Japonyalı ünlü komedyen Tekken’in flip mangasından uyarlanan “ Kazoku no Hanashi Live-Action” Kasım 23’de vizyona giriyor.

Kazoku no hanashi live-action

Filmde yer alan oyuncular ise (soldan sağa);  Riko Narumi (Takuya’nın çocukluk arkadaşı) , Sabura Tokito (Takuya’nın babası), Masaki  Odaka (başrol Takuya Kobayashi),Naomi Zaizen (Takuya’nın annesi)

Kazoku no hanashi live-action

Yönetmenliğini Takeyoshi Yamamoto’nun yaptığı filmde metin yazarlığını Miho Aotsuka üstleniyor.

Daha önce kısa filmi çekilen manga, ailesi elma çiftliğine sahip olan bir gencin hayat hikayesini konu almakta. Baş kahramanımız küçükken kendisine rol model olarak gördüğü babasının mesleğini yapmak isterken, büyüdükçe ailesinden ve bu isteğinden uzaklaşıyor. Tokyo’ya taşınıp profesyonel müzisyen olmaya çalışan Takuya pek çok kez başarısızlığa uğruyor. Takuya’nın yaşadığı tüm başarısızlıklara rağmen ise ailesi ona para göndermeye devam ederek desteklerini hiç kesmiyorlar.

Tekken 2013 de The Shinano Mainichi Shimbun gazetesinin planlaması kapsamında aynı adlı flip book’un kısa filmini hazırladı. 17th Adfest Awards’ Film Lotus kategorisinde Silver ,Press Lotus kategorisinde ise Bronz ödüllerini aldı.

Tekken’in en ünlü yapımı ise Pendulum adlı bir flip book manga. Bu flip book elle çizilen 1.620 resimden oluşuyor. Ünlü rock grubu Muse, Exogenesis: Symphony Part 3 adlı şarkısının klibi için Pendulum adlı bu flip book animasyonunu kullandı.

Kaynak : Kazoku no Hanashi Official Website

Not: Muse sevenler ve şarkıyı merak edenler için bu güzel  klibi aşağıya bırakıyorum 🙂

Back to list

Bir cevap yazın