Oyun

Arche Blade – İnceleme

Yapımcı Şirket: Codebrush Games

Yayıncı Şirket: Codebrush Games

Çıkış Tarihi: 29 Mart, 2011

Oyun Türü: Aksiyon, Dövüş

Platformlar: PC

Oyun Modu: Multiplayer

 

Daha önceden Aksiyon türünde bir MMO ile karşılaşmamış olan birçok oyuncu olduğunu düşünüyorum. Karşılaşmış olabileceğiniz oyunlar da çok eskilerden kalmadır büyük ihtimalle. Codebrush Games bunu tekrarlamak ve MMO Fighting türü oyunları geri getirmek için güzel bir adım atmış.

Tamamen PVP odaklı bir oyun diyebiliriz. Kombo yapma üzerine bir oyun daha fakat karşınızdakiler gerçek oyunculardan oluşunca hedefinizi seçmekte biraz zorlanabiliyorsunuz. Fakat bu zorluğu yapımcıların oyuna eklediği, istediğinizde girebileceğiniz training bölümüyle geliştirebiliyor ve oyuna daha kolay alışabiliyorsunuz.

Archeblade5

 

Kombo sıralamalarını yapmak çok fazla zorlamıyor, yapacağınız komboyu düşmanlarınıza tutturabilirseniz tabii. Saldırı çeşitliliği bir Continent of the Ninth‘deki kadar fazla olmasa da güzel kombolar yapıp düşmanınızı alt etmek için yeteri kadar skill‘e sahipsiniz. Ayrıca oyunda seçebileceğiniz karakterlere League of Legends‘ten gördüğümüz kostüm sistemindeki gibi kostümler alabiliyor ve bunları oyun içerisinde aktif olarak kullanabiliyorsunuz.

ArcheBlade-13

 

Mekan dokuları benim çok hoşuma gitti. Skill‘ler fazla canlı ve bu ortam atmosferine pek uyumlu bir görüntü yaratmıyor gibi. Fakat kötü grafiklere sahip bir oyun değil, sadece uyumluluk konusunda çok göze batmayacak bir sıkıntısı var. Bunu da ilerleyen zamanlarda bir güncelleme ile aşabileceğini düşünüyorum. Bu arada oyunu Steam üzerinden ücretsiz olarak indirip oynayabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın