Yapımcı Şirket: Ubisoft Montreal

Yayıncı Şirket: Ubisoft

Platformlar: Microsoft Windows

Çıkış Tarihi: 5 Şubat, 2015

Oyun Türü: Strateji

Oyun Modu: Singleplayer

 

Yine ismi kendinden uzun bir oyunla karşınızdayım. İsmi gerçekten fazla uzun fakat bunu karşılayacak nitelikte güzel bir oyun da aynı zamanda. Oyunumuz Hack&Slash tarzı. Oyun türünü mobil oyun olan Clash of Clans‘a benzetebilirsiniz. Ancak oynanışı çok farklı.

Düşmanlarla mücadelelere atılıp, hazineden hazineye koştuğumuz bir oyun. Yapımcıların mizah anlayışları da gayet geniş. Esprili diyaloglar, komik karakter animasyonları gibi oyun içinde sizi güldürebilecek birçok detay var.

The-mighty-quest-for-epic-loot-3

 

Bu oyunda amaç yeryüzündeki kalelere değil, gökyüzünde asılı duran kalelere saldırmak. Evet doğru duydunuz. Havada duran kalelere saldırıp yaratık engellerini ve tuzakları aşarak en son odaya ulaşmaya çalışıyorsunuz. En son odaya ulaştığınızda ise sizi güzel bir ödül bekliyor. Oyuna singleplayer dedik fakat gerçek zamanlı olduğu için saldırmayı seçtiğiniz kaleler gerçek oyuncuların kaleleri oluyor.

The-mighty-quest-for-epic-loot-51

 

Tabii siz de kalenizi yapıyorsunuz, tuzaklar ve yaratıklarla dolu engeller koyuyorsunuz ve başkalarının size yapabileceği saldırıları engellemeye çalışıyorsunuz. Ayrıca karakterimizin özel skilleri de var ve bunları ister yoldaki ufak yaratıklara ister bosslara kullanarak zafere ulaşmaya çalışıyorsunuz. Ancak bosslar bazen taktiksel oynanmayan bir stratejiyle öldürülemeyecek kadar güçlü olabiliyorlar. Bu yüzden oyundaki stratejinize ve planlamalarınıza dikkat etmelisiniz.

The-mighty-quest-for-epic-loot-screen-3

 

Oyunun grafikleri gayet hoş ve renkli. Üstelik kendi adıma konuşacak olursam, ben gökyüzünde geçen oyunları çok severim. Bu oyunun atmosferi gerçekten muhteşem. Yaratık çizimleri de çok uygun modellenmiş. Oyunun görseline baktığınızda herşeyin birbiriyle uyumlu göründüğünü farkedebiliyorsunuz. Böyle hoş bir oyun ücretli de değil. Bence oyunu daha önce oynamadıysanız derhal indirmelisiniz.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın