in

Bakugan Battle Planet Serisi Aralık Ayında Geliyor!

Bakugan Battle Planet Serisi Aralık Ayında Geliyor! Yanlış okumadınız Bakugan gerçekten de geri dönüyor. Ah ah eskiden nede çok izlerdik Cartoon Network’de. Henüz Cartoon Network’ün ülkemizde yeni yeni ünlendiği zamanlardı. Bakugan sayesinde birden patlama olmuştu. İlkokullusu liselisi televizyon başına gider Bakugan başlayacak diye beklerdi. Sonra oyuncakları falan çıktı herkes kapışmaya başladı. Turnuvaları falan da oluyordu. Tabi bunların hepsi ilk serideydi. Sonra yeni seriler geldi Bakugan Bakugan’lıktan çıktı. Uzaylılar başka boyutlar falan derken olay iyice tuhaflaştı ve artık insanların izlediği ama izlerken aynı heyecanı hissedemediği bir boyuta  geldi.

Hala izlerdik ama izlerken de bir yandan “Ya bu Drago gene power up aldı kazandı ” derdik çünkü arkadaş her bölüm ayrı power up alırdı. Bildiğim kadarıyla power up konusunda hala bir numarada o var.

Neyse asıl konumuza dönelim. Bakugan Battle Planet‘e yani.

Kanadalı oyuncak ve medya şirketi olan Spin Master ile işbirliği içinde olduğu TMS Entartainment ve Corus Entartainment yeni bir oyuncak serisinin yanında yeni bir Bakugan sezonunun da olacağını bildirdi.

Aralık ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde Cartoon Network kanalında, Kanada’da Teletoon kanalında prömiyeri yapılacak. Ayrıca 2019’da Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Latin Amerika ve henüz tarihi belli olmasa da Avusturalya ve Yeni Zellanda’da da Cartoon Network kanalında yayınlanacak.

Spin Master’a göre yeni seri;

Hikaye gene Dan ve arkadaşları etrafında geçecek. Dünyadaki ilk çocuklar Bakugan olarak bilinen gizemli yaratıklarla bağlar kuracaklar. Yeni bir entegre oyuncak hattı ile bir araya gelen arkadaşlık, mücadele ve rekabet etrafında şekillenen hikayeler ile ” Bakugan Battle Planet” nin şimdiye kadarki en büyük ve dinamik serilerinden biri olacak.

 

 

Spin Master  geçtiğimiz Kasım ayında 2018 veya 2019 yıllarında Bakugan’ı yeniden piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Şirket aynı zamanlarda Bakugan Battle Planet içinde bir marka açmıştı. Projeye Ocak ayında Nelvada ve TMS Entartainment’de katıldı.

Biliyor muydunuz Franchise’nin Bakugan sayesinde 2009 yılında Toy of the Year Awards’da ödül kazandı. Ödül kazandıktan sonra adı neredeyse tamamen unutulan bir oyuna dönüşmesi biraz üzücü tabi. Ama ne yapalım adamlar animeyi uzattıkça uzatmaya çalıştılar ve sonuç berbat oldu. Bu bizim suçumuz değil.

Şunu da şöyle koyayım da biraz nostalji olsun.

Son bir şey daha. Hadi herkes favorisi olan bölgeyi yoruma yazsın. Bölgeydi dimi bunlar? Yanlış hatırlamıyorum. Neyse benim favorim hep Ventus olmuştur. Hep de öyle kalacak.

 

B-Project 2. Sezonu 2019'da Geliyor!
Strike the Blood III OVA Duyuruldu

13 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

Loading…

Kazoku no Hanashi Live-Action

Kazoku no Hanashi Live-Action Uyarlaması Geliyor

B-Project 2. Sezonu 2019’da Geliyor!