Azur Kral – Bölüm 106 – Özgün Bir Teknik

** 106 – Özgün bir Teknik

“Şimdi, tekniğimizin adını Kılıç Niyetinin Elemental Şafağı olarak değiştireceğiz. Çünkü geliştireceğimiz teknik ile sayısız kılıcı kontrol edebileceksin. Öncelikle bu teknik için kılıç enerjisi kavrayışının zirve olması şart. Kılıç niyeti ile daha güçlü kılıç yasaları ile inanılmaz güçlü olacak.

Bu tekniği hem gerçek kılıçlar hem enerji kılıçları ile kullanabileceksin. Gereklilik olarak kılıçların hepsinin bir elemental gücü olması gerekiyor. Normal kılıçlar ile kullanılamaz.

Yeni öğrendiğin kılıç enerjisinde yüksek kavrayışa yükseldiğinde elinde kılıç olmadan da kılıç enerjisi üretebilirsin. Ama bu gerçek kılıçla olduğu kadar güçlü olamaz. Çünkü daha çok Ki ile kılıç enerjisinin karakteristik özellikleri gibi olur.

Sende elinde kılıç olmadan kılıç şeklinde kılıç enerjisi üreteceksin. Sonrasında bu kılıcı bırakacaksın. Normalde kılıç enerjisi kılıcı bıraktığın anda dağılır ama sen dağıtmayacaksın. Ürettiğin kılıç enerjisi öylece havada kalacak. Bu kılıç enerjisi kılıcı ile savaşacaksın. Ellerini kullanmadan. Sadece zihnin ile kılıcı kontrol ederek. Anladın mı?

Bu şekilde kılıç enerjisi kavrayışın da büyük hızla yükselecek. Belki de efsanevi seviyeler olan Kadim ve Tanrısal Kavrayış seviyelerine yükselme şansın var. Elde ettiğin kavrayış seviyesinde ürettiğin enerjilerin gücü katlanarak yükselir. Sadece bir tahmin ama Tanrısal Kavrayış seviyesinde ürettiğin kılıç enerjisi kılıcı Zirve İmparator seviye kılıçlar ile yarışabilecektir.”

“Zirve İmparator seviye kılıçlar mı?”

“Silahların seviyelerini bilmiyor musun?”

“Bilmiyorum usta”

Deniz Parvana aslında birkaç biliyordu ama ustasından doğrusunu öğrenmek adına bilmiyorum demişti. Bildikleri yanlış olabilirdi.

“Tüm itemlerin seviyeleri vardır. Silahlar, zırhlar ve diğer eşyaların… Bunlar;

Ölümlü Seviye, hiçbir gücü olmayan sıradan eşyalardır.

Basit Seviye, Giriş Seviye, Yeryüzü Seviye, Ufuk Seviye, Gökyüzü Seviye, İmparator Seviye, Kadim Seviye ve Tanrısal Seviye olarak ayrılırlar. Her seviyenin kendi içinde düşük orta ve zirve olarak bölümleri vardır. Tanımlamalar önce aşaması sonra seviyesi olacak şekildedir. Yani Düşük Ufuk Seviye gibi… Senin o dört kılıcın Düşük İmparator Seviye kılıçlardır. Bu kıta için bile çok nadirlerdir. Altın Güneş Yayı silahın ise Tanrısal Seviye silahtır. Aşamasını bilmiyorum. Sonuçta her gün Tanrısal Seviye silah göremezsin. Ayrıca eğer çok yetenekliysen silahları yeniden işleyerek güçlerini arttırabilir ve seviyelerini yükseltebilirsin.”

“Tamam o halde sen bu eğitimine başla. Kılıç enerjisinden bir kılıç oluşturacak ve onu havada asılı tutacaksın. Sonra bu enerji kılıcını kontrol edecek ve onunla savaşacaksın. İlk görevin bu. Bu görev tamamlandığında iki kılıca geçeceksin. İkinci kılıcın farklı bir element temelli olacak. Bu şekilde ilerleyeceğiz.”

“Anladım usta. Hemen başlıyorum.”

Deniz Parvana, kılıç enerjisine aşina olmuştu ve kullanabiliyordu. Çoktan zirve kavrayış seviyeye ulaşmıştı. Her ne kadar zirve kavrayışa daha yeni geçmiş olsa da zirveye ulaşmıştı. Ama her zaman elinde bir kılıç oluyordu. Bu görev gerçekten zor bir görevdi.

Yaşlı adam evine doğru ilerlerken Deniz Parvana çoktan meditasyona başlamıştı. Nasıl ilerlemesi gerektiğini düşünüyordu.

“Hadi bakalım velet. Şimdi ne yapacaksın? Kılıç Enerjisi için kılıç mecburidir. Çünkü kılıcın enerjisi kullanılır. Eh, ortaya bir saçmalık attım bakalım sonuçlarını göreceğiz… Umarım başaramaz. Ne! Başaramaz dedim. Oi Oi, gerçekten başarmasından mı korkuyorum? Aah, ah haklısın bu çocuk bir canavar. Eh, bekleyip görelim. Eğer gerçekten başarırsa bu büyük ses getirecek.”

Kendi kendine konuşmak, yaşlı adamın son zamanlarda edindiği bir huydu. Buna engel olamıyordu. Uzun zamandır yalnızdı ve bu lanet yerde çıkamıyordu. Her ne kadar bu kendi hatası olsa da elden bir şey gelmezdi. İçeride sıkışıp kaldığını Deniz Parvana’ya söyleyemezdi ama Deniz Parvana böyle giderse Kara Ormanı çevreleyen bu bariyeri parçalama şansı biraz da olsa vardı.

Hatta Deniz Parvana’nın içeriye nasıl girdiğini öğrenmeyi inanılmaz merak ettiği için ilk anda öldürmemişti. Çünkü çıkış yolunu biliyor olabilirdi. Her şey düşündüğünün tam tersi şekilde çıkmış olmasına rağmen şans yüzüne fazlası ile gülmüştü.

Kutsal Kara Kılıç Gölgesi Klanı her yüz yılda bir bariyeri güçlendirmek için geliyordu. Son güçlendirmenin üzerinden 55 yıl geçmişti. Hissedebiliyordu. Deniz’in geldiği günden itibaren bariyer gün geçtikçe zayıflıyordu. Bu şekilde zayıflamaya devam ederse bariyer 20 yıl içinde kırılırdı. 3, 4 yıl içinde kendi gücü ile Deniz Parvana’nın gücünü birleştirip en zayıf nokta olan Deniz Parvana’nın girdiği noktaya güçlü bir darbe yapabilirlerse bariyeri kırabileceklerini tahmin ediyordu.

Bariyer kırıldığı andan itibaren de Kutsal Kara Kılıç Gölgesi Klanı büyük bir kaos’a sürüklenirdi. Bu durum yaşlı adam için bulunmaz bir nimet olurdu. Öldürmek üzere olduğu davetsiz misafir yaşlı adamın kurtarıcısı olacaktı.

Yaşlı adam 3 haftalık eğitimden sonra ister istemez yorulmuştu. Şimdi sevgili yatağına gidecek ve güzel bir uyku çekecekti.

Deniz Parvana, çoktan çalışmalarına başlamıştı. Ancak ustasının söylediği şey hiçte kolay değildi. Çünkü kılıç enerjisini, kılıç olmadan açığa çıkaramıyordu. Kılıcı eline almadan kılıcın enerjisini kullanabilmesi için bir yol düşünmesi gerekiyordu…

Denemeleri ilk etapta başarısız olunca biraz düşünmek için eğitimine ara vermişti. Kullanabileceği yolları düşünüyordu. Birkaç saatlik düşünmeden sonra aklına bir yöntem gelmişti. Kılıcın gücünü açığa çıkarmak için eline almak yerine boyutunda tutacaktı ama boyutundaki kılıca odaklanıp oradan enerjisini dışarı çekmeye çalışacaktı.

Oturduğu yerde kalkmadan parmağındaki boyut yüzüğüne ve içindekilere odaklandı. Ateş İfritinin Nefesi kılıcına konsantre oldu. Gözlerini kapattığında kılıcını tüm detayları ile gözlerinin önüne getirebiliyordu. Bu durumu bozmadan kılıç elindeymiş gibi düşündü ve elini kılıcı tutuyormuş gibi yaptı.

Ateş İfritinin Nefesi Kılıcı’nı elindeymiş gibi düşünüp kılıç enerjisini oluşturmaya çalıştı. Boyut yüzüğündeki kılıcından yavaşça enerji çekmeye çalıştı. Boyut yüzüğü, kılıcı tutar gibi yaptığı elinde olduğundan mıdır bilemiyordu ama düşündüğünden daha kolay gelmişti. Birkaç denemeden sonra başarılı olmuştu.

O anda elinde, Ateş İfritinin Nefesi kılıcının bir sureti çoktan oluşmuştu. Hafif silik ve saydam hali gibiydi ama tamamen kılıç enerjisinden oluşuyordu. Ancak bir sorun vardı. Kılıç Enerjisinin, kılıç formunda kalması için büyük bir çaba sarf etmesi gerekiyordu.

Deniz Parvana elindeki kılıcı stabil hale getirdikten sonra yavaşça kaldırıp savurdu. Topladığı kılıç enerjisi tamamen saldırı ile kullanılmıştı ve bu saldırının bir savaşta kullanılabilmesi imkansızdı. Çünkü ne bir mesafe alabilmişti ne de zarar verebilmişti. Öylece biraz ilerleyip dağılmıştı.

İlk olarak bir anda kılıcı oluşturabilme çalışmaları yapacaktı. Sonrasında etkili bir saldırı yapabilmeyi ve bunu sürekli olarak tekrarlamaya çalışacaktı.

** 3 gün sonra…

3 günlük bir deneme sonrasında amacına ulaşmıştı. Zihinsel olarak çok yorgun hissediyordu ama istediğini başarmıştı. Onlarca seri saldırı yapmış ve çalıştığı bölgeyi devasa bir savaş alanına çevirmişti. Ancak tam olarak düşündüğü gibi olmamıştı. Kılıç Enerjisini biraz Ki ile desteklemesi gerekiyordu. Ancak gücü tatmin ediciydi.

Bu saldırı tekniğinin en güzel yanı ile karşı konulması imkansıza yakındı. Sadece bu saldırının içeriğini bilen kişi bir önlem alabilirdi. Çünkü bu saldırı saf enerjiden oluşuyordu ve bir fiziksel bir kılıcın bu enerji kılıçlarını durdurabilmesi imkansızdı.

Deniz Parvana çok sevinçliydi. Ustasının dediklerini başarmıştı ve mükemmel bir teknik elde etmişti. Fikri ustası vermiş olsa da başaran kendisiydi ve tekniği kendisi oluşturmuş sayabilirdi. En büyük sevinci bu sebepleydi.

Yorgun ama sevinçli bir şekilde ustasının evine gelmişti İçeri girdiği bir kendisini bir koltuğa attı ve olduğu yerde uykuya daldı…

********************************************************

Yazar’ın Köşesi 🙂

Her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yeni bölümler gelecek.

NOT: Arkadaşlar sitemizin tam ortasında yer alan Abone Ol kısmından abone olursanız her yazımızda mail alırsınız. Bu şekilde bir bölüm attığımda haberiniz olur. 😉 

Keyifli Okumalar…

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın