Bakugan Battle Planet Serisi Aralık Ayında Geliyor! Yanlış okumadınız Bakugan gerçekten de geri dönüyor. Ah ah eskiden nede çok izlerdik Cartoon Network’de. Henüz Cartoon Network’ün ülkemizde yeni yeni ünlendiği zamanlardı. Bakugan sayesinde birden patlama olmuştu. İlkokullusu liselisi televizyon başına gider Bakugan başlayacak diye beklerdi. Sonra oyuncakları falan çıktı herkes kapışmaya başladı. Turnuvaları falan da oluyordu. Tabi bunların hepsi ilk serideydi. Sonra yeni seriler geldi Bakugan Bakugan’lıktan çıktı. Uzaylılar başka boyutlar falan derken olay iyice tuhaflaştı ve artık insanların izlediği ama izlerken aynı heyecanı hissedemediği bir boyuta  geldi.

Hala izlerdik ama izlerken de bir yandan “Ya bu Drago gene power up aldı kazandı ” derdik çünkü arkadaş her bölüm ayrı power up alırdı. Bildiğim kadarıyla power up konusunda hala bir numarada o var.

Neyse asıl konumuza dönelim. Bakugan Battle Planet‘e yani.

Kanadalı oyuncak ve medya şirketi olan Spin Master ile işbirliği içinde olduğu TMS Entartainment ve Corus Entartainment yeni bir oyuncak serisinin yanında yeni bir Bakugan sezonunun da olacağını bildirdi.

0255c12297dda144f99fedf6b5b7d0a20df48667 1 - bakugan battle planet serisi aralık ayında geliyor! - figurex anime haber

Aralık ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde Cartoon Network kanalında, Kanada’da Teletoon kanalında prömiyeri yapılacak. Ayrıca 2019’da Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Latin Amerika ve henüz tarihi belli olmasa da Avusturalya ve Yeni Zellanda’da da Cartoon Network kanalında yayınlanacak.

Spin Master’a göre yeni seri;

Hikaye gene Dan ve arkadaşları etrafında geçecek. Dünyadaki ilk çocuklar Bakugan olarak bilinen gizemli yaratıklarla bağlar kuracaklar. Yeni bir entegre oyuncak hattı ile bir araya gelen arkadaşlık, mücadele ve rekabet etrafında şekillenen hikayeler ile ” Bakugan Battle Planet” nin şimdiye kadarki en büyük ve dinamik serilerinden biri olacak.

 

2a5565e842ef1cd12daadb4a6c7e64801524072071 full 1 - bakugan battle planet serisi aralık ayında geliyor! - figurex anime haber

 

Spin Master  geçtiğimiz Kasım ayında 2018 veya 2019 yıllarında Bakugan’ı yeniden piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Şirket aynı zamanlarda Bakugan Battle Planet içinde bir marka açmıştı. Projeye Ocak ayında Nelvada ve TMS Entartainment’de katıldı.

Biliyor muydunuz Franchise’nin Bakugan sayesinde 2009 yılında Toy of the Year Awards’da ödül kazandı. Ödül kazandıktan sonra adı neredeyse tamamen unutulan bir oyuna dönüşmesi biraz üzücü tabi. Ama ne yapalım adamlar animeyi uzattıkça uzatmaya çalıştılar ve sonuç berbat oldu. Bu bizim suçumuz değil.

Şunu da şöyle koyayım da biraz nostalji olsun.

https://youtu.be/xibQfzxPu4c

Son bir şey daha. Hadi herkes favorisi olan bölgeyi yoruma yazsın. Bölgeydi dimi bunlar? Yanlış hatırlamıyorum. Neyse benim favorim hep Ventus olmuştur. Hep de öyle kalacak.

 

9f7ef8cb409ea7d92e7855e7973d5f341524071920 full 1 - bakugan battle planet serisi aralık ayında geliyor! - figurex anime haber

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

13 thoughts on “Bakugan Battle Planet Serisi Aralık Ayında Geliyor!

 1. Recep dedi ki:

  haydronoid (darkus elementi)

 2. Remzi dedi ki:

  Kaç aralıkta başlicak favorim pyrus ve dragon

 3. Kerim Demirkaynak dedi ki:

  Burak napıyorsun burada?

 4. kdk dedi ki:

  hiç yapmasalar daha iyiymiş . onun yerine aynı grafiklerle 5.sezon gelse daha iyiydi

  1. RoxFlick dedi ki:

   Aynen ya bende görünce bune dedim eskisi gibi tutmaz

 5. DarkusHelios dedi ki:

  Darkus adamdir net

 6. Burak dedi ki:

  Bölge değil element 🙂 darkus ve pyrus ❤❤

 7. Ygtt dedi ki:

  Pyrus oyuncusuyum turnuva grubumuz bile var 🙂

 8. erencan çayır dedi ki:

  favorim spectra ve darkus helios

 9. Hydranoid dedi ki:

  Sabırsızlıkla Bekiliyorum Benim Favorim DARKUS

Bir cevap yazın