Azur Kral – Bölüm 46 – Boyun Eğdirici

Önceki Bölümden…

“Hoş buldum anne. Geri döndüm.”

“Gel hadi çabuk. Baban bizi bekliyor. Sana anlatacağımız çok şey var.”

“Bu anlatacaklarınız herkesin bana secde etmesi ile ilgisi var mı?”

“Elbette! Sen gittikten sonra neler olduğu bir bilsen!”

Deniz Parvana, içten içe meraklanmıştı. Kendisi yokken neler olmuştu? Herkes çok mutlu ve huzurlu görünüyordu.

 

** 46 – Boyun Eğdirici

Melek Parvana ve Deniz Parvana hızlı bir şekilde büyük bir toplantı odasına geçtiler. Mavi Kral, abisi Aspar ve diğer tüm danışmanlar bu odada bekliyorlardı. Odaya girdikleri anda herkes ayağa kalktı ve

“Boyun Eğdiriciyi Selamlarız!”

Diye selamladılar.

“Boyun Eğdirici mi?” Deniz Parvana sadece bu üç kelimeyi söyleyebilmişti. Annesi kolundan sıkıca tutmuş ve toplantı odasındaki büyük masanın en başındaki sandalyesine, kralın oturması gereken sandalyeye oturtmuştu.

“Ermm… Neler olduğunu anlatabilir misiniz? Boyun Eğdiriciden kastınız nedir?”

Mavi Kral, “Oğlum! Gerçekten hiçbir şeyden haberin yok sanırım.”

Mavi Kral ciddi bir ifade ile her şeyi en ufak ayrıntısını atlamadan anlattı.

“Şimdi, sen kutsal arena liderinin direkt öğrencisi olduktan sonra, bu bilgi Alper Us tarafından tüm krallıklara iletildi. Bu sayede kimse sana dokunmaya cesaret edemeyecekti.

Kızıl Krallığa gidip Melek ile döndükten sonra habersizce ayrılmıştın. Bundan 3 ay kadar sonra Beyaz Kral senin onları ziyaret ettiğini, Lord Diyarına yükseldiğini ve kutsal bölgesine girmek istediğini tüm krallıklara yaydı.”

“Siz ciddi misiniz?”

“Evet. Çok ciddiyiz. Bu bilgi yayıldıktan 1 hafta kadar sonra da diğer bütün krallıklardan 1000 yıllık barış ve ticaret anlaşması yapmak istediklerine dair elçiler gönderdiler. Bizi en çok şaşırtan krallık ise Kızıl Krallık oldu. Annen ile benim ilişkimizi tanıdıklarını ve asla karşı bir eylem yapmayacaklarını söylediler. Elçiler ile binlerce hediye gönderdiler. O kadar çoklardı ki bir haftada %10 daha zengin hale geldik.

Elçiler ile görüşmelerimizden 1 ay sonra da bütün krallar bizzat ayağımıza kadar geldiler ve imzaları bizzat attılar. Artık 1000 yıl boyunca savaş olmayacak. Üstelik yaptığımız ticaret anlaşmalarının her birinde en karlı olan krallık biziz. Önümüzdeki 1000 yıl boyunca her geçen günde daha zengin ve daha güçlü olacağız.

Bütün bu değişimlere sebep olan dalgaları yaratan kişi senden başkası değil oğlum. Bütün krallıklara boyun eğdirdin ve onları dize getirdin. Bu yüzden Mavi Krallıktaki herkes seni gördükleri anda sana olan şükranlarından dolayı sana secde edeceklerine söz verdiler.”

Deniz Parvana şaşkınlıktan uzunca bir süre konuşamamıştı. Ne diyeceğini bir türlü bulamıyor kelimeleri uç uca ekleyemiyordu. Şaşkınlığı hafiflediğinde ise

“Bunların herhangi birinden en ufak bir bilgim yoktu. Sadece öylece kapıdan içeri girdim ve bunlar yaşandı demek ki.”

Melek Parvana, “Aynen öyle oğlum. Ayrıca bir olay daha var. Sen kızıl krallıktan ayrıldığın günden beri Kızıl Krallıktaki ateş Qi ‘si her geçen gün zayıflamaya başlamış. Sanırım ateş ejder tanrısının mirasını aldığından dolayı volkan etkilendi. Fark ettikleri sorun ise volkanın giderek soğumaya başlamasıymış. Ancak bir süre önce kutsal arena liderinden yardım istemişler ve 12 Güneş Derin Deniz Klanı’nda Kıdemli olan bir kişi gelmiş. Geldiğinde volkana bir teknik ile saldırarak onu aktif hale getirmiş ve volkandan tekrar ateş Qi’si yayılmaya başlamış.

Ancak bunun her 25 yılda bir tekrarlanması gerekiyormuş. Bu işlemi yapan Kıdemli kişi ise bu iş için 100.000.000 Qi Hapı istemiş. Kızıl Kral’da mecbur olduğundan dolayı bu ücreti ödemiş. ”

“100.000.000 Qi Hapı mı? Bu adam delirmiş mi? Bu miktar bir krallığın 100 yıllık kazancına denk. Ve bunu her 25 yılda bir mi ödeyecek yani?”

“Maalesef oğlum.”

“Ben bu sorunu kalıcı çözebilirim ancak çözmeyeceğim. Kızıl Krallığın günahları çok fazla ve bunun için bir bedel ödemeliler. Bırakalım bir 100 yıl kadar o ücreti ödesinler. Sonrasında eğer annem ve babam yardım etmem için ısrar ederlerse onlara yardımcı olacağım. Ama annecim lütfen şimdi yardım etmem için ısrar etmeyin.”

“Hayır oğlum. Elbette ısrar etmeyeceğim. 100 yıl sonra değil 1000 yıl sonra bile bu konudaki cevabım hayır olacak. O yobazlar ve caniler benim hayatımın en büyük aşkı en sevdiğim kişi ile kavuşmamı engellediler. Babanı zehirlediler ve beni sakatlayıp her gün büyük bir aşağılanma ile yaşamama sebep oldular.”

“O halde annecim dediğiniz gibi olsun. Eğer siz istemiyorsanız kesinlikle yardım etmeyeceğim. Ama o ücreti bana ödemeyi kabul ederlerse olabilir… Değil mi?”

“Hehehe, o zaman bu yardım değil bir iş olur oğlum ve buna karşıma gibi bir hakkım yok.”

Daha fazla sus pus duramayan Aspar söze girdi, “Kardeşim. Şu anda hangi Qi tiplerine hakimsin?” diye sordu.

“Ah abicim, özür dilerim duyduklarımdan dolaya hala kendime gelemedim o yüzden seninle ilgilenmeyi unuttum. Önce sen söyle, durumun nasıl? Şimdiler de kendi başına yürüyebiliyor olmalısın?”

“Hahaha! Aynen öyle kardeşim. Birinden veya bir şeyden destek almadan kendi ayaklarımla yürüyebiliyorum. Ürettiğin haplar çok etkili. Her yuttuğumda kendimi daha iyi hissediyorum.”

“Bu çok iyi bir haber abicim. Fazla değil 6, 7 aylık bir süre sonunda en ufak bir sorunun kalmayacak ve düzenli bir şekilde eğitimlerine tam kapasite devam edebileceksin. Senin soruna gelince şu anda su, ateş ve toprak Qi tiplerine hakimim. Bir yılımı ışık ve karanlık Qi tiplerine ayırdım ama o ikisinde bir sonuç alamadım.”

Alçin MAVİAY, “Yakın bir zamana kadar doğuştan olmadıktan sonra kişinin farklı elementleri kontrol edebilmesine imkânsız gözü ile bakılıyordu. Eh, gerçi söz konusu Bilge Prens olduğunda imkansızlar deli saçması haline geliyor. Zaten Bilge Prens unvanını boşuna elde etmedi değil mi?”

Duru İZGİ, “Birden fazla elementi kontrol edebiliyor olabilir ama ustalaşması gerekli. Özellikle konu Qi olduğunda güçlü bir teknik de gereklidir. Bir tanrının yayına sahip olabilirsin ama oku nasıl atacağını bilmezsen bir işe yaramayacaktır. ”

Bu sözlerden sonra Aktan araya girdi, “Sen Bilge Prens’e ne demek istiyorsun Duru!”

“Aktan usta… Duru usta çok doğru söylüyor. Elementleri elde etmek sadece bir başlangıç. Her birinde ayrı ayrı ustalaşmam gerekiyor. Kaldı ki sadece bu elementlere değil, bu elementlerin alt elementlerine ulaşıp onlarda da ustalaşmam gerekiyor.”

Aktan anlamamış bir şekilde sordu, “Alt elementler mi?”

“Aynen öyle Aktan usta. 4 ana elementin alt elementleri de var. Mesela ateş elementi altında mor elektrik elementi var. Rüzgâr elementinin altında yeşil elektrik var. Su elementinin altında buz elementi var. Her elementin alt elementlerinin farklı kavrama zorlukları var. Anlaması en kolay alt element buz elementidir. Suyu soğutursun buz olur. Ama mor elektriği nasıl oluşturabilirsin? Ateşi kullanarak nasıl elektrik oluşturabilirsin? Suyu kullanarak nasıl elektrik oluşturabilirsin? Bakıldığında imkânsız gibi görünüyor değil mi? Ama imkânsız değil. Yeterli anlayışa ulaştığında yapabiliyorsun.”

Deniz Parvana’nın yaptığı açıklamadan sonra herkes biraz durup düşünmeye başlamıştı. Deniz Parvana insanları bu transtan çıkardı ve,

“Ben 6 ay kadar sonra ustam ile 12 Güneş Derin Deniz Klanı’na gideceğim. Vakit gelmeden önce yapmam gereken bir iş daha var. Bu yüzden bugün tekrar ayrılacağım. 12 Güneş Derin Deniz Klanı’na gittiğimde ne zaman dönerim bilmiyorum ama ustamdan benimle iletişim kurabilmenizi sağlayacak bir şeyler isteyeceğim.”

Deniz Parvana sözlerini bitirdikten sonra odadaki herkese sıkı sıkı sarılmış ve oradan ayrılmıştı. Mavi Kral her ne kadar oğlunu görememeye başlamasından üzülüyor olsa da oğlunun bu azmini ve çalışkanlığını da takdir ediyordu. Gerçi onun çalışkanlığını takdir etmeyen bir kişi bile yoktu. Küçüklük zamanlarında neredeyse aylarca uyumadığı ve çalıştığı oluyordu.

Çalışkanlık onun kanına kadar işlemişti.

 

********************************************************

Azur Kral – Bölüm 46 – Boyun Eğdirici

Arkadaşlar kusuruma bakmayın bu hafta inanılmaz yoğun geçti. bölüm atmayı bırakın yeni bölüm bile yazamadım. Ama bunu telafi etmek dün gece oturup yazdım. Bu yüzden bir toplu geliyor.

Umarım seriyi okurken keyif alıyorsunuzdur. Bir kaç takipçimiz yorum atıyor sağ olsunlar. Yorum atmayan diğer arkadaşlar da umarım yorumlarını eksik etmezler. ^_^

Keyifli Okumalar…

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın