Oyun

AC:Odyssey PlayStation 4’ün Galerisini Alt Üst Ediyor!

assassins creed odyssey 4k cn

Ubisoft’un yeni yapımı olarak en öne çıkan AC:Odyssey geçtiğimiz günlerde inanılmaz bir buga sahiplik etti. Oyunun hatası PS4’ü bile tamamen etkilerken Ubisoft’un ekibi bugı düzeltmek için çalışmalara başladı.

AC:Odyssey Bug ile Çıkış Yaptı!

Galeriyi Yok Eden Bug:

Geçtiğimiz haftalarda tam olarak çıkışını veren ve oynanılabilir hale gelen Odyssey bu günlerde inanılmaz bir bugu ortaya çıktı. Oyundaki bugun sadece oyunda değil tüm PS4’ü etkilediği biliniyor. Ubisoft oyunlarında artık çoklukla gördüğümüz bu buglar artık yeni bir seviyeye taşındı. Artık sadece oyun zevkimizi değil direk olarak konsollarımızı da etkiliyorlar. Bugu açıklamak gerekirse, oyun içinde bir ekran görüntüsü veya video çekerseniz öncelikle normal olarak gözüküyor. Ardından PS4’ün galerisini girdiğinizde galeri adeta deliriyor. İsterseniz tuşu kırın yine de fotoğraflara ve videolara ulaşamıyorsunuz. Videolar tamamen orada kalıyor ve izlenemez ,etkileşime girilemez hale geliyor. Şuanda ise bug düzelse bile veriler kurtarılabilecek mi belli değil.

AC:Odyssey Hatası!

AC:Odyssey Hatası!

Bu Hata Neden Oluyor Olabilir?

Bu hatanın olması için birden fazla sebep olabilir. Ancak büyük ihtimalle ekran fotoğrafı alınırken veya video kaydedilirken yanlış veya hatalı formatlama sonucu bu hata gerçekleşiyor. Hatalı formatlama nedeniyle bu PS4’ün galeri sisteminü çökerterek sistemi kullanım dışı bırakıyor olabilir. Bunun gibi bir hatanın Ubisoft gibi bir devden de gelmesiyle marka yüksek ihtimalle güvenini kaybettiği büyük bir kesim dışında kalan kesmin de güvenini kaybetti. PS4 gibi yeni nesil güçlü bir konsol da bile buglarıyla bilir hale gelen markadan herhangi bir açıklama yok. Hala oyuncular verilerinin geri döndürülmesini bekliyorlar.

Oyuncuların Tepkileri Ne Oldu?

Oyun daha çıktığı andan beri oyuncuları ikiye bölmüştü. Bunun nedeni oyundaki gizlilik mekaniklerinin neredeyse hepsinin kaldırılması ve oyunun daha çok 3. Şahıs aksiyon oyununa dönmesiydi. Oyuncular böyle haberlerin ardından da tabiki dalga geçmeyi unutmadı. Ps4’deki bugların fotoğrakları veya yazılar ile bir çok kişi marka ile dalga geçerken bir çok kişi de ağır eleştrilerde bulundu buna rağmen markadan hala bir ses yok. En ufak açıklama yapmayan Ubisoft’tan verileri kaybolan herkes şu anda haber bekliyor.

About Ozan Kurtcu

Ben Ozan. Genellikle oyun oynuyorum ve anime izliyorum. Oyun yazılarına ağırlık verebilecek biriyim. Her türlü oyunu, oyun sitesini ve yorumcularını takip ediyorum. 2 yılı aşkındır bu sektördeyim ve 500'den fazla anime izledim.

Related Posts

Bir cevap yazın