Strike the Blood III için beş OVA çekileceği duyuruldu. Pazar günü, Akihabara’da düzenlenen “Aki no Dengekisai” etkinliğinde, Gakuto Mikumi’nin okul aksiyon fantezi ışık romanı serisine dayanan yeni bir OVA’nın, her biri için iki bölümle beş ciltlik olarak yayınlanacak olan Strike The Blood III adlı etkinliğinde duyuruldu. İlk sesinin 19 Aralık 2018’de yayınlanacağı belirlendi. Bir de tanıtım videosu yayınlandı.

OVA ” Strike the Blood III ” yayın programı:

1. cilt (1. ve 2. bölüm): 19 Aralık 2018
2. cilt (3. ve 4. bölüm): 27 Mart 2019
3. cilt (5. ve 6. bölüm): 29 Mayıs 2019
4. cilt (7. ve 8. bölüm): 24 Temmuz 2019
5. cilt (9. ve 10. bölüm): 25 Eylül 2019

Opening ve tema şarkısı olan  “Blood and Emotions”   Kishida Kyoudan & The Akeboshi Rockets tarafından seslendirilirken ending şarkısı  “LOVE STOIC”  Risa Taneda tarafından seslendirildi. Aynı zamanda animenin kadın baş rolü olan Yukina Himeragi karakterini de seslendiriyor. Birincisi, 5 Aralık 2018’de piyasaya sürülecek olan bir sonraki 4. albüm “REBOOT” albümüne dahil edilecek.  Aiba Asagi VA Asami Seto’nun “Save Our Sanctuary” adlı şarkısının yeni şarkısı olan “The Sanctuary” adlı şarkısının da yer aldığı CD’nin CD’si, 19 Aralık’ta piyasaya sürülecek.

Ayrıca, beş yeni karakter ve seslendirmenleri de açıklandı.

Aralık: Lynn
Takehito Senga: Kousuke Toriumi
Carly: Hikaru Akao
Rigi: Shun Horie
Raan: Anzu Haruno

Strike the Blood III Konusu

Kojou Akatsuki’nin Itogami Adası’ndaki Demon İlçesi’nde sıradan bir lise öğrencisi olarak geçirdiği günlerde, bir vampirin dikkat çekici yetenekleri ile kadersel bir yaşar.  En çok sadece bir efsane olduğu düşünülen son derece güçlü bir vampir olan dördüncü primogenitor olduğu keşfedildiğinde, dikkatin merkezine itilmeden çok uzun sürmez. Kojou’nun yıkıcı potansiyelinden korkan Aslan Kralı Organizasyonu, bir çırak-şaman, Yukina Himeragi’yi izlemeye çağırıyor ve bir tehdit oluşturuyor, dünyanın en güçlü vampiri olarak görülen çocuğu öldürüyor. Durumla birlikte zorlanan iki kişi, Kojou’nun yetenekleriyle başa çıktığı ve her ikisinin de kenti çeşitli yeni ortaya çıkan kaotik güçlerden korumaya çalıştığı gibi olası bir ittifak oluşturmuyor.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın