çocuğa bu kadar değer veriyorsunuz?”

“Neden mi? O çocuk bir Sonsuz Ki adayı. Bunun ne demek olduğunu biliyor musun? Onun geleceği tamamen sınırsız ve ölçülemez demek. Yaşamı hepimizin yaşamından katlarca daha uzun olacak demek. Bir tanrı olma potansiyeline sahip demek. Böyle birini var gücümüz ile desteklersek gelecekte bize olacak katkısını hayal edebiliyor musunuz? Bunu düşünün. Toplantı sona ermiştir.”

Klan Lideri Kaim Bu, ne olursa olsun öğrencisini destekleyecekti. Ancak kendisi miras alanına giremezdi. Bu yüzden diğer öğrencilerin ona arka olmasını emretmişti. Bu sayede Deniz Parvana miras alanında daha rahat hareket edebilirdi. Çünkü o miras alanı milyon yıldır var olan bir şeydi. Klan ilk kurulduğu zamanlarda da zamanı geldiğinde ortaya çıkıyordu. Buradaki büyük klanların bu kadar güçlenmiş olmasının sebebi ise o miras alanıydı.

Milyon yıldır var olsa bile, büyük bir bölümünü hala keşfedememişlerdi. Birçok kez haritalama amacı ile girmişlerdi mirasa… Giren herkes düz bir rotada durmadan ilerlemiş ancak sonuna ulaşamadan geri dışarı atılmışlardı.

Haritalama görevi için giren öğrencilerin raporlarına göre, miras alanı mevcut kıtalarından katlarca büyük bir alandı. Sadece bu bilgi ile bile bu miras alanını oluşturan kişinin kudretinin tahmin edilemez olduğunu anlamaları zor değildi. Ya bir tanrı idi ya da tanrı olmaya çok yakın bir seviyedeydi.

Mirasa giren herkes istisnasız büyük isimler olmuşlardı. Miras alanındaki Ki seviyesi bile kıtadakinden katlarca yüksek seviyedeydi. Kapısından girip meditasyon yapmak bile büyük bir kar olarak görülebilirdi. Öyle ki miras alanından bir şeyler elde edenler ise ya klanlarında en büyük isimler olmuş ya da kendi klanlarını kurmuşlardı.

6 aylık bir süre sonunda miras alanı tamamen ortaya çıkacaktı. Bu daha önce mirasa giren herkesin hissedebileceği bir durumdu. Elbette diğer klanlarda bunu fark etmiş ve öğrencilerini hazırlamaya başlamışlardı.

Önceleri miras alanı için büyük savaşlar yapılmıştı ancak bilinmeyen bir zamanda anlaşma yapılmıştı. Miras her ortaya çıkmaya başladığında anlaşma yapan klanlar 50şer öğrenci göndereceklerdi. Toplamda 200 öğrenci içeri girecekti. İçeride yaşananlar ise öğrencilerin kendi şanslarına bırakılmıştı. Yapılan anlaşmalara göre miras alanında ilk girecek klan sırayla belirleniyordu ve bu sefer ilk girme şansı 12 Güneş Derin Deniz Klanı’na aitti. Bir sonraki açılmada ise en sona geçeceklerdi.

12 Güneş Derin Deniz Klanı ilk olarak girecek 10 dakika sonra 7 Kat Gök Kubbe Klanı girecek, 10 dakika sonra Yanan Anka Ateşi Klanı girecek ve onlardan 10 dakika sonra da Kutsal Mor Elma Klanı miras alanına girecekti.

12 Güneş Derin Deniz Klanı, katılacak 50 kişiyi önerilen öğrencilerin düellolar yapması ile seçiliyordu. Önerileri sadece çekirdek, direk kıdemliler ve klan lideri yapabilirdi. Klan liderinin önerdiği kişi ise birkaç saat önce tüm öğrencileri yenmiş en güçlü olarak yerini almış kişiydi. Düellolara katılmasına bile gerek yoktu.

“Hmm… Antik Çağ Miras alanı demek. Şimdiden sabırsızlanıyorum.” Klan lideri bile Deniz Parvana tarafından gizlice dinlenildiğinin farkında değildi. Çünkü Deniz Parvana, meditasyon yaptığı süre boyunca sadece ustasından aldığı tekniklere çalışmamıştı. Diğer tekniklerine de çalışmıştı.

 

********************************************************

Yazar’ın Köşesi 🙂

Azur Kral – Bölüm 71 – Antik Çağ Miras Alanı

Bugün bir bölüm daha atacağım. Diğerlerini Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerine zamanlayacağım.

Kusura bakmayın arkadaşlar. Gerçekten yoğun çalışıyorum. Bazen oluyor bir hafta bölüm yazamıyorum. Bazende oluyor yazdıklarımı paylaşamıyorum. Bölümler düzensiz geldiği halde takibi bırakmadığınız için teşekkür ederim.

Bölümler bir sür gelmeyebilir ama seriyi bırakmayacağımı bilin. Sonuca erdirene kadar devam edeceğim. En fazla biraz kısa keser bitiririm ama mutlaka sonunu getiririm. 😉

Keyifli Okumalar…

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın