Anime Haber

B-Project 2. Sezonu 2019’da Geliyor!

606091d44f94481c8efb580241ff94531524071027 full 2

B-Project 2. Sezon Geliyor! Evet kızlar doğru okudunuz. B-Project geri dönüyor! Üstelik yeni bir grup ile beraber.

Animenin ikinci sezonu Ekim’in 1’inde Tokyo’da yapılan B-Project 2nd Anniversary: DARK into the HALLOWEEN etkinliğinde resmi olarak duyuruldu. Henüz kaç bölüm olacağı yada hangi tarihte yayınlanmaya başlayacağı kesin olarak belli olmayan seride yeni bir grupta bulunmakta. Adları da Killer King. Kısacası şu arkadaşlar.

Dar paçalı dışında ben grubu beğendim. Nedense o dar paçalıyı beğenemedim. Belki animeyi izlerken fikrim değişir.

Animenin ikinci sezon görseli olarak henüz bu iki resimden başka bir resim henüz yayınlanmadı.

 

Anime B-Project adlı sanal idol oyununa dayanmaktadır.Aynı çalışanlarla yeni bir sezon daha yapacaklar. Planlama ve çalışmalar MAGES başkanı Chiyomaru Shikura (Steins;Gate, Robotics;Notes) tarafından yapılacak. Karakter tasarımları ise Utaka Yukihiro (Uta no Prince Sama manga çizeri) tarafından yapılacak. Takanori Nishikawa namı diğer T.M Revolution’da genel yapımcı.

İkinci sezonun tam adı B-Project Zecchou Emotion olacak. Menajer Tsubasa Sumisora’yı tekrarda Hisako Kanemoto seslendirecek. Kanemoto Mayıs ayında yaptığı duyuruda yurt dışı eğitimi için seiyuu’luğa bir süre ara vereceğini söylemişti. Görünüşe göre arası bitmek üzere. Çünkü anime 2019’da geliyor.

Bilmeyenler için animeyi tanıtayım biraz.

Tür: Müzik – Shoujo

Bölüm Sayısı: 12 / Opening

MAL Puanı: 6,7

Konusu: Ünlü müzik şirketi Gandala Müzik’in A&R bölümünde yeni işe başlayan Tsubaki’nin görevi B-Project adlı gruba her konuda yardımcı olmaktır. Ama işi biraz zordur çünkü B-Project grubu üç farklı gruptan oluşan ortak bir gruptur. O gruplar MoonS, Thrive, Kitakore’dir.Bu Tsubaki ilk düzgün işidir ve her birinin kendi farklı kişiliğine sahip olduğu bu genç adam grubuyla ilgilenmeye çalışırken kendisini türlü kazaların içinde bulur.

Ben animeyi izlerken oldukça eğlendim. Şarkılar bir harika. Oğlanlar bir harika. İkinci sezonunu sabırsızlıkla bekliyorum.

Siz daha bu animeyi izlemediniz mi? Belki bu yakışıklılar fikrinizi değiştirir kızlar.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Bir cevap yazın