Herkese merhaba. Bugün size yeni final vermiş bir Netflix serisi olan She-Ra ad The Princesses of Power‘ı tanıtacağım. Final sezonu daha bu cuma geldi ve bende dayanamayıp hemen izledim. Bittiği gibi de soluğu burada aldım. Yani sizin yanınızda. Hadi size seriyi tanıtayım.

 

She ra - she-ra and the princesses of power tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Sezon Sayısı: 5

Konusu: Adora kendi bildi bileli Korku bölgesinde yaşamış ve Prenses’leri yenmek için eğitim almıştır. Korku Bölgesindekilere göre Prenses’ler sihirli güçleri olan korkutucu düşmanlardır. Daha önce hiç bir Prenses ile karşılaşmadığı için Adora’da öyle düşünmektedir. Bir gün arkadaşı Catra ile birlikte gizlice Korku Bölgesinin dışına çıkarlar. O günden sonra Adora rüyasında sürekli orayı gömeye başlar ve birinin onu çağırdığını hisseder. Tekrardan oraya gittiğinde ise She-Ra’nın kılıcını bulur.

 

Benim düşüncem…

Bu seride aslında benim can sıkıtısından başladığım bir seriydi. Dört sezonu var düşüncesi ile kim uğraşacak şimdi diye diye erteleyip durmuştum. Ama bu zamanlarda sahura kadar ayakta kaldığım için ve bir süre sonra internette boş boş gezmek sıktığı için başlayayım ne olacak ki deyip başladığım ve nerdeyse her akşam bir sezon ya da yarısını izlediğim bir seri haline geldi. Bu yüzden dört sezon bir hafta olmadan bitmiş oldu.

Oldukça eğlenceli ve komik bir seriydi. Beni şaşırtan ilk şey herkesin tasarımı insan olur diye düşünüyordum tabi bu nerdeyse ilk beş dakika içinde çürütüldü çünkü Adora’nın takım arkadaşlarından biri nerdeyse iki metrelik bir kertenkeleydi. Şaka değil harbi fosfor yeşili bir kertenkeleydi. Sonra insan kedi Catra geldi. Kendi kendime dedim ki hadi ama burası kötülerin yeri kesin deneylerle bu hale gemişlerdir. Kendimi böyle avuttum. Ama öyle değilmiş. Meğersem gezegendeki herkes bir tuhafmış.Prenses’lerin bölgesinde keçiden tutun mantar, ahtapot ne ararsan var.

She-Ra Prenses’ler tarafından çok iyi bilinen bir efsane. Korku bölgesindekilerinse bu efsaneden haberleri bile yok. Son She-Ra bin yıl önce gelmiştir ve ondan sonra bir She-Ra gelmemiştir. Adora’ya kadar. Bunun nedenini başlarda öğrenemiyoruz ama üçüncü yada dördüncü sezondu tam emin değilim bunun nedenini ve Adora’dan önceki She-Ra yı görüyoruz.

Prenseslerde oldukça ilginç ve eğlenceli. Her birinin farklı farklı güçleri var ve hepsi ayrı komedi tipler. 11.5 yaşında Frosta adında bir Prenses var ve dövüşmeye bayılıyor. Parfuma adında meditasyon ve pozitif enerji hastası bir prenses var. Mermista adında bizim zamanımızda yaşasa elinden telefonu düşürmeyecek bir karaktere sahip bir prenses var. Glimmer adında parıltılar saçan bir prenses var ve birde onun melek annesi. O da bir Prenses. Yalnız melek derken gerçek melek yani kanatlılarından. Birde benim favorim olan teknoloji manyağı ve grubun en eğlencelisi (bana göre) Entrapta var. Onu izlemek çok eğlenceli ya.

Tenor 1 - she-ra and the princesses of power tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

 

Tabi başka prenseslerde var ama nerdeyse son sezona kadar pek işlevleri olmuyor o yüzden bahsetmeye gerek olduğunu düşünmüyorum.

Adora’nın She-Ra‘lık üzerine çalışmaları ve aynı zamanda diğer Prenses’leri toplamaya çalışmasını izlemek oldukça eğlenceli. Çünkü hepsi ayrı kafadan ve onları ikna etmekte o kadar kolay değil. She-Ra‘ya rağmen. Hatta kabul etmeyen Prensesler bile oluyor.

Prenses olmadığı halde yardımcı olan bir sürü başka karakter de oluyor. Örneğin Sea Hawk.

Tumblr inline pnveyhqhco1s8lqng 500 - she-ra and the princesses of power tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Adam komedi ya. Başta bıyık yüzünden sevmemiştim ama sonra bıyıksız bir resmini gördüm ve bu hali hoşuma gitmeye başladı. O kadar beğenmedim yani. Adamın gemileri yakmak gibi bir kötü ama eğlenceli bir huyu var.

Kısacası serideki kötü karakterlere kadar herkes eğlenceli. Ama bir o kadar ciddi olmayı da biliyorlar.

Başta Prenses’ler yüzünden serinin çok cicili bicili çocuk işi olacağından korkuyordum ama kesinlikle öyle değildi. Travmalar ve daha bir sürü psikolojik sorunlara da değinmişlerdi. O yüzden çocuk serisi bu deyip görmezden gelmeyin. Oldukça güzel bir seri. Bence izleyecek bir şeyiniz yoksa başlayabilirsiniz. Hiç bir şey kaybetmeyeceğinize garanti verebilirim. Hatta izlerken çok eğleneceksiniz.

Bir yazının daha sonuna geldik. Umarım beğenmişsinizdir. Eğer Netflix‘ten şunu da izle dediğiniz seriler varsa yoruma yazmayı unutmayın. Size şimdiden iyi seyirler.

 

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın