Anime Tanıtımları, Anime

Gangsta Genel İnceleme

Merhaba arkadaşlar

Yine bir anime incelemesiyle karşınızdayım. Eminim çok şaşırmışsınızdır. İncelemeyi düşündüğüm anime Gangsta. Animeyi 6 ay kadar önce izlemiştim. Birden aklıma geldi. Dedim okurlarla da paylaşayım ve gördüğünüz gibi  yine yazıyorum. Tamam artık yeter bu kadar boş konuşma işimize bakalım artık.

GENEL BİLGİ:

Bu genel bilgi kısmını yazarken hep ne yazıyordum buraya diye düşünüyorum. Sonra aklıma gelen her şeyi yazıp gidiyorum. Umarım bir işe yarıyordur . Animemiz 2015 yapım. Kohske diye bir abimiz yapmış animeyi ama nedense adamın soyadını hiçbir yerde bulamadım. Biraz sinir oldum ona. Tür bakımından seinen, dram ve aksiyonu ele almış. Toplamda 12 bölüme sahip bir anime. 2 ana karaktere bir de sekretere sahip. Sekreter ne alaka diyenlere onu pek ana karakter olarak göremedik ama yan karaktere kısmına da atılamaz. O yüzden sekreter diyeceğim.

KONU:

Ergastulum şehrinde geçen animemiz, isminden belli olduğu üzere mafya, rüşvet, sahte doktor, uyuşturucu, hayat kadınları ve bir çok şeyi konu edinmiş bir anime. Handyman isimli bir organizasyon var. Organizasyon dediğime bakmayın iki kişiler. Sonradan sekreterleri de oluyor. Üç kişi olabiliyorlar ancak. Ama nasıl bir üçlü? Worick Arcangelo işi yürüten adam. Nicolas Brown adam öldürme kısmıyla ilgilenen şahıs ve Alex Benedetto sekreter. Bunlar öyle bir grup ki, ne iş olursa yapanlardan. Şaka değil ha. Jigolo var. Hayat kadını var. Katil var. Arada bir kuryelik falanda yapıyorlar. Anlayacağınız üzere sen söyle bunlar yapsın. Parasını ver her şeyi yaparlar.

KARAKTER İNCELEMESİ:

WORİCK ARCANGELO

Bu abimizin ailesi küçükken öldürülmüş ama nasıl öldürülmüş bir bilseniz, şaşar kalırsınız. Ama ayakta kalmayı başarmış. Bilin bakalım nasıl kalmış? Küçük yaşta jigololuğa başlamış. İşinde de küçümsenecek gibi değilmiş anlaşılan. Şehrin en tanınanlarından. Handyman‘da işleri yürüten de bu. İş ayralar, anlaşmaları yapar, para işiyle ilgilenir. Bu adam ortalığı çekip çeviren karakter.

tumblr_inline_ntaabvQtfJ1szu3bc_500

NİCOLAS BROWN

Nicolas benim bu anime de en sevdiğim karakter. Adam sağır ve çat pat konuşa biliyor. Oda nasıl bir konuşma? Böyle tehdit etme, sinirlenince öfkesini belli edecek şeyler hep. Ne zaman ne yapacak hiç belli olmuyor. Bir an bakarsın sessiz sakin duruyor. Ne olduğunu anlamdan kılıcı çekip adamı öldürür. Bu yüzden ilgimi çekmeyi başardı. Bir de bunun bir sıkıntısı var. İlaç alması lazım. Almadığı taktir de ölme olasılığı çok yüksek ilacı aldığında da dayanıklılığı ve gücü artıyor. Bizim ki sürekli yüksek dozlarda alıyor ve buda başına iş açıyor.

tumblr_nqtxpsOwHN1qmkuhfo1_500

ALEX BENEDETTO

Bu karakter hakkında söylenecek bir şey yok. Bizim Worick, gaza gelip bunu yanına alıyor. “Sekretersin sen” diyor. Kız tamam diyor. Bir de madde bağımlısı. Onun etkisinden falan kurtarıyor. Ondan sonra da ayak işlerine bakıyor işte. Başka yaptığı bir şey yok ama çok güzel şarkı söylüyor. Ben beğenmedim ama anime de karakterlerin dibi düşüyor.

Alex_Benedetto

GÖRÜNTÜ KALİTESİ:

Arkadaşlar görüntü konusunda içiniz rahat olsun. Zaten 2015 yapım bir anime. Karakter tasarımı olarak güzel olmuş. Dövüş sahnelerinde de bir sıkıntısı yok. Rahat rahat izleyebilirsiniz.

İZLENEBİLİRLİK:

Konu ve görüntü olarak benim çok hoşuma giden bir animeydi. Tek sıkıntı, 12 bölüm olmasıydı. Başka bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Puan verecek olursak 100 üzerinden 80 alır benden. Puan kırmamın tek nedeniyse kısa bir anime olmasıydı .

Hepinize iyi seyirler dilerim.

One thought on “Gangsta Genel İnceleme

  1. pirabbean dedi ki:

    Yanlış bilmiyorsam kohske mangakanın takma adı ve kendisi bayan. İnceleme de künyelilerden bahsetmemişsiniz. Özellikle mi bahsetmediniz acaba merak ettim ? Çünkü seride çok önemliler. Mangasını da takip ediyorum ve çok sevdiğim bir seri. Animeyi beğenipte mangasını okumayan varsa tavsiye ederim.

Bir cevap yazın