Anime Haber

Ünlü Basketbol Mangası Dear Boys 4 Ekim’de Dönüyor

a4b1744672a19425e32a904b4f3308331536193659 full

Dear Boys Mangası 4 Ekim’de Geri Dönüyor

Dear Boys mangasını daha önce duymuş muydunuz ? Efsane Basketbol mangası Slum Dunk ‘tan önce yayınlanmış bir mangadan bahsediyoruz.

 

Shounen Magazine dergisinde Hiroki Yagami tarafından serileştirilen manga 1989 yılında yayın hayatına başlamıştı. 15  Ağustos 2017 de aran veren manga bir yılın ardından nihayet dönüş yapıyor. 6. hikaye Arc’ını yayınlayacak olan manga için 26 bölümlük bir anime serisi de çekilmişti. 2003 yılında yayınlanan anime serisi büyük ilgi toplamıştı ama her zaman ki gibi hangi güzel animenin ikinci sezonunu getiriyorlar ki bu Japonlar.

Anime ve manganın konusunu merak edenler için :

Aikawa Kazuhiko prestijli bir lise olan Tendoji kolejinin basketbol takımı kaptanıdır. Bir kasabaya taşınır ve burada Mizuho lisesinin basketbol kulübüne katılmaya karar verir. Fakat Mizuho basketbol takımı prestijli olmaktan çok uzaktır. Takımın hali içler acısıdır. Yine de, Kazuhiko‘nun ısrarı, tutkusu ve basketbol yetenekleri, fonksiyonel olmaktan uzak olan basketbol takımının diğer takım üyelerine  tekrar çalışmaya başlamak için ilham verir. Amaç, tüm genç basketbol oyuncularının rakipleriyle rekabet etmeleri için ulusal turnuvalarda oynamaktır. Beş kahramanın gençlik hikayesi: Fujiwara Takumi, Ishii Tsutomu, Dobashi Kenji, Miura Ranmaru ve Aikawa Kazuhiko, Mizuho lise basketbol takımının canlı performansıyla başlar.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın