Spor Anime Önerileri Liste 2 ile herkese bir kez daha merhabalar,

Daha önce Facebook sayfamızda Spor Anime Önerileri Liste 2 ‘yi hazırlayacağımı söylemiştim. Şu sıralar oldukça sardım spor animelerine 😀 Hazır hissiyatı soğumamışken ikinci bir öneri listesi hazırlayalım.

Daha Önceki liste için Spor Anime Önerilerine tıklayınız.

Ashita no joe

D4ba23ea63afe2a0f001d5427beec58b1514767199 full - spor anime önerileri liste 2 - figurex anime önerileri

Tür : Spor, Shounen, Dram

Yıl : 1970

Bölüm Sayısı : 79

Konusu :

Joe Yabuki, sorunlarına tek çözümü onlara yumruk atmak olan sorunlu bir genç. Görgü ve disiplinden mahrum olduğu özelliklerini kendi kendine öğrendiği dövüş yeteneklerini telafi ediyordur. Bir gün, Doya’nın kenar mahallelerinde dolaşırken, Joe yerel çeteyle kavga eder. Çok sayıca fazla olmasına rağmen, onları zahmetsizce yenerek Danpei Tange’nin yani- eski bir boks antrenörü alkolik bir adam – dikkatini çeker. Potansiyelini görerek, Joe’yu Japonya’nın en büyük boksörüne yetiştirmeyi teklif eder. İlk başta, Joe Danpei’yi umutsuz bir sarhoş olarak redder; ancak eğitmen hayatını kurtardıktan sonra, onunla birlikte yaşamayı ve boks sanatını öğrenmeyi kabul eder. Ne yazık ki, Joe’nun kişiliği onu asil bir öğrenci yapar ve sık sık eski yöntemlerine geri döner.

Yeni kariyerinin sert dünyasında hayatta kalmak için, Joe’nun danışmanına güvenmesi ve kendisine öğretilen teknikleri öğrenmesi gerekiyor. Bununla birlikte, profesyonel bir boksör olma yolu, cesaretini sonuna kadar test edecek mücadelelerle doludur.

Chihayafuru

Chihayafuru. Full. 1846974 - spor anime önerileri liste 2 - figurex anime önerileri

Tür : Spor, Josei , Slice of Life

Yıl : 2013

Bölüm Sayısı : 25+

Konusu :

İstekli ve erkeksi bir kız olan Chihaya Ayase, ablasının gölgesinde büyür. Kendi hayalleri olmadan, Arata Wataya ile tanışana kadar yaşamdaki payından memnundur. İlköğretim sınıfındaki sessiz transfer öğrencisi,  Klasik Yüz Şiirleri Antolojisinden ilham alan fiziksel ve zihinsel açıdan zorlayıcı bir kart oyunu olan rekabetçi karuta ile tanışır. Arata’nın oyuna olan tutkusu ile büyülenen ve Japonya’da en iyisi olma ihtimalinden ilham alan Chihaya, hızla karuta dünyasına aşık olur. Harika Arata ve onun kibirli ama çalışkan arkadaşı Taichi Mashima ile birlikte yerel Shiranami Topluluğuna katılır. Üçlü, koşullar pasif olana kadar pastoral çocukluk günlerini birlikte oynayarak geçirir.

Şimdi lisede, Chihaya bir karuta otakusuna dönüşür. Omi Jingu’da ulusal şampiyonluk konusundaki görüşlerini belirleyerek Belediye Mizusawa Yüksek Rekabetçi Karuta Kulübü’nü kurmayı hedefler. Şimdi kayıtsız Taichi ile tekrar bir araya gelen Chihaya’nın bir karuta takımı kurma hayali gerçek olmaktan sadece bir adım ötede: üyelerini kendine uygun bir oyun tutkusu ile bir araya getirmek zorunda.

All Out

All out altyazi org 01 - spor anime önerileri liste 2 - figurex anime önerileri

Tür : Spor, Komedi, Shounen

Yıl : 2016

Bölüm Sayısı : 25

Konusu :

Gion Kenji her zaman boyu konusunda sıkıntı yaşayan bir öğrencidir. Boy kompleksi yüzünden kendinden uzun yaşıtlarıyla kavga etme eğilimindedir. Iwashimizu Sumiaki ise onun tersine boylu poslu, kalıplı olmasına rağmen çok utangaç ve içine kapanıktır. Okulun giriş seramonisinde Iwashimizu bir kaç serseri öğrenci tarafından zorbalığa uğrar ama onlar karşısında korkar ve hiç bir şey yapamaz. O sırada oradan geçen Gion onu kurtarır ve beraber kaçmayı başarırlar. Kaçarken Rugby takımının antrenmanını gören Gion büyülenir. Küçük vücudu ile devasa adamları devirme fikri iyice aklına yerleşir. Fakat Iwashimizu tam tersine bu fikirden nefret eder ve Rugby takımına katılmayacağını söyler. Onu ikna çabalarına uğraşırken eskiden bir Rugby oyuncusu olduğunu ve takım arkadaşını sakatladığı için Rugby’i bıraktığını öğrenir. Fakat Gion vazgeçmez. Iwashimizu’nun içindeki Rugby ateşini tekrar yakmakta kararlıdır.

Ballroom e Youkoso

1a7254274111bdafb3ed523dc85b6bba86cef1d536e2d18c033b7179f17f31da - spor anime önerileri liste 2 - figurex anime önerileri

Tür : Shounen, Komedi, Spor

Yıl : 2017

Bölüm Sayısı : 24

Konusu :

Tatara Fujita, gelecek için özel bir planı olmayan utangaç bir ortaokulöğrencisidir. Her türlü yüzleşmeden kaçınarak ve kalabalığa karıştırarak yaşamdan geçmeyi planlar. Fakat bazı kabadayılar onu para için taciz ettiği için kaçmak beladan kurtulmak için yeterli değil. Neyse ki, O, Kaname Sengoku adlı bir adam tarafından kurtarılır.

Kaname, Tatara’yı dans stüdyosuna davet eder. Normalde böyle bir yere asla ayak basmasa da, Tatara, Sengoku’nun dans yeteneği tarafından büyülenir. Tatara, stüdyoda sık sık pratik yapan diğer sınıf arkadaşı Shizuku Hanaoka ile dans etme fırsatı verilir. Tatara dans ile birlikte kaçarak yaşama hastalığından kurtulabileceğini hisseder. İyileşme konusunda ciddi ve tutkulu bir sürüşle Tatara, rekabetçi dans dünyasına yolculuğuna başlar.

Baby Steps

C6db281f8e8b5507ba44a79cc3e31a16 - spor anime önerileri liste 2 - figurex anime önerileri

Tür : Spor, Shounen, Romantizm

Yıl : 2014

Bölüm Sayısı : 25 +25

Konusu :

Çalışkan ve metodik onur öğrencisi Eiichirou Maruo, sağladığı endişelerden dolayı boş zamanlarında daha fazla egzersiz yapmaya karar verir. Bu nedenle, bir el ilanı gördükten sonra birinci sınıf yılının başında Güney Tenis Kulübü’ne katılır. Kulüpteki serbest duruşması sırasında spora olan sevgisi nedeniyle profesyonel bir tenisçi olmaya kararlı olan bir başka birinci sınıf öğrencisi olan Natsu Takasaki ile tanışır. Buna karşılık, Eiichirou’nun çalışma odaklı yaşamı vardır. Çünkü yapmak zorunda olduğu şey olduğuna inanıyor, zevk aldığından değil. Ancak, monoton günleri tenis oynadıkça daha da büyülenirken biter.

Days

Days anime bentobyte - spor anime önerileri liste 2 - figurex anime önerileri

Tür : Spor, Komedi, Shounen

Yıl : 2016

Bölüm Sayısı : 24

Konusu :

Days, özel bir beceriye sahip olmayan, tutkulu bir kalbi olan ve okula başlamak üzere, utangaç ve beceriksiz bir genç olan Tsukushi Tsukamoto’nun mücadelelerini takip ediyor. Bir gün, zorbalığa maruz kalan Tsukushi, aslında izole bir futbol dehası olan Jin Kazama adında eksantrik bir adam tarafından kurtarılır. Jin o sırada arkadaşlarıyla halı saha maçı yapmaktadır. Adam eksiliği nedeniyle kurtardığı çocuk Tsukushi’yi de davet eder. Yeteneği olmayan fakat inanılmaz dürüst bir tutkusu olan Tsukushi Jin’i büyüler. Jin sayesinde futbol dünyasına adım atmaya karar verir. Tsukushi’nin hayatı, lise futbolunun dünyasına sürüklendikçe değişmeye başlar. Takım arkadaşlarıyla birlikte evrimini ünlü Seiseki lise futbol kulübüne ve maçlarına göre ilerletir.

Capeta

Capeta %2ban%2bunderrated%2banime - spor anime önerileri liste 2 - figurex anime önerileri

Tür : Shounen , Spor, Dram

Yıl : 2004

Bölüm Sayısı : 52

Konusu :

Taira Kappeita veya Capeta, 4. sınıf öğrencisidir. Çok küçükken annesini kaybetmiştir. Babasının önünde sertmiş gibi davranmasına rağmen, aslında yalnız hisseden bir çocuktur. Bir gün, babası iş yerinden önemsiz araba parçalar getirir ve oyuncak bir yarış arabası yapar. Bu onun arabalara olan hayranlığının başlangıcı olmuştur. Ne zaman boş vakit bulsa arabaların çok olduğu yerlere gidip onları izler. Oğlunun arabalara olan tutkusunun farkında olan babası ona bir yarış arabası almak ister fakat bunun için fakirdir. Yine de oğlunun araba tutkusunu yerine getirmek için eski parçaları toplayıp bir yarış arabası yapmaya çalışır. Bu eski püskü parçalarla yapılmış araba Capeta’nın araba dünyasına girişinin ve maceralarının anahtarı olacaktır.

Giant Killing

Giant killing 02 - spor anime önerileri liste 2 - figurex anime önerileri

Tür : Spor,Seinen, Dram

Yıl : 2010

Bölüm Sayısı : 26

Konusu :

Doğu Tokyo United (ETU) son bir kaç yıldır Japonya’nın en iyi futbol liginde mücadele etmektedir. Fakat bir türlü başarılı olamamışlardır. Sadece küme düşmekten kaçınmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar . Yine de takım arka arkaya beş maç kaybeder ve bu da taraftarların bile onları terk etmeye başlamasına yol açar. Dahası söylentiler ana belediyenin takım için desteklerini geri çekeceğini haber verir. Genel müdür Kousei Gotou’nun baskısı altında bulunan yönetim kurulu bir kumar oynar ve yeni bir koçu yani biraz eksantrik Takeshi Tatsumi’yi işe alır.Tek sorun eski bir ETU sporcusu olan Takeshi takımda hain olarak bilinmektedir. Yıllar önce oynadığı takımdan başarılı olunca İngiltere ligine gittiği için herkes ondan nefret etmektedir. Takeshi’nin nefret dolu taraftar ve takıma karşı mücadelesini anlatan güzel bir seinen seri.

Over Drive

01a336f85e06ebb960a35d59f15ebbef - spor anime önerileri liste 2 - figurex anime önerileri

Tür : Spor,  Shounen

Yıl : 2007

Bölüm Sayısı : 26

Konusu :

Tour de France, dünyanın en büyük bisiklet yarışıdır. Şimdi, Tour de France tarihine yeni bir başarı kaydedilecek. En iyi yarışçı Shinozaki Mikoto adında bir Japon çocuktur. “Neden bisiklet kulübümüze katılmıyorsunuz?” dedi Fukazawa, Shinozaki Mikoto’nun gizli aşkı. Ne yazık ki, Shinozaki lise öğrencisi olmasına rağmen, nasıl bisiklet süreceğini bilmiyordur. Bisiklet kulübünün ne olduğu hakkında hiçbir fikri olmadan, ciddi bir şekilde pratik yapmaya başlar. Bu zorluğun üstesinden geldikten sonra, pedal çevirirken, aklında 15 yıl boyunca yanan bir şeyi ateşler.”Kendimi bisiklet sürmeye adamak istiyorum.” Arkadaşları ve rakipleri ile başarısızlık yaşayarak, en iyi yarışçı olmaya doğru pedallar.

Touch

- spor anime önerileri liste 2 - figurex anime önerileri

Tür: Spor, Shounen, Dram

Yıl : 1985

Bölüm Sayısı: 101

Konusu :

Hikaye üç karaktere odaklanıyor: Uesugi Kazuya, ikiz kardeşi Tatsuya ve Asakura Minami. Kazuya, yetenekli olduğu için kasabasının sevgilisidir, çalışkandır ve ortaokul beyzbol takımı için as atıcısıdır. Tatsuya, kendisinden daha yetenekli olmasına rağmen, spot ışığını Kazuya’ya bırakma hayatını yaşayan umutsuz bir gevşektir. Minami, güzel bir çocukluk arkadaşıdır ve her türlü niyet için, her ikisine de eşit davranan komşu kız kardeşidir. Toplum, Kazuya ve Minami’nin Tatsuya da dahil olmak üzere mükemmel bir çift olacağını varsayıyor. Ancak, zaman ilerledikçe, Tatsuya, Minami’yi Kazuya’ya bırakma pahasına olması dışında, kardeşi uğruna her şeyi feda etmeye istekli olduğunu anlamak için büyür. Ve öyleyse, Tatsuya’ya kendisini küçük erkek kardeşi üzerinde kanıtlamaya çalışırken, üçünün ilişkisini nasıl etkilediğini ve her iki kardeşin de Minami’nin yaşam boyu hayallerini gerçekleştirme girişimlerini anlattığı anlatılıyor.

Wangan Midnight

Wangan midnight - spor anime önerileri liste 2 - figurex anime önerileri

Tür : Aksiyon, Spor, Seinen

Yıl : 2007

Bölüm Sayısı : 26

Konusu :

Hikâyenin kökleri, gerçekte “Wangan” olarak bilinen, Tokyo’nun Shuto Expressway’de meydana gelen asıl sokak yarışından geliyor (en çok otoyoldan bahsetmek için kullanılsa da). , tüm ülkedeki en düz yol. Elbette, oldukça fazla sayıda ağır kamyon dahil olmak üzere başa çıkmanız gereken çok fazla trafik var. Bu nedenle, eylem doğal olarak tehlikelidir ve enkazlar yaygındır. Üflemeli motorlar ayrıca, özellikle aşırı yüksek güçlü motorlarda sıkça rastlanan bir tehlikedir.

Bir gün, üçüncü sınıf lisesi öğrencisi olan Akio Asakura, Fairlady Z’sini (Z31) kullanıyor ve bir doktor olan Tatsuya Shima tarafından siyah Porsche 964 Turbo’da (“BlackBird” olarak adlandırıldı) meydan okuyor. Yolcu koltuğunda bir arkadaşı ve arkada iki kızı olan Akio, acımasızca kazanmaya çalışır, ancak mağlup olur. Daha hızlı olmaya kararlı olduğu halde, hurdalıkta bozulmamış, çiziksiz gece yarısı mavisi Fairlady Z (S30) gördüğünde arabasına parça almak için hurdalığa gider. Neden böyle bir makinenin hurdaya atıldığını merak eder ve satın alır. Kısa süre sonra, ayarlanmış bir L28 motoru nedeniyle aracın doğal olarak hızlı olduğunu gördü, sıkıldı ve 620bhp üreten ikiz turbolarla birlikte 3.1 litreye düştü. Ayrıca, otomobilin önceki sahiplerinin hepsinin, ilk sahibinin ölümünden başlayarak talihsiz kazalar yaşadığını tespit etti. Manga, Akio’nun çeşitli buluşmalarını takip ediyor, ancak merkezi komplo, üstünlük için BlackBird ile olan sürekli savaşı etrafında dönüyor.

Yawara

Img 0005 - spor anime önerileri liste 2 - figurex anime önerileri

Tür: Komedi, Spor, Romantizm

Yıl : 1989

Bölüm Sayısı : 124

Konusu :

Yawara! komedi ve romantizm unsurları ile bağlanmış bir spor animesidir. Ortalama bir Japon liseli kızının yaptığı şeyleri yapmakla ilgilenen bir liseli kız olan Yawara Inokuma ile başlar; Bununla birlikte, Judo’da yıllardır Judo süper starı olarak sakladığı daha büyük planları olan dedesi Jigorou (Eski Japonya Judo Şampiyonu) tarafından eğitilir. Böylece Yawara maçlarda ve turnuvalarda performans göstermek zorunda kalır. Son planı Yawara’nın “Olimpiyatlarda Altın Madalyayı Kazanma ve Ulus Onur Madalyası kazanmasıdır”.

Spor anime önerileri yazımız şimdilik buraya kadar. Sizde sevdiğiniz spor animeleri önerileri bizimle paylaşmayı unutmayın. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

Daha önceki Spor Anime Önerileri Listemiz için bu başlığa tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın