Merhaba arkadaşlar. Bugünkü yazımın konusunu başlıktan da anlamışsınızdır. Ama ben tekrardan söyleyeyim. Bugün sizin için Animesi Biten Mangası Devam Eden serilerden bahsedeceğim. Ben anime bittikten sonra eğer hoşuma gittiyse mangasını da okuyorum. Eminim buradaki çoğu kişi de benimle aynı şeyi yapıyordur. Bu yüzden sizin için harika bir liste hazırladım. Umarım beğenirsiniz. Çünkü ben bu animeleri izledikten sonra mangalarını okumaktan da bir o kadar keyif aldım. Umarım sizde benim gibi keyif alırsınız.

Baştan söyleyeyim sıralama rastgele yapılmıştır.

Öyleyse başlayalım.

Made in Abyss

1 made in abyss - animesi biten mangası devam eden seriler - figurex anime

Başlangıç Tarihi: 20 Ekim 2012 – Devam Etmekte

Tür: Macera – Dram – Bilim Kurgu – Fantastik

Konusu: Dünyada keşfedilmemiş devasa çukur ve mağaralar sistemin Abyss denmektedir. Derinliklerinde garip ve harika yaratıkların bulunduğu bu mağaralarda aynı zamanda şu anki insanların üretemediği kalıntılarda bulunmaktadır. Abyss’in sahip olduğu bu gizemler insanları cezbetmektedir. Bu mağaralara inip araştıran insanlara ise Mağara Akıncıları denir. Ousu şehrinde yaşayan kimsesiz Rico aynı annesi gibi bir Mağara Akıncısı olmak istemektedir. Bir gün Rico mağaralarda birine keşif yapmaya gittiğinde aynı insana benzeyen bir robot bulur. Bu karşılaşma ile güzel bir arkadaşlık başlamış olur.

 

Wotaku Ni Koi Wa Muzukashii

2 wotaku ni koi wa muzukashii - animesi biten mangası devam eden seriler - figurex anime

Başlangıç Tarihi: 17 Nisan 2014 – Devam Etmekte

Tür: Romantik – Komedi

Konusu: Çocukluk arkadaşı olan iki otakunun yıllar sonra aynı iş yerinde çalışmaya başladığında başlarından geçen komik olayların anlatıldığı oldukça eğlenceli bir anime.

 

Gangsta

3 gangsta - animesi biten mangası devam eden seriler - figurex anime

Başlangıç Tarihi: 21 Ocak 2011 – Devam Etmekte

Tür: Aksiyon – Dram – Seinen

Konusu: Konusuna buradan bakabilirsiniz.

 

Mahou Shoujo Site

4 mahou shoujo site - animesi biten mangası devam eden seriler - figurex anime

Başlangıç Tarihi: 11 Temmuz 2013 – Devam Etmekte

Tür: Dram – Korku – Doğaüstü Güçler – Psikolojik

Konusu: Asagiri Aya okulda her gün ezilmekte ve şiddete maruz kalmaktadır. Bunun yanında birde psikopat abisinden evde gizlice işkence görmektedir. Bir gün abisinin işkencesinden sonra boş boş bilgisayara bakarken bir siteye denk gelir. Sitenin adı Mahou Shoujo Site’dir. Sonraki gün dolabında şirin bir silah bulan Aya’nın hayatı o andan itibaren değişmeye başlar.

 

Bungou Stray Dogs

5 bungou stray dogs - animesi biten mangası devam eden seriler - figurex anime

Başlangıç Tarihi: 4 Aralık 2012 – Devam Etmekte

Tür: Aksiyon – Seinen – Doğaüstü Güçler

Konusu: Konusuna buradan bakabilirsiniz.

 

Houseki no Kuni

6 houseki no kuni - animesi biten mangası devam eden seriler - figurex anime

Başlangıç Tarihi: 25 Ekim 2012 – Devam etmekte

Tür: Fantastik – Seinen – Dram – Aksiyon – Gizem

Konusu: Anime uzak gelecekte ortaya çıkan yeni bir yaşam biçimi “houseki” (Mücevherler) hakkında. Bu mücevherler sayı olarak 28 kişiler ve onları süs eşyasına çevirmek için saldıran “tsukjin” (Ay Sakinleri) ile savaş halindedirler.. Her bir mücevhere savaşçı ya da sağlıkçı gibi roller atanmıştır fakat bu 28 mücevherin arasında sadece Phos’a herhangi bir rol verilmemişti. Ta ki Kongo Sensei ona bir doğa tarihi ansiklopedisi yazma görevini verene kadar.

 

Akatsuki no Yona

7 akatsuki no yona - animesi biten mangası devam eden seriler - figurex anime

Başlangıç Tarihi: 5 Ağustos 2009 – Devam Etmekte

Tür: Aksiyon – Komedi – Fantezi – Romantizm – Shoujo

Konusu: Konusuna buradan bakabilirsiniz.

 

Noragami

8 noragami - animesi biten mangası devam eden seriler - figurex anime

Başlangıç Tarihi: 23 Aralık 2010 – Devam etmekte

Tür: Aksiyon – Fantezi – Romantizm – Shounen – Doğaüstü

Konusu: Bu diyar ve diğer diyar arasındaki sınırda 8 milyon Tanrı ve Tanrı’lara hizmet eden ruhlar bulunmaktadır ve bu Tanrı’lar insanların işlerine bulaşıp durmaktadırlar. Bu Tanrılardan biri olan Yato diğer Tanrılar tarafından sevilmez ve başıboş Tanrı diye anılır. Yoto beş yen karşılığında insanların sorunlarını çözer ve aldığı beş yeni bir şişenin içinde biriktirir. Yato’nun hayali kendine bir tapınak inşa ettirmektir.

 

Haikyuu

9 haikyuu - animesi biten mangası devam eden seriler - figurex anime

Başlangıç Tarihi: 20 Şubat 2012 – Devam etmekte

Tür: Spor – Komedi – Shounen – Drama – Okul

Konusu: Konusuna buradan bakabilirsiniz.

 

Gekkan Shoujo Nozaki-kun

10 gekkan shoujo nozaki kun - animesi biten mangası devam eden seriler - figurex anime

Başlangıç Tarihi: 25 Ağustos 2011 – Devam etmekte

Tür: Komedi – Okul – Romantik

Konusu:  Sakura Chiyo B sınıfındaki Nozaki adlı bir çocuğa gizliden gizliye aşıktır. Tam bütün cesaretini toplayıp ona duygularını itiraf etmiştirki Nozaki ona imza atıp vermiştir. Sakura şaşkınlıkla imzanın üstünde yazan yazıya baktığında onun en sevdiği Shoujo maga yazarı olduğunu fark eder. Sakura’yı hayranı sanan Nozaki Sakura’nın çizim yeteneklerini kullanmak için onu evine çağırır.

 

Mahoutsukai no Yome

11 mahoutsukai no yome - animesi biten mangası devam eden seriler - figurex anime

Başlangıç Tarihi: 30 Kasım 2013 – Devam etmekte

Tür: Fantezi – Büyü – Shounen – Yaşamdan Kesitler

Konusu: Hitori Chise 16 yaşında hayattan bütün umudunu kesmiş bir kızdır. Ne ailesi ne de umudu olan Chise için bir gün şans çarkı dönmeye başlar. Gizemli bir Magus birden Chise’nin yanında belirir ve ona geri çeviremeyeceği bir şans tanıyacağını söyler.

 

Freezing

12 freezing - animesi biten mangası devam eden seriler - figurex anime

Başlangıç Tarihi: 27 Ocak 2007 – Devam etmekte

Tür: Ecchi – Aksiyon – Dram – Romantik – Okul – Bilim Kurgu – Seinen

Konusu: Nova adındaki uzaylılar dünyaya saldırmaya başlamıştır ve onlarla savaşabilen tek kişiler Pandora adındaki bir grup genç kızdır. Pandora her biri kendine ait özel silahları olan kızlardır. Lakin onlar bile tek başlarına yeterli değillerdir. Bu nedenle onlara yardımcı olan Sınırlayıcı adında partnerleri vardır. Kazuya Pandora olan ablası vefat edince akademiya katılmaya karar verir. Orada ablasına çok benzeyen okulun en güçlü Pandora’sı Bridgette L. Satellizer ile tanışır. Satellizer Kazuya’nın ablasına sadece benziyor mu, yoksa bilinmeyen başka şeylerde mi var?

 

Kuroshitsuji

13 kurohitsuji - animesi biten mangası devam eden seriler - figurex anime

Başlangıç Tarihi: 16 Eylül 2006 – Devam etmekte

Tür: Aksiyon – Şeytanlar – Gizem – Fantastik – Tarihsel – Doğaüstü Güçler

Konusu: İngiltere’nin en asil ailelerinden biri olan Phantomhive ailesi gizemli bir yangın sonucu vefat eder. Lakin evin tek çocuğu Ciel bulunamaz ve öldü kabul edilir. Yıllar sonra Ciel yanında kapkara ve gizemli bir uşakla geri döner ve tüm mal varlığı ile işleri üstlenir. Ailesinden kalan işlerin dışında Ciel ve Sebastian Kraliçe’nin istediği gizemli davalara da bakmaktadır.

 

Giant Killing

14 giant killing - animesi biten mangası devam eden seriler - figurex anime

Başlangıç Tarihi: 11 Ocak 2007 – Devam Etmekte

Tür: Dram – Spor – Seinen

Konusu: Takeshi Tatsumi 34 yaşında emekli bir futbolcudur. Yıllarca formasını giydiği East Tokyo United’dan iyi bir para karşılığı Premier Lig’e transfer olur. Takıma gönül vermiş kişiler onun gidişine çok sinirlenir ve onu hain ilan ederler. Takeshi futbolculuğu bıraktıktan sonra İngiltere’nin mütevazı bir takımının başına geçer ve Federasyon Kupasında bir amatör takımı 5. tura getiren ilk teknik direktör olur. Ama East Tokyo United Takeshi’nin gidişinden sonra bir türlü eskisi gibi bir takım olamaz ve kümeye düşer. Takımın genel menajeri son çare olarak teknik direktör olması için Takeshi’yi çağırır. Taraftarlar tarafından istenmeyen Tatsumi takımı daha iyi yerlere getirmek için teknik direktör olarak çok çalışır.

 

Hataraku Saibou

15 hataraku saibou - animesi biten mangası devam eden seriler - figurex anime

Başlangıç Tarihi: 26 Ocak 2015 – Devam etmekte

Tür: Komedi – Shounen

Konusu: İnsan vücudu araştırmalara göre 37 trilyon hücreden oluşuyor. Yani vücudunuz gibi bir yerde sıkışık tıkışık da olsa görevlerini düzenli olarak yerine getirmektedirler. Oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerinden mikroplarla savaşan beyaz kan hücrelerine kadar vücudunuzda neler olduğunu bilmek istemez misiniz? O zaman ne duruyorsunuz.

 

Daha eklemek istediklerim vardı ama yakın zamanda onların da yeni sezonlar başladı ne yazıkki. Ama bence güzel bir liste oldu siz ne dersiniz? Eğer animesi bittikten sonra sizinde okumaya devam ettiğiniz seriler varsa yorumlara yazmayı unutmayın.

Başka bir yazıda görüşmek üzere.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın